[ad_1]

توسط Marinela Correggio

لوید آستین ، وزیر دفاع در دولت جدید ایالات متحده ، گفت حمایت کامل دستورالعمل رئیس جمهور جوزف بایدن برای در نظر گرفتن تغییرات آب و هوایی به عنوان “عنصر اساسی سیاست خارجی و امنیت ملی” و “ارزیابی تأثیر تغییرات آب و هوایی بر استراتژی های امنیتی ، عملیات و زیرساخت ها در استراتژی دفاع ملی بعدی” من “با تغییر روش ما با ردپای کربن خود مقابله می کنیم ، وزارت دفاع همچنین می تواند بستری برای توسعه فناوری آب و هوا باشد. “

کنایه از حقوقی که کنار گذاشته می شود – آیا یک بمب افکن جنگنده می تواند با انرژی خورشیدی کار کند؟ – همچنین تعجب می کند که آیا ملاحظات آستین فوق الذکر در پانورامای ارائه شده توسط پنتاگون ، از جمله شاخک های خارج از کشور ، یک موضوع جدید است.

جواب منفی است

این اولین بار نیست که مجموعه “دفاعی” آمریکایی با هرج و مرج آب و هوایی دست و پنجه نرم می کند: از اوایل سال 2010 ، آن را به عنوان “تهدید احتمالی برای مکان هایی که دستگاه های نظامی و نقش ها و ماموریت های آن فعالیت می کنند” تشخیص داد. این مفهوم در گزارش و بیانیه های 2014 تأیید شده است (https://unfccc.int/news/climate-change-threatens-nacti-ecurity-says-pentagon است https://www.defense.gov/Newsroom/Speeches/Speech/Article/605617/): از یک سو ، فعالیت های (گران) انجام شده ، به ویژه در بیشتر در معرض پایگاه های نظامی ، برای افزایش انعطاف پذیری آنها (در برابر بالا آمدن سطح دریا ، فراوانی بلایای طبیعی و غیره) توضیح داده شد. از سوی دیگر ، تغییرات آب و هوایی به عنوان یک “ضریب” ، از جمله بیماری های عفونی و تروریسم ، تلقی می شود.

در واقع ، پنتاگون بیش از یک قربانی یکی از عاملان آب و هوا است ، زیرا با دستگاه های خود و جنگ هایش بزرگترین مصرف کننده سوخت های فسیلی در جهان است و همچنین یک آلوده کننده اصلی خاک ، آب و هوا است.

دستیابی به هدف اصلی انتشار صفر بدون درگیر شدن مجتمع نظامی – صنعتی ، پایگاه های سرزمینی ، ارتش ها و غم انگیزترین نتیجه آن: جنگ های تهاجمی ، مداخلات بشردوستانه مسئول تخریب محیط زیست ، تلفات انسانی و آوارگی غیرممکن است. سپس به تولید سلاح با کوله پشتی زیست محیطی و آب و هوایی و تأثیر تخریب گسترده زیرساخت ها ، خانه ها ، خدماتی که نیاز به بازسازی دارند ، فکر می کنیم.

این حلقه شرور مدت ها پیش آغاز شده است. در سال 1997 ، در آخرین مراحل مذاکرات اقلیمی پروتکل کیوتو ، مجلس نمایندگان ایالات متحده اصلاحیه ای را تصویب کرد انتشارات را از بخش نظامی آزاد می کند اهداف کاهش اتصال.

یک وضعیت متناقض ، که در اوایل ژانویه 2021 توسط آن به یاد آورد دادخواست “به اندازه کافی برای حذف آلودگی نظامی از توافق نامه های آب و هوا.” در این دادخواست آمده است: “برای دستیابی به تعهدات بین المللی لازم الاجرا برای محافظت از آب و هوای زمین ، باید تمام آلایندگی ها را درک کرد.”

این درخواست خطاب به جان کری است که اخیراً توسط بایدن به عنوان نماینده ایالات متحده برای تغییرات آب و هوایی منصوب شده است. او در اولین سخنرانی خود گفت که ما باید برویم فراتر از توافق نامه های پاریس.

و اما … بین آب و هوا و مجموعه نظامی – صنعتی ، کری چه چیزی را انتخاب خواهد کرد ، که – به عنوان مثال – در سال 2002 رای به بوش اجازه استفاده از زور علیه عراق را بدهیم و اینکه اوباما به عنوان وزیر امور خارجه در دوره دوم ریاست جمهوری مطمئناً به دنبال صلح در سوریه یا یمن نبوده است؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *