[ad_1]

اوبیدا برای رای دادن ، بابی وین ، خواننده رپ ، رئیس جمهور موزونی کامپالا را به چالش می کشد

اوگاندا ، خواننده رپ ، وین ، رهبر مخالفان ، پس از رای گیری پست خود را ترک می کند

اوگاندا در پای صندوق های رای: 18 میلیون رأی دهنده فراخوانده می شوند تا با انتخابات ، كه امروز 14 ژانویه آغاز می شود ، رئیس جمهور جدید تصمیم بگیرند و ببینند یوری موسونی رئیس جمهور فعلی توسط ده نامزد مخالف به چالش كشیده می شود.

رئیس دولت مسن ، همانطور که گزارش شده است آژانس نوا ، او از سال 1986 به طور مداوم در قدرت است و پس از تصویب مناقشه برانگیز قانونی که حداکثر محدودیت سنی 75 ساله برای تصدی سمت را لغو می کند ، برای ششمین دوره نامزد خواهد شد.

چالش ها شامل فرمانده سابق ارتش موگیشا مونتو و وزیر امنیت عمومی سابق هنری توموكنده است. اما مورد علاقه موسیقیدان رابرت کاگولانی است که با نام هنری Bobby Wine شناخته می شود و در طول سالها سخنگوی جوانان در محله یهودی نشین شده است که خواهان تجدید حیات هستند و خود را در “رژیم دیکتاتور قدیمی کامپالا” نمی شناسند.

در ماه های اخیر ، شراب دستگیر شده است ، آخرین مورد در دسامبر سال 2020 ، همراه با تمام اعضای تیم انتخاباتی آن ، باعث اعتراضات خیابانی و خشونت شد ، که در آن قربانیانی نیز وجود داشت: 54 نفر کشته شدند. در درگیری های ماه نوامبر.

این رای گیری همچنین در فضای تنش و ارعاب صورت گرفت و در آستانه افتتاح مراکز رای گیری خبر مرگ پسر 19 ساله در جریان تیراندازی آشکار توسط نیروهای امنیتی منتشر شد که منجر به سه مجروحیت نیز شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *