[ad_1]

حزب الله لبنان روز جمعه 10 موشک به سوی نیروهای اسرائیلی شلیک کرد و آتش تلافی جویانه اسرائیل را در جنوب لبنان به راه انداخت. قبل از پنجشنبه ، آخرین حملات هوایی اسرائیل به لبنان در سال 2014 بود ، زمانی که سرزمینی در نزدیکی مرز سوریه تحت تأثیر قرار گرفت. این اولین تبادل آتش بین اسرائیل و لبنان در 7 سال گذشته است.

این گروه شیعه با سلاح های سنگین و مورد حمایت ایران پس از شلیک موشک ها اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل به زمین باز در لبنانبه هواپیماهای اسرائیلی بطور مرتب اهداف فلسطینی را هدف قرار می دهند نوار و حزب الله یا اهداف ایران در سوریه. با این حال ، این اولین تبادل آتش از سال 2014 است که شامل اهدافی در لبنان می شود.

نيروهاي حافظ صلح سازمان ملل متحد در منطقه ، يونيفيل ، گفت: “اين وضعيت بسيار خطرناکي است که در دو روز گذشته از هر دو طرف انتقام گرفته شده است.”

وضعیت در واقع پس از تشدید قابل ملاحظه در امتداد مرز همچنان نامعلوم بود ، اما هر دو طرف “برای جلوگیری از تلفات بسیار مراقب بودند”.

“[Stanno] با احتیاط ادامه دهید ، زیرا هرگونه حرکت اشتباه در اینجا می تواند منجر به یک حرکت شود جنگ تمام عیار“خبرنگار لبنانی ، هودر ، گفت.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که “دولت لبنان را مسئول همه اقدامات ناشی از خاک این کشور می داند”.

حزب الله سرانجام ویدئویی از این حمله را منتشر کرد که نشان می دهد موشک متحرک در حال موقعیت خود است ، موشک را بلند کرده و به سمت اسرائیل شلیک می کند.

ساکنان یک روستا در محله حسبیه در جنوب لبنان ، یک کامیون را با موشک انداز مورد استفاده در حمله روز جمعه متوقف کردند. ویدئویی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد نشان می دهد که روستاییان عصبانی راه را مسدود کرده و حزب الله را متهم می کنند که زندگی غیرنظامیان را به خطر انداخته است.

دلایل حمله و مداخله ایران

سامی نادر از موسسه امور راهبردی شام گفت که تشدید تنش اخیر بخشی از آن بوده است پویایی منطقه ای گسترده تر ، از جملهایرانبه

وی گفت: “این یک مشکل یا تقابل بین جناح های لبنانی و اسرائیل نیست.”

این باید در چارچوب وسیع تری از رویارویی با ایران که از نظر هدف قرار دادن قایق ها و کشتی ها در جهان عرب در حال وقوع است ، قرار گیرد. “

وزیر دفاع اسرائیل در واقع گفت که ارتش این کشور آماده مداخله علیه ایران است و آن را “یک مشکل جهانی و منطقه ای” نامید. این بیانیه بر اساس نظریه اسرائیل است که پشت آن استحمله به نفتکش مرسر ایران دارد اسرائیل گفته است که “شواهد محکمی” به متفقین ارائه کرده است ، در حالی که تهران این اتهامات را رد کرده و گفته است که در صورت حمله “واکنش قاطع” نشان می دهد.

در دیدار رهبر انقلابیون ایران و معاون دبیرکل حزب الله ، گفته شد: “کافی است اسرائیل اشتباه کند” و “این مرگ آنها خواهد بود”. سلامی در همان روز گفت ایران “توانایی نابودی اسرائیل” را دارد.

فرانچسکو ماریا ترینشس


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *