[ad_1]

حفاظت

URL کوتاه

لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده از وزیر جرینی می خواهد: تمرکز خود را بر لیبی ، افغانستان ، تنش در مدیترانه و همکاری های صنعتی بگذارید.

بعد از مکالمه تلفنی روز پنجشنبه بین وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن و وزیر امور خارجه لوئیجی دی مایو ، لوید آستین ، رئیس جدید پنتاگون ، بعد از ظهر دیروز. نامیده می شود همکار ایتالیایی لورنزو جرینی.

در مرکز مکالمه ، اولین پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید جو بایدن، سناریوهای اصلی بحران شامل ایتالیا و ایالات متحده: از افغانستان به لیبی ، عبور از عراق و مدیترانه.

هفته گذشته ، وزیر جرینی برای شرکت در مراسم جایگزینی فرماندهی قطارهای کمک در غرب (TAAC-W) ، فرماندهی ناتو از ماموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان (RS) ، و برای دیدار با محلی به هرات و کابل رفت. مقامات در حالی که دو روز پیش با دبیرکل ناتو ، ینس استولتنبرگ ، به منظور آماده سازی اجلاس اتحاد در فوریه سال آینده ، که در مورد مأموریت در افغانستان نیز بحث خواهد شد ، رودررو هستند.

وزیر یادآوری کرد ، ایتالیا “پشتیبانی خود از گفتگوهای دوحه در مورد صلح پایدار” را ارائه می دهد. وی گفت: “ملت های چارچوب” باید بخشی فعال از این روند باشند.

تمرکز بر وضعیت لیبی ، که به گفته جرینی “همچنان یکی از اصلی ترین اولویت های ملی است”. وزیر در گفتگو با آستین گفت: “دفاع ، به تلاش های سیاسی ایتالیا برای تسهیل گفتگوهای درون لیبی و حمایت کامل از اقدامات سازمان ملل کمک می کند.”

امضای اخیر “توافق نامه همکاری فنی که امکان گسترش تلاش های ایتالیا برای ایجاد ظرفیت لیبی برای بهبود کارایی عملیاتی و تقویت اعتماد دولت به توافق نامه ملی در این مرحله ظریف کشور را فراهم کرده است.”

در مورد پرونده لیبی ، ریاست جمهوری بایدن ممکن است با مداخله گرایی بیشتر برای مقابله با نفوذ روسیه و ترکیه در این کشور ، تغییر در روند اختلاف نظر باشد که مشخصه دولت ترامپ است.

در این معنا، همانطور که در Repubblica خوانده شده است، حتی یک قدم به عقب در عقب نشینی تعجب نخواهد کرد نیروهای آمریکایی از افغانستان. ایتالیا همچنان متعهد به گفتگو در دریای مدیترانه برای حل اختلافات بین یونان و ترکیه است.

همکاری های صنعتی نیز در قلب بورس قرار دارد. جرینی گفت: “مشارکت مشترک در عملیات عمده مداوم ، حضور تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی در ایتالیا و هم افزایی در صنایع دفاعی ،” ​​مهمترین عناصر همکاری صنعتی هستند که از طریق آنها دستاوردهای مهم ایتالیایی ها می توانند رقابت خود را در بازار آمریكا “، با توجه به داخلی بودن آن ، درست همانطور كه ​​در ایتالیا برای شركتهای صنعتی آمریكا اتفاق می افتد.”

وزیر لورنزو جرینی در یک مکالمه تلفنی با همتای آمریکایی خود لوید آستین

وزیری که روز جمعه از ناو هواپیمابر Cavour که به ایالات متحده سفر می کند “برای ادغام هواپیماهای F35” بازدید کرد ، گفت: “تعاونی های صنعتی مهم ترانس آتلانتیک در این روند باعث می شود که ما با رضایت و جاه طلبی به فرصت های جدید برای همکاری آینده نگاه کنیم.”

در حال حاضر فقط اسرائیل دارای این هواپیماها در منطقه است. جرینی یادآور شد ، ایتالیا “در میان معدودی که ناو هواپیمابر برای تحویل هواپیماهای نسل پنجم دارد” ، می تواند از آنها در مناطق بحرانی استفاده کند.

گرینی بار دیگر تأکید کرد: “دو کشور ایتالیا و ایالات متحده با دوستی پایدار و پایدار به هم پیوند خورده اند که یکی از بزرگترین نقاط قوت آن در بخش دفاعی است”. موجود بین دو کشور و تعامل روزافزون در صنایع دفاعی واجد شرایط ترین عناصر همکاری هستند که دریغ نمی کنم آنها را به عنوان ممتاز تعریف کنم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *