[ad_1]

اوکراین آخر هفته به زندان افتاد و این دومین بار است که Covid-19 در ماه نوامبر و دسامبر به شدت به این کشور ضربه زده است. در کیف ، مانند سایر نقاط جهان ، ساکنان منتظر یک کمپین واکسیناسیون هستند. که ممکن است در ماه مارس آغاز شود ، اما عملیات آسان نیست.

دکتر ویکتوریا ماچنیچ می گوید: “اولین باری که برای آزمایش به یک بیمار مراجعه کردیم ، کاملاً لباس محافظ پوشیده بودیم. همسایگان تقریباً ما را کتک زدند زیرا آنها ترسیده بودند.”

اوکراین به تازگی 20،000 مورد تلفات رسمی را پشت سر گذاشته است و رئیس جمهور زلنسکی در 30 دسامبر اعلام کرد که دولت 1.8 میلیون دوز واکسن چینی Sinovac را سفارش داده و اوکراین از برنامه Covax ، یک سیستم جهانی برای خرید واکسن بهره مند خواهد شد.

در روزهای اخیر ، آزمایشگاه بیولک در خارکوف از دولت خواسته است واکسن Sputnik V ، طراحی شده در روسیه و اوکراین را آزمایش ، تولید و توزیع کند. دولت در وضعیت پایین قرار دارد ، اما معضل اوکراینی ها باید مطرح شود: تزریق واکسن تولید شده در کشوری که در آن جنگ است. جنگی که تاکنون حداقل 15000 کشته داشته است.

در همین حال ، اوکراینی ها آنها را به مداخله الهی می سپارند. یک زن اعلام کرد ، “خدا ما را از همه چیز در خانه خود نجات می دهد. او ما را از (ویروس کرونا) نجات خواهد داد. در نزدیکی معبد نباید هیچ نقابی باشد. ما برکت خدا را می خواهیم.”

در مورد آزمایشگاه بیولک ، ویکتور مدودچوک ، رهبر مخالفان طرفدار روسیه در اوکراین که بسیار نزدیک به ولادیمیر پوتین است ، پشتیبانی می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *