[ad_1]

تاریخ انتشار 27 ژانویه 2021 در ساعت 8:03 ب.ظ.
اوکراین مجارستان

وزرای خارجه مجارستان و اوکراین آنها در کیف ملاقات کردند برای حل اختلاف در مورد حقوق زبانی اقلیت های مجارستان در جمهوری شوروی سابق و بازگرداندن روابط متقابل. اوضاع به قدری متشنج شده است که براساس گزارشات بوداپست ، نمایندگی های دیپلماتیک مجارستان در اوکراین در جریان مذاکرات تهدید به “خشونت و خونریزی” شده اند.

این دو کشور بر سر حق 150000 مجارستانی که در Transcarpathia ، در غرب اوکراین زندگی می کنند ، برای استفاده از زبان مادری خود ، به ویژه در آموزش و پرورش ، درگیری دارند. این منطقه با مجارستان همسایه است ، اما بخشی از خاک اوکراین است. دولت ناسیونالیست نخست وزیر مجارستان ، ویکتور اوربان ، با جلوگیری از تلاش های کیف برای ایجاد روابط نزدیکتر با ناتو و اتحادیه اروپا ، که مجارستان عضو آن است ، به این واکنش پاسخ داده است.

بنابراین ، پیتر سیارتو وزیر امور خارجه بوداپست روز چهارشنبه (27 ژانویه) با همتای اوکراینی خود دمیترو کولبه دیدار کرد تا “درباره راههای جلوگیری از این روندهای منفی بحث کند ، یا حداقل یک راه حل را ترسیم کند”. سیارتو پیش از دیدار با همتای خود گفت: “متأسفانه ، روابط بین مجارستان و اوکراین پس از ذوب موقت در جهت بدی توسعه یافته است.” در طول شب ، وزیر مجارستان تأکید کرد نمایندگی های دیپلماتیک بوداپست در اوکراین تهدیدهایی دریافت کرده اند “از افرادی که ادعا می کردند میهن پرست اوکراین هستند و در صورت انجام مذاکرات وعده انواع و اقسام کشتارها را می دهند.” کولبه اطمینان داد که پلیس اوکراین در حال بررسی تهدیدهایی است که به گفته وزیر ، به نظر می رسد از خارج از مرزهای ملی ناشی می شود.

سیجارتو پس از گفتگوها در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با کولبه گفت: “ما متعهد هستیم که احترام متقابل را در روابط دوجانبه خود احیا کنیم ، زیرا روابط خوب بسیار بهتر از روابط بد است.” حتی وزیر اوکراینی که پیش از این به مجارستان هشدار داده بود مبادرت به “تحمیل هیچ شرطی” به کشورشان نکند ، گفت: “احساسات و سو” ظن “مانع اصلی در تسهیل روابط است. کولبه در یک کنفرانس خبری گفت: “رابطه ما باید با دلی گرم و سردی نزدیک شود.”

Sjjjarto ادعاهای ملی گرایانه مبنی بر اینکه مجارستان پروژه هایی برای Transcarpathia دارد که با رومانی ، اسلواکی و لهستان هم مرز است ، رد کرد. وزیر مجارستان گفت: “ما همیشه از تمامیت ارضی شما حمایت کرده ایم ، که بدیهی است هرگونه اتهام تجزیه طلبی را بی معنی می کند”. وی افزود: “Transcarpathia باید به یک داستان موفقیت مشترک تبدیل شود.” “”

اوکراین در سال 2017 با قانونی که استفاده از زبان های اقلیت ها را در مدارس محدود می کند ، دولت مجارستان را نگران کرد. در جمهوری شوروی سابق اقلیت های بزرگی مانند روسیه ، بلاروس ، بلغارستان ، رومانی ، لهستان و مجارستان وجود دارد. با گذشت زمان ، دشمنی ابعاد بیشتری به خود گرفت. اوربان در زمان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روابط خوبی با روسیه برقرار کرد ، خواستار لغو تحریم های اروپا علیه مسکو برای الحاق کریمه در اوکراین در سال 2014 شد و از جدایی طلبان طرفدار روسیه که با نیروهای کیف در شرق اوکراین می جنگند حمایت کرد.

در پایان مذاکرات روز چهارشنبه (27 ژانویه) ، مجارستان همچنین گفت آماده است وام 50 میلیون یورویی به اوکراین برای ساخت جاده ها در منطقه Transcarpathian ارائه دهد. این را وزیر مجارستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی در کیف اظهار داشت. شیجارتو سپس توضیح داد که کشورش در حال توسعه یک پروژه با هدف مدرن سازی پل رودخانه تیسا است. علاوه بر این ، مجارستان دوست دارد یک نقطه عبور مرزی جدید افتتاح کند و به ساخت و ساز در بزرگراه های M-3 و M-31 مجارستان تا مرز اوکراین ادامه دهد. سرانجام ، سیجیارتو در سخنرانی خود خاطرنشان كرد كه بوداپست قبلاً 34000 بلاعوض را به قيمت تقريباً 54.2 ميليون دلار به كيف اعطا كرده است.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ایتالیایی را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، بخوانید

کیارا جنتیلی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *