[ad_1]

مجلس نمایندگان ایالات متحده امروز اولین اقدامات خود را برای خواستار برکناری دونالد ترامپ انجام می دهد. اگر مایک پنس ، معاون رئیس جمهور و دولت از برکناری وی برای تحریک جمعیت طرفداران برای انجام حمله ای مرگبار به پایتخت ، خودداری کنند ، استیضاح رئیس جمهور آغاز خواهد شد. نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان شب گذشته در نامه ای به همکاران خود اولتیماتوم صادر کرد و ترامپ را تهدید فوری برای این کشور توصیف کرد. امروز مجلس مصوبه ای غیر الزام آور را در دستور کار خود قرار خواهد داد که پنس می خواهد با اشاره به اصلاحیه 25 ، عدم توانایی رئیس جمهور را اعلام و وی را برکنار کند. همانطور که انتظار می رود اگر اتفاق نظر وجود نداشته باشد ، رای گیری فردا انجام می شود. پنس “24 ساعت” فرصت خواهد داشت تا پاسخ دهد.

مودار وی اعلام کرد که اتاق “به ارائه متن استیضاح به دادگاه ادامه خواهد داد”. رئیس جمهور تاریخ مشخص نکرده است ، اما بسیاری از دموکرات ها درباره اواسط هفته صحبت می کنند. رهبر دموکرات نوشت: “برای محافظت از قانون اساسی و دموکراسی خود ، ما فوراً عمل خواهیم کرد زیرا این رئیس جمهور تهدیدی برای هر دوی ماست.” در همین حال ، موریل بوئزر ، شهردار واشنگتن ، به دنبال حمله هفته گذشته حامیان رئیس جمهور به پایتخت آمریكا ، خواستار تقویت دستگاه های امنیتی در اطراف مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریكا شده است. دونالد ترامپ در حال خروج از کشور. بوزر ، توصیف این حمله را “حمله تروریستی بی سابقه” گفت که افتتاح بایدن در 20 ژانویه نیاز به “رویکرد متفاوت” نسبت به گشوده های گذشته دارد.

“من با شما تماس خواهم گرفت باوزر در نامه ای به چاد ولف ، دبیر موقت ، نوشت: به طیف گسترده ای از شرکای محلی ، منطقه ای و فدرال برای بهبود همکاری بین مقامات ما ، اما من از وزارت امنیت داخلی ایالات متحده می خواهم که روش خود را برای افتتاحیه بزرگ از چند طریق مشخص وفق دهد. به نقل از رویترز. بوئزر در نامه خود همچنین از وزارت امنیت داخلی خواسته است تا با وزارت دادگستری ، وزارت دفاع ، دادگاه عالی و کنگره برای تهیه نقشه استقرار نیروهای فدرال برای محافظت از تمام دارایی ها هماهنگ شود. فدرال واشنگتن قبل از روی کار آمدن بایدن در حالت آماده باش است. مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ایالات متحده به طور سنتی صدها هزار بازدید کننده از این شهر را به خود جلب می کرد ، اما به دلیل همه گیری Covid-19 امسال بسیار کاهش یافته است. ترامپ هفته گذشته گفت که در آن شرکت نخواهد کرد.

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *