[ad_1]

عکس AP / پاتریک سمنسکی در عکس دونالد ترامپ ، جو بایدن


میلان “در حالی که رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده است.” دونالد ترامپ آماده می شود تا صد نفر را در آخرین روز مسئولیت خود ، رئیس جمهور منتخب ، بخشود جو بایدن او در حال کار بر روی چندین فرمان است که آنها را در اولین روز حکومت خود ، 20 ژانویه ، برای لغو میراث سرمایه دار امضا خواهد کرد. به گفته تیم انتقال وی ، دموکرات قصد دارد از جمله اقدامات دیگر ، ساخت خط لوله Keystone XL را که مورد انتقاد گسترده محیط بانان و دولت باراک اوباما قرار گرفته متوقف کند و به اعدام های فدرال پایان دهد. آنها پس از 17 سال وقفه زیر نظر ترامپ شروع به کار کردند.

خط لوله نزدیک به 1200 مایل ، طراحی شده برای حمل حداکثر 830،000 بشکه در روز نفت خام کانادا و داکوتای شمالی به پالایشگاه های تگزاس و لوئیزیانا ، در سال 2017 پس از امتناع از باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، چراغ سبز از سرمایه دار بزرگ دریافت کرد. مجوز پروژه توقفی که بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی وعده داده است بخشی از برنامه بلند پروازانه وی علیه تغییرات آب و هوایی است. این اقدام باعث خوشحالی رأی دهندگانی می شود كه بیشتر به مسائل زیست محیطی توجه دارند ، اما پیش از این به كانادا هشدار داده است كه زیرساخت های استراتژیكی را برای گسترش صادرات نفت خود در نظر می گیرد.

ترامپ که در روز تحلیف رقیب خود شرکت نخواهد کرد ، در عوض معطوف به بخشش یا مسافرت صد نفر در آخرین روز ریاست جمهوری خود است. در این لیست ، وکیل وی رودی جولیانی و استراتژیست سابق او استیو بانون وجود خواهد داشت ، در حالی که همان سرمایه دار بزرگی است که طبق گزارشات رسانه های آمریکایی قبلاً نیز قصد عفو خود را داشته است.

در همین حال ، تمرینات مراسم تحلیف بایدن در میان ترس از ناآرامی های جدید پس از حمله حامیان ترامپ در 6 ژانویه به پایتخت ادامه دارد. آتش سوزی در یک کمپ بی خانمان در حدود یک مایلی تپه کاپیتول باعث ایجاد زنگ خطر شد. با ممنوعیت ورود و خروج از ساختمان ، مردم درجا تخلیه و پایتخت به مدت یک ساعت بسته ماند. این سیگنال حدود یک ساعت به طول انجامید ، اما سرویس مخفی ، مسئول ایمنی مراسم ، هشدار داد که هیچ تهدیدی برای مردم وجود ندارد.

صدها نفر به طرق مختلف عامل حمله به پایتخت شناخته شده اند ، از جمله افسران پلیس سابق یا فعلی. FBI همچنین در حال تحقیق از معترض رایلی جون ویلیامز است که توسط دوست پسر سابقش متهم شد که در جریان شورش از دفتر رئیس مجلس نانسی پلوسی لپ تاپ را سرقت کرده و سپس آن را برای یکی از دوستانش که ادعا می کند آن را به سرویس های اطلاعاتی روسیه فروخته است ، ارسال کرده است. . این زن هنوز به طور رسمی به جرم سرقت متهم نشده است ، اما محققان در حال تحقیق در مورد این پرونده هستند. خود شخص معاون معاون کارکنان Pelosi تایید کرد که لپ تاپ را از یک اتاق کنفرانس برداشته اند ، اما اطمینان داد که این “فقط برای ارائه استفاده می شود”.(LaPresse / AP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *