[ad_1]

روند استیضاح دونالد ترامپ “فکر می کنم باید انجام شود”. این همان چیزی است که رئیس جمهور جو بایدن در مصاحبه ای کوتاه با CNN در کاخ سفید گفت. بایدن تأکید کرد که این روند می تواند دستور کار قانونگذاری وی و نامزدهای دولت را تحت تأثیر قرار دهد ، اما گفت که “اگر این اتفاق نیفتد” نتیجه بدتری خواهد داشت.

به گفته مستأجر جدید کاخ سفید ، نباید رای 17 سناتور مورد نیاز برای محکوم کردن رئیس جمهور سابق وجود داشته باشد. وی افزود: “سنا از زمان حضور من تغییر کرده است ، اما تغییر چندانی نکرده است.”

نحوه کار استیضاح در ایالات متحده آمریکا: مراحل کار

برای دومین بار در کمتر از یک سال ، دموکرات های ایالات متحده استیضاح دونالد ترامپ را در مجلس سنا انجام می دهند ، بنابراین یک روند سیاسی جدید را فعال می کنند ، این بار به دلیل “دامن زدن به یک قیام” ، برای حمله 6 ژانویه به کنگره. ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا است که در یک دوره دو بار رسماً محکوم شد. این اولین بار در تاریخ دادرسی سنا علیه رئیس جمهور سابق است. در مقاله ای پنج صفحه ای که توسط نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان به سنا ارسال شد ، ترامپ ، “تهدیدی برای دموکراسی و قانون اساسی” توصیف شد ، “تهدید امنیت ایالات متحده و نهادهای آن” ، “تهدید یکپارچگی سیستم دموکراتیک با تحریک خشونت علیه دولت ایالات متحده “و” جلوگیری از انتقال صلح آمیز قدرت “.

دادگاه سنا ، به درخواست میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا ، در 8 فوریه آغاز می شود و به ترامپ مهلت داده می شود تا دفاعیات خود را آماده کند در حالی که مجلس عالی می تواند انتصابات رئیس جمهور جو بایدن را تأیید کند. دادگاه به ریاست رئیس دادگاه عالی جان رابرتز ، بلکه با رئیس جمهور موقت مجلس اعلا ، پاتریک لیهی اداره نخواهد شد. 9 مدیر استیضاح ، اعضای کنگره که به عنوان دادستان فعالیت خواهند کرد ، در سنا حاضر شدند و یکی از آنها ، جیمی راسکین ، کل کیفرخواست علیه ترامپ را که 13 ژانویه توسط مجلس نمایندگان تصویب شده بود ، یک هفته پس از حمله قرائت کرد. این محکومیت منجر به ایجاد یک مانع سیاسی می شود که مانع نامزدی ترامپ در سال 2024 می شود.

اقتصاد کوارک – اولین تصمیمات بایدن در مورد هزاره بی پایان ایالات متحده و ایتالیا

بنابراین ، آینده سیاسی ترامپ در دست 50 سناتور حزب خود است ، که ممکن است در این حکم راهی برای خلاص شدن از دست سرمایه دار یا تفسیر آن به عنوان مجازات پایگاه جمهوری خواه پیدا کنند. برای صدور رأی به اکثریت دو سوم (حداقل 67 رأی) نیاز است که در حال حاضر بعید به نظر می رسد. بایدن در مصاحبه ای کوتاه با CNN گفت: روند استیضاح ترامپ “فکر می کنم باید انجام شود”. بایدن اذعان داشت که استیضاح می تواند برای اجرای دستور کار قانونگذاری وی و تأیید نامزدهای دولت وی در سنا تأثیراتی داشته باشد ، اما وی تأکید کرد که “اگر انجام نشود نتیجه بدتری خواهد داشت”.

با این حال ، رئیس جمهور اعتقادی به رای مطلوب 17 جمهوریخواه ندارد: وی گفت: “سنا از زمانی که من در اینجا بودم تغییر کرده است ، اما چیز زیادی تغییر نکرده است.” به گزارش نیویورک تایمز ، 27 جمهوری خواه قبلاً گفته اند که از ترامپ حمایت خواهند کرد ، در حالی که 16 نفر در جریان دادرسی تصمیم می گیرند و 7 نفر دیگر نظری ابراز نکرده اند. از جمله کسانی که در را برای صدور حکم باز گذاشتند ، مک کانل بود. در روزهای اخیر ، بسیاری از جمهوری خواهان لحن خود را نسبت به ترامپ پایین آورده اند. در جریان رای گیری مجلس در 13 ژانویه ، 10 جمهوریخواه (از جمله شماره 3 ، لیز چنی) برای پذیرش استیضاح به اکثریت دموکرات پیوستند. دموکرات ها که به عنوان دادستان فعالیت خواهند کرد ، هنوز مشخص نکرده اند که استراتژی استیضاح آنها چگونه خواهد بود ، اگرچه رسانه های محلی می گویند آنها دست اول در مورد تجربیات شخصی خود صحبت خواهند کرد.

هواداران ترامپ پس از سخنرانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه کیفرخواست “شورشی را برانگیخت” به کپیتول هیل حمله کردند. تلفات سنگین پنج کشته از جمله یک افسر پلیس بود. در مقاله استیضاح همچنین به اتهامات “دروغ” “انتخابات جعلی که نباید پذیرفته و تصویب می شدند” است که رئیس جمهور سابق هرگز شکست خود را پذیرفت. در همین حال ، ترامپ دفتر جدیدی را در فلوریدا ، در پالم بیچ افتتاح کرد ، جایی که وی از زمان ترک کاخ سفید برای رسیدگی به ارتباطات خود در آن اقامت داشت. دفتر رئیس جمهور سابق که پس از حمله به کنگره توسط توئیتر و سایر سیستم عامل های اجتماعی ممنوع اعلام شد ، مسئول توزیع اطلاعیه های مطبوعاتی ، اداره مکاتبات آن و شرکت در رویدادهای عمومی خواهد بود. به نظر می رسد نامی که به این دفتر زده شده مانع از نامزدی جدید ترامپ برای ریاست جمهوری در سال 2024 باشد ، همانطور که دوستش کریستوفر رودی ، حامی نیوزمکس به AGI انتظار داشت. در اولین دادگاه استیضاح ، مجلس سنا در فوریه سال 2020 ترامپ را به اتهام فشار بر دولت اوکراین برای تحقیق در مورد جو بایدن ، رئیس جمهور فعلی به اتهام فساد ، تبرئه کرد. به همین مناسبت ، فقط یک میت رامنی جمهوری خواه به رئیس جمهور رای مخالف داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *