[ad_1]

اعضای اتاق در حال آماده سازی برای ترک صحن هستند در حالی که معترضین سعی دارند روز چهارشنبه 6 ژانویه 2021 در واشنگتن وارد اتاق کنگره ایالات متحده شوند. (عکس AP / اندرو هارنیک)


تول: 4 کشته و 14 زخمی

در جریان حمله طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به پایتخت ایالات متحده ، شمار کشته ها به چهار نفر افزایش یافت. این را رئیس پلیس واشنگتن اعلام کرد رابرت کونتی. در میان قربانیان زنی به ضرب گلوله پلیس کشته شد که بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد و سه نفر دیگر که در اثر اورژانس و عوارض پزشکی جان خود را از دست دادند. با این حال ، 14 نفر زخمی شدند ، دو نفر به شدت. همه آنها پلیس هستند. گفته می شود یکی پس از رانده شدن به داخل جمعیت توسط معترضان مورد حمله قرار گرفت. دیگری با گلوله از ناحیه صورت زخمی می شود.

زن کشته شد

پلیس گفت که یک افسر زن را هدف گلوله قرار داد. او را صدا کردند اشلی بابیت، و این یک گلوله بود که در جریان شورش هایی که منجر به کشته شدن او شد ، به سر او اصابت کرد. وی جانباز نیروی هوایی و صاحب مشاغل کوچکی در سن دیگو بود. او تنها و بدون شوهرش به واشنگتن رفته بود. تحقیقات درباره مرگ وی در حال حاضر ادامه دارد.

52 بازداشت از جمله این اسلحه ها می توان به تپانچه ، بمب و کوکتل مولوتف اشاره کرد

در همین حال ، پلیس کلانشهر واشنگتن امروز 52 مورد دستگیری را برای خشونت هایی که در پایتخت آمریکا رخ داد دستگیر کرد. از 52 دستگیری 26 نفر در پایتخت بود. از میان این دستگیری ها ، 47 مورد به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد و ورود غیرقانونی انجام شده است. چهار نفر به جرم داشتن اسلحه غیرمجاز و یک نفر دیگر به جرم داشتن اسلحه ممنوع دستگیر شدند. مقامات همچنین یک بمب کاردستی از کمیته ملی دموکرات و یک بمب دیگر از کمیته ملی جمهوریخواه پیدا کردند. یک کولر وسیله نقلیه به همراه یک اسلحه بلند که شامل کوکتل مولوتف بود ، در کپیتول ایالات متحده پیدا شد.

بانوی مطبوعاتی بانوی اول استعفا داد

استفانی گریشامرئیس ستاد و دبیر مطبوعاتی بانوی اول ملانیا ترامپ پس از حمله استعفا داد.

نمایندگان پس از حمله در کنگره قول تحقیقات پلیس را می دهند

قانون گذاران آمریكایی متعهد شده اند كه تحقیق در مورد چگونگی برخورد نیروی انتظامی با حمله خشونت آمیز حامیان ترامپ به پایتخت نشین را آغاز می كنند و تعجب می كنند كه آیا عدم آمادگی به اشخاص ممكن اجازه اشغال و تخریب ساختمان را می دهد. پلیس کاپیتول ایالات متحده ، که وظیفه محافظت از کنگره را دارد ، برای کمک به گروهی که مجتمع را در برگرفته و مجبور به پنهان کردن قانونگذاران شد ، به سایر مجریان قانون متوسل شد. هم نیروی انتظامی و هم طرفداران ترامپ از مواد تحریک کننده شیمیایی در زمان اشغال مجتمع ساعاتی قبل از آزادی چهارشنبه شب استفاده کردند. نماینده زوئی لوفرن کالیفرنیا ، رئیس کمیته مدیریت اتاق ، گفت که این تخلف “باعث ایجاد نگرانی های جدی امنیتی” می شود و افزود که کمیسیون وی با رهبران اتاق و سنا برای بررسی واکنش و آمادگی پلیس همکاری خواهد کرد.

هنگامی که طرفداران ترامپ از راهپیمایی در نزدیکی کاخ سفید برای حمایت از رئیس جمهور برکنار شده به سمت پایتخت حرکت می کردند ، قانونگذاران زیر میز خم شدند و ماسک های گاز زدند. شهردار واشنگتن در تلاش است تا خشونت را محدود کند. سخنگوی وال دمینگز ، رئیس پلیس سابق ، گفت که “به طرز دردناکی آشکار است” که پلیس کاپیتول “امروز آماده نیست”.

© AP / LaPresse

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *