[ad_1]

نولند در وزارت امور خارجه بایدن مانند بمبی ساعتی به نظر می رسد که منتظر کارشکنی در بهترین دستیاران خود است ، همانطور که دیپلماسی اوباما را برای دوره دوم تضعیف می کند.

از مدیا بنیامین ، نیکلاس جی اس دیویس ، مارسی وینوگراد

15 ژانویه 2021 – ویکتوریا نولاند کیست؟ اکثر آمریکایی ها هرگز در مورد آن چیزی نشنیده اند ، زیرا پوشش سیاست خارجی رسانه های سازمانی آمریکایی یک ویرانه است. بیشتر آمریکایی ها تصوری ندارند که انتخاب نولاند به عنوان رئیس جمهور منتخب بایدن به عنوان معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی بسیار منفی است ، زیرا نولاند در دهه 1950 در ماسه سیاست های جنگ سرد ایالات متحده و روسیه قرار دارد و آرزوی ادامه آن را دارد. گسترش ناتو ، یک مسابقه تسلیحاتی لجام گسیخته و محاصره بیشتر روسیه.

و همچنین آنها نمی دانند که از سال 2003 تا 2005 ، در جریان اشغال خصمانه ارتش آمریکا در عراق ، نولاند مشاور سیاست خارجی دیک چنی ، دارت وادر ، از دولت بوش بود.

با این حال می توانید شرط بگذارید که مردم اوکراین نام نولاند نئوکلان را شنیده اند. بسیاری حتی این صدای چهار دقیقه ای را شنیده اند ، زیرا او می گوید “Fuck the EU” در طی یک تماس تلفنی در سال 2014 با سفیر ایالات متحده در اوکراین جفری پایت.

در طی تماس رسوائی که در آن نولاند و پایات قصد داشتند جای ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور تازه انتخاب شده اوکراین را بگیرند ، نولاند انزجار خود را – نه کاملاً دیپلماتیک – از اتحادیه اروپا برای رفتار با بوکسور سابق و قهرمان سنگین وزن ابراز داشت. ویتالی کلیچکو جایگزین یانوکوویچ ، دوست روسیه ، به جای عروسک گردان آمریکایی و کتابفروش ناتو ، آرتسنی یاتسنیوک خواهد شد.

عنوان “Fuck the EU” ویروسی شد زیرا وزارت خارجه خجالت زده ، که هرگز اصالت تماس را انکار نمی کند ، روس ها را به رهگیری تماس تلفنی متهم می کند ، همانطور که NSA تلفن های متحدان اروپایی را قطع می کند.

علی رغم عصبانیت آنگلا مارکل ، صدراعظم آلمان ، کسی نولاند را اخراج نکرد ، اما گلدان وی داستان جدی تر را تحت الشعاع قرار داد: توطئه ایالات متحده برای سرنگونی دولت منتخب اوکراین و مسئولیت آمریکا در قبال یک جنگ داخلی که باعث کشته شدن حداقل 13000 نفر و ترک آن شد اوکراین به عنوان فقیرترین کشور اروپا.

در این روند در اوکراین ، شوهر نولاند ، رابرت کاگان ، یکی از بنیانگذاران شرکت پروژه قرن جدید آمریکا و دوستان نومحافظه کار آنها موفق شده اند روابط ایالات متحده و روسیه را به یک مارپیچ نزولی خطرناک که هنوز از آن بهبود نیافته اند ، برسانند.

نولاند از موقعیت نسبتاً جوانی به عنوان معاون وزیر امور خارجه در امور اروپا و اوراسیا به این مهم دست یافت. چند مشکل می تواند به عنوان شماره ایجاد کند. 3 از وزارت امور خارجه بایدن؟ اگر سنا انتصاب وی را تأیید کند به زودی خواهیم فهمید.

جو بایدن باید از اشتباهات اوباما بیاموزد که انتخابات از این دست مهم است. در دوره اول ریاست جمهوری خود ، اوباما به “شاهین ها” اجازه داد – وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون ، وزیر دفاع جمهوریخواه رابرت گیتس و رهبران نظامی و سیا – سیاست خارجی دولت بوش را احیا کنند تا اطمینان حاصل شود که جنگ بی پایان بهترین پیام را دارد برای امید و تغییر [che aveva mandato in campagna elettorale].

اوباما ، برنده جایزه نوبل صلح ، سرانجام ریاست بازداشت نامحدود و بدون اتهام یا محاکمه در زندان گوانتانامو را گرفت. تشدید حملات بدون سرنشین که منجر به کشته شدن غیرنظامیان بی گناه شد. انگیزه برای اشغال افغانستان توسط آمریکایی ها ؛ چرخه به خود تقویت می کند تروریسم و ​​مبارزه با تروریسم ؛ و جنگهای فاجعه بار جدید در لیبی است سوریه .

با آزادی کلینتون و کارمندان جدید در راس در دوره دوم ریاست جمهوری ، اوباما شروع کرده است مسئولیت شخصی سیاست خارجی خود را بر عهده بگیرند. او کار خود را مستقیماً با رئیس جمهور روسیه برای حل بحران های سوریه و سایر نقاط داغ آغاز کرد. پوتین با مذاکره در مورد از بین بردن و از بین بردن ذخایر سلاح های شیمیایی در سوریه و کمک به اوباما در مذاکره در مورد یک توافق موقت با ایران که منجر به توافق هسته ای JCPOA شد ، از تشدید جنگ در سوریه جلوگیری کرد.

اما نئوکان ها به دلیل اینکه نتوانستند اوباما را برای شروع یک بمب گذاری گسترده و افزایش اقدامات خود عذرخواهی کنند ، عذرخواهی کردند جنگ مخفی و نیابتی در سوریه و چشم انداز شکست خورده جنگ با ایران. نئوکان ها از ترس اینکه کنترل آنها در سیاست خارجی آمریکا از بین برود ، این کار را کردند یک کمپین راه اندازی می کند اوباما را در سیاست خارجی “ضعیف” تعریف کنند و بنابراین قدرت آنها را به او یادآوری کنند.

ج کمک تحریریه از نولاند ، شوهرش رابرت کاگان مقاله ای از جمهوری جدید دل در سال 2014 با عنوان “ابرقدرتها بازنشسته نمی شوند” ، اظهار داشت: “در صورت امتناع این ابرقدرت دموکراتیک ، هیچ ابرقدرتی دموکراتیک در انتظار بال نیست تا جهان را نجات دهد.” کاگان خواستار یک سیاست خارجی حتی تهاجمی تر برای از بین بردن ترس آمریکا از جهانی چند قطبی شد که دیگر نمی تواند تسلط یابد.

اوباما کاگان را به یک ناهار خصوصی در کاخ سفید دعوت کرد و انعطاف پذیری عضلانی نئوکانها او را بر آن داشت تا از دیپلماسی خود با روسیه بکاهد ، اگرچه او بی سر و صدا تنش زدایی با ایران را به جلو سوق داد.

ضربه نازنین نئوکان ها به بهترین فرشتگان اوباما بود شات از شرایط نولاند از سال 2014 در اوکراین پر با بدهی ها ، یک نامزد استراتژیک برای عضویت در ناتو درست در مرز با روسیه.

هنگامی که ویکتور یانوکوویچ نخست وزیر اوکراین توافق تجاری مورد حمایت ایالات متحده با اتحادیه اروپا را به نفع کمک 15 میلیارد دلاری برای نجات از روسیه رد کرد ، وزارت خارجه این کار را پسندید.

اگر ابرقدرت کسی تحقیر شود جهنم بیداد می کند.

توافق نامه تجارت اتحادیه اروپا قرار بود اقتصاد اوکراین برای واردات از اتحادیه اروپا باز شود ، اما بدون باز شدن دو جانبه بازارهای اتحادیه اروپا به اوکراین ، این یک توافق دوجانبه بود که یانوکوویچ نمی توانست آن را بپذیرد. این معامله پس از کودتا توسط دولت تصویب شد و فقط مشکلات اقتصادی اوکراین را تشدید کرد.

Manodepera برای شلیک شده از کشور از 5 میلیارد بر دلار از نولاند حزب نئونازی “آزادی” اولگ تایگنیبوک و شبه نظامیان تاریک جدید “بخش راست” بود. در طول تماس تلفنی منقضی شده خود ، نولاند Tyagnibok را به عنوان یکی از این افراد معرفی کرد سه بزرگ یک رهبر مخالف که می تواند به نخست وزیر یاتسنیوک مورد حمایت ایالات متحده کمک کند. ما در مورد همان Tyanhnybok که قبلاً کار کردیم صحبت می کنیم سخنرانی کرد که در آن اوکراینی ها را به خاطر جنگ با یهودیان و “سایر زباله ها” در طول جنگ جهانی دوم تحسین کرد.

یانوکوویچ و مخالفان مورد حمایت غرب پس از اعتراضات در میدان یورومیدان کیف به درگیری با پلیس در فوریه 2014 تبدیل شدند امضاء شده توافق نامه ای با واسطه فرانسه ، آلمان و لهستان برای تشکیل دولت وحدت ملی و برگزاری انتخابات جدید تا پایان سال.

اما این برای نیروهای نئو نازی و راست افراطی که ایالات متحده به آنها کمک کرده بود ، آزاد نشد. یک گروه خشن به رهبری شبه نظامیان بخش درست او راهپیمایی می کند و هکتار به ساختمان مجلس هجوم برد ، صحنه ای که آمریکایی ها دیگر نمی توانند تصور کنند. یانوکوویچ و اعضای پارلمان برای نجات جان خود فرار کردند.

در مواجهه با از دست دادن حیاتی ترین پایگاه دریایی استراتژیک خود در کریمه سواستوپل ، روسیه نتیجه قاطع (اکثریت 97٪ ، با مشارکت 83٪) همه پرسی در آن کریمه به ترک اوکراین و پیوستن به روسیه رای داد ، که از 1783 تا 1954 بخشی از آن بود.

بیشتر استانهای روسی زبان دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین یک طرفه استقلال خود را از اوکراین اعلام کرده اند و این باعث جنگ داخلی خونین بین نیروهای مورد حمایت آمریکا و روسیه است که امروز نیز در سال 2021 ادامه دارد.

روابط ایالات متحده و روسیه هرگز ترمیم نشده است ، اگرچه زرادخانه های هسته ای ایالات متحده و روسیه هنوز نمایندگی دارند بزرگترین تهدید به وجود ما هر آنچه آمریکایی ها در مورد جنگ داخلی اوکراین و ادعای دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا باور دارند ، نباید اجازه دهیم که نئوکان و مجتمع نظامی-صنعتی بایدن را برای ادامه دیپلماسی حیاتی با روسیه برای ادامه خودکشی منصرف کنند. راه جنگ هسته ای.

با این حال ، نولاند و نئوکان ها برای توجیه سیاست خارجی نظامی گری و افزایش بودجه های پنتاگون ، به یک جنگ سرد فزاینده طاقت فرسا و خطرناک با روسیه و چین ادامه می دهند. نولاند در مقاله ای درباره امور خارجه ژوئیه 2020 با عنوان “مسدود کردن پوتین” نوشت به طور پوچ بیان شده است که روسیه تهدیدی بدتر از “اتحاد جماهیر شوروی” در طول جنگ سرد قدیمی برای “دنیای لیبرال” بود.

داستان نولاند چنین است بر اساس یک راوی کاملاً افسانه ای و ضد تاریخی در مورد تجاوزهای روسیه و نیت های خوب ایالات متحده است. او وانمود می کند که بودجه نظامی روسیه ، که یک دهم بودجه ایالات متحده است ، گواه “تقابل و نظامی گری روسیه” است ، و او می پرسد به ایالات متحده و متحدانش برای مخالفت با روسیه “با حفظ بودجه های دفاعی مستحکم و در عین حال مدرن سازی سلاح های هسته ای ایالات متحده و متحدانش. سیستم ها و استقرار موشک های متداول و دفاع موشکی جدید برای محافظت در برابر سیستم های جدید تسلیحاتی روسیه … “

نولاند همچنین می خواهد با ناتوی تهاجمی با روسیه مقابله کند. وی از زمان حضور به عنوان سفیر ایالات متحده در ناتو در دوره دوم ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش ، وی یکی از حامیان گسترش ناتو به مرزهای روسیه بود. او خواستن “پایگاههای دائمی در مرز شرقی ناتو” را در اختیار داشته باشید. ما به نقشه اروپا نگاه کرده ایم ، اما کشوری به نام ناتو با هیچ مرزی را نمی توانیم پیدا کنیم. نولاند تعهد روسیه برای دفاع از خود پس از حمله های پی در پی غربی ها در قرن بیستم را مانعی غیر قابل تحمل در برابر بلند پروازی های توسعه طلبانه ناتو می داند.

جهان بینی نظامی گرایانه نولاند دقیقاً همان دیوانگی ای است که ایالات متحده از دهه 1990 تحت تأثیر نئوکان و “مداخله گران لیبرال” دنبال می کند و همین امر منجر به عدم سرمایه گذاری منظم منابع برای مردم آمریکا می شود. در حالی که تنش ها با روسیه ، چین ، ایران و سایر کشورها افزایش می یابد.

از آنجا که اوباما خیلی دیر متوجه شد ، یک فرد اشتباه در مکان نامناسب و در زمان نامناسب می تواند – با فشار در مسیر اشتباه – سالها خشونت حل نشده ، هرج و مرج و درگیری های بین المللی را آزاد کند. ویکتوریا نولاند ، بمبی ساعتی در وزارت امور خارجه بایدن خواهد بود که منتظر خرابکاری در بهترین فرشتگان خود است ، درست همانطور که دیپلماسی دوره دوم اوباما را تضعیف می کند.


بنابراین ما بایدن و دنیا را مورد لطف خود قرار می دهیم. پیوستن دنیای فراتر از جنگ ، CODEPINK و ده ها سازمان دیگر که مخالف تأیید نئولکان نولاندیا به عنوان تهدیدی برای صلح و دیپلماسی هستند. با شماره 202-224-3121 تماس بگیرید و به سناتور خود بگویید که با روستای نولند در وزارت امور خارجه مخالفت کند.

مارسی وینوگراد از دموکراتهای مترقی آمریکا نماینده DNC 2020 برای برنی سندرز و از بنیانگذاران شورای پیشرو حزب دموکرات کالیفرنیا بود. هماهنگ کننده CODEPINKCONGRESS مارسی رهبر كاپیتول هیل است و از احزاب می خواهد كه حامیان مالی را بسیج كرده و به قوانین صلح و سیاست خارجی رأی دهند. دنبالش کن در توییتر: marcywinograndمنبع[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *