[ad_1]

در یک دادگاه صاعقه ای یک روزه ، پارلمان آمریکا یک طرح استیضاح علیه دونالد ترامپ را برای دامن زدن به شورش تصویب کرد: طرفداران خود را تشویق به حمله به کنگره و جلوگیری از جو پیروزی جو بایدن کرد. با اکثریت ساده 217 رأی ، نتیجه رأی گیری واضح بود و ده جمهوری خواه رأی مثبت دادند.

در اینجا این اعداد وجود دارد: 232 بله (از این تعداد 10 جمهوریخواه) و 197 مخالف.

ترامپ پس از اوکراین ، اولین رئیس جمهور در تاریخ می شود که دو بار تحت کیفرخواست قرار گرفت.

مناظره روز چهارشنبه با یک اتهام استیضاح مطرح شد: “تحریک قیام”.

مقاله استیضاح دموکرات ها ، دیوید سیسیلین از رود آیلند ، تد لیو از کالیفرنیا و جیمی راسکین از مریلند ، گفت: “رئیس جمهور ترامپ امنیت ایالات متحده و نهادهای حاکم بر آن را به طور جدی تهدید کرده است.”

بعد از رای گیری چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که مجلس اعضا را تأیید کرد ، پلوسی می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی آنها را به سنا بفرستد.

طبق برنامه فعلی ، سنا جلسات کامل خود را تا 19 ژانویه ، یک روز قبل از روی کار آمدن بایدن ، از سر می گیرد. برخی از دموکرات ها پیشنهاد می کنند که پلوسی منتظر ارسال مقالات باشد و بایدن را بدون استیضاح شروع به کار کند. با این حال ، بسیاری دیگر خواستار فوری پلوسی شدند.

چاك شومر رهبر سناك دموكرات كه پس از سوگند كردن بایدن منصب خود را به دست خواهد گرفت ، در نامه ای به همكاران خود پیشنهاد كرد كه مجلس می تواند بین تأیید تیم بایدن و تأیید ضد كوید و انجام استیضاح تقسیم شود.

اگر محاکمه پس از پایان ریاست جمهوری ترامپ انجام شود ، بازهم می تواند مانع از کاندیداتوری مجدد وی برای ریاست جمهوری شود.

بایدن گفت که تعیین مسئولیت های همه “کسانی که در شورش ها شرکت کردند و جان انسان ها را به خطر انداختند ، اموال عمومی را از شخصیت شخصی خارج کردند و خسارات زیادی وارد کردند” مهم است.

تعداد کمی از ترامپ دفاع می کنند

در حال حاضر بعید به نظر می رسد که وی بتواند به اندازه کافی جمهوری خواهان طرفدار محکومیت ترامپ باشد. دو سوم سنا طول می کشد.

با این حال ، برخی از جمهوری خواهان قبلاً خواستار کناره گیری ترامپ از جمله سناتور پنسیلوانیا ، پات تومی و سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی شده اند. تعداد کمی برای دفاع از او باقی مانده است.

ترامپ در سفر خود به مرز ایالات متحده و مکزیک در تگزاس ، اولین سفر خود پس از حمله کپیتول هیل ، به مخالفان خود در مورد سیاست مهاجرت حمله کرد.

رئیس جمهور آمریكا خواستار نظم و قانون بود ، اما اشاره كمی به حمله هفته گذشته داشت و تاكنون مسئولیتی را بر عهده نگرفته است.

وی بر اهمیت امنیت مرزی ، تلاش برای تأکید بر میراث سیاسی خود ، تأکید کرد ، اما سخنی درباره ناامنی در واشنگتن یا مرگ افسر پلیس که پس از جنگ کشته شد ، سخنی نگفت.

جمهوری خواهان چه می گویند؟

سناتور جمهوری خواه بن ساس گفت که آنچه پارلمان تصویب کرده را بررسی خواهد کرد اما بدون تعهد رسمی در حمایت از استیضاح.

دیگر جمهوری خواهان می گویند هرگونه استیضاح برای کشور بسیار دلخراش است.

سناتور کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام ، متحد اصلی دیرین رئیس جمهور ، از رفتار او در دامن زدن به شورش انتقاد کرده است ، اما معتقد است که استیضاح “بیشتر از این که به ضرر باشد ، ضرر خواهد داشت.”

سال گذشته فقط یک جمهوری خواه رأی داد که ترامپ را محکوم کند: سناتور یوتا ، میت رامنی.

با این حال ، برخلاف دفعه گذشته ، وقتی هیچ جمهوریخواهی در مجلس به طرح اتهام علیه ترامپ رأی نداد ، برخی از محافظه کاران با این ابتکار موافقت کردند.

سخنگوی وایومینگ ، لیز چنی ، سومین چهره مشهور در مجلس جمهوری خواهان ، استیضاح را اعلام کرد. این دختر دیک چنی ، معاون سابق رئیس جمهور در زمان جورج دبلیو بوش ، یکی از شدیدترین منتقدان ترامپ در سازمان امنیت داخلی است.

جان کاتکو و آدام کینزینگر جمهوریخواهان نیز از استیضاح حمایت خواهند کرد و زمینه را برای اعضای جدید احتمالی هموار می کنند.

شمارنده های سکته مغزی

یکی از اقدامات متقابل جمهوری خواهان پیشنهاد سانسور توسط مجلس ، پیشنهاد شده توسط یکی از وفادارترین متحدان ترامپ در کنگره ، کوین مک کارتی از کالیفرنیا است.

مک کارتی همچنین یک کمیسیون دو حزب را برای تحقیق در مورد این حمله پیشنهاد می کند تا “اطمینان حاصل کند که وقایع 6 ژانویه به درستی گزارش شده است و اجازه نمی دهد در آینده تکرار شود.”

این بحث در مجلس دقیقاً یک هفته پس از آن صورت می گیرد که اکثریت جمهوری خواهان در مجلس عوام کنگره با تأیید پیروزی بایدن مخالفت کرده و از نظر ایدئولوژیک زمینه را برای محاصره ای که در پایتخت ادامه داشت آماده می کنند.

سرانجام ، 121 جمهوری خواه مخالف تأیید پیروزی بایدن در آریزونا ، در حالی که 138 جمهوری خواه حتی پس از حمله به کاپیتول ، با تصدیق پنسیلوانیا مخالفت کردند.

اشک سیاسی که خشم دموکرات ها را برانگیخت.

ارزش این رای

دموکرات ها متقاعد شده اند که ما باید به هر حال ادامه دهیم ، حتی اگر سنا آخرین حکم را صادر نکند.

سناتور دموکرات ورمونت ، برنی سندرز در توئیتر خود نوشت که برخی ممکن است تعجب کنند که چرا باید تلاش کنند رئیس جمهور را ظرف چند روز پس از پایان دوره ریاست جمهوری تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

“جواب؟ [Creare] سابقه باید روشن باشد که هیچ رئیس جمهوری ، چه اکنون و چه در آینده ، قادر به شورش علیه دولت ایالات متحده نخواهد بود. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.