[ad_1]

منتشر شده در 8 ژانویه 2021 در 8:36 ب.ظ.
آمریکا و کانادا

پس از حمله 6 ژانویه به طرف کاپیتول هیل توسط طرفداران رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، دونالد ترامپ، دومی قبل از تحلیف جو بایدن ، رئیس آینده کاخ سفید ، به استعفا دعوت شد. ترامپ ، به نوبه خود ، رسماً شکست را پذیرفت و گفت که آماده آشتی است.

که در فیلم جدید، در ساعات اولیه 8 ژانویه با ارسال توییت و خطاب به جمعیت ایالات متحده ، رئیس دولت مستعفی گفت که از موج خشونت در ساختمان کنگره خشمگین شده است و خواستار “شفا و آشتی“، برای مقابله با لحظات پیچیده ای که در آن” آرامش “باید دوباره برقرار شود ، لازم است. در همان زمان ، برای اولین بار از زمان انتخابات 3 نوامبر 2020 ، ترامپ رسماً شکست را پذیرفت و گفت که با توجه به تأیید مجوز کنگره ، “دولت جدید” از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد. رئیس کاخ سفید گفت ، هدف “اطمینان از انتقال صاف و منظم قدرت و بدون وقفه” بود ، پس از آن خود او در ماه های اخیر به یک کارزار برای حفظ “یکپارچگی” روند انتخابات پیوست. با این حال نام بایدن ذکر نشده بود.

ترامپ با اشاره به آنچه در تاریخ 6 ژانویه در کپیتول هیل اتفاق افتاد ، گفت که او “خشمگین” احساس می کند و چنین خشونتی نماینده ایالات متحده نیست ، که در عوض باید “یک قانون و نظم” باشد. روشن شد که تظاهرکنندگان با انجام اقدامات خشونت آمیز و مخرب ، ستاد دموکراسی آمریکایی را “آلوده” کردند و به همین دلیل بابت قانون شکنی “هزینه” خواهند کرد. ترامپ در پایان گفت: “ما باید پیوندهای اعتماد و فداکاری را که ما را متحد می کند بازیابی کنیم” و اضافه کرد که رئیس جمهور بودن یک افتخار است ، اما “یک سفر باورنکردنی” تازه آغاز شده است.

اظهارات ترامپ به دنبال وضعیت هرج و مرج در نتیجه آنچه در شامگاه 6 ژانویه در ساختمان کنگره رخ داد ، توسط معترضین ، طرفداران رهبر کاخ سفید ، در یک جلسه مشترک با هدف تأیید پیروزی انتخاباتی جو بایدن ، مورد هجوم قرار گرفت. این قسمت باعث شد تا چندین شخصیت آمریکایی به استعفا دادن. در میان آنها ، الین چائو و بتسی دیووس ، دو عضو کابینه در حالی که دوم هستند منابع مطلع از حقایق، وزیر امور خارجه مایک پمپئو ، مدیر اطلاعات ملی ، جان راتکلیف و مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین ، همه از طریق مقامات ارشد سابق امنیت ملی و رهبران شرکت های بزرگ امنیتی تماس تلفنی دریافت کردند. یک تیم ملی که از آنها پرسید آیا قصد ترک پستهای خود را دارند یا نه. میک مولوانی ، رئیس ستاد سابق رئیس جمهور ترامپ ، نیز چنین گفت CNBC که او به عنوان نماینده ویژه ایالات متحده در ایرلند شمالی استعفا داده است.

در این زمینه ، نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان تهدید کرده است که اگر دولت دولت ترامپ با بیست و پنجمین اصلاحیه محرومیت از رئیس جمهور از وی استناد نکند ، استیضاح می کند. سخنان محکومیت نیز اندکی قبل از آخرین فیلم ترامپ منتشر شد واشنگتن پست، که در سرمقاله رئیس جمهور مستعفی را متهم به مسئول حمله به پایتخت کرد و بنابراین ، مجبور شد به عنوان “نالایق” از دفتر برکنار شود تا برای چهارده روز دیگر در دفتر باقی بماند. روزنامه آمریكایی با بیان اینکه رئیس کاخ سفید در حال كنار آمدن “تهدید” است كه این كشور را تهدید می كند ، نوشت: “ترامپ مردم را تشویق كرد تا هنگام كنگره دعوت شوند و” وحشی “باشند. “آقای بایدن حق دارد.” قوانین ، هنجارها ، قوانین ، حتی خود قانون اساسی فقط در صورتی هزینه دارد که مردم به آنها ایمان داشته باشند “، تحریریه نیز اعلام کرد. “آمریکایی ها کمربند ایمنی خود را بسته ، قوانین راهنمایی و رانندگی را دنبال می کنند ، مالیات می پردازند و به ایمان خود به یک سیستم رای می دهند و این اعتماد باعث کارایی آن می شود. قوی ترین صدای کشور مردم را به نقض این اعتقاد نه تنها در توییت ها ، بلکه با فشار دادن آنها به عمل فرا می خواند. “آقای ترامپ یک تهدید است و تا زمانی که در کاخ سفید بماند ، کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.”

در همین حال ، شب از 7 ژانویه، یک افسر کاپیتول ، افسر برایان دی. سیکنیک ، در اثر جراحات وارده پس از روبرو شدن با جمعیت معترضین روز قبل درگذشت. وی از سال 2008 در حال خدمت بود و به گفته منابع پلیس کاپیتول ، اگرچه زخمی شده بود ، ابتدا به اداره منطقه بازگشت اما در آنجا غش کرد و بعداً به بیمارستان منتقل شد.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم به عربی و انگلیسی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *