[ad_1]

تاریخ انتشار 18 ژانویه 2021 در ساعت 4:27 بعد از ظهر.
آمریکا و کانادا

ذیل افشاگری ها با توجه به جمعیتی که به کپیتول حمله کردند ، حداقل 22 عضو یا اعضای سابق ارتش یا نیروی انتظامی ایالات متحده بودند و FBI و سرویس های مخفی خطر نفوذ به گارد ملی را ارزیابی کردند.

در 16 ژانویه ، خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) نتایج تجزیه و تحلیل را نشان داد اسناد عمومی ، پست های رسانه های اجتماعی و فیلم های مربوط به وقایع 6 ژانویه در Capitol Hill. این نشان می دهد که حداقل 22 نفر از اعضای فعلی یا سابق ارتش یا سازمان های اجرای قانون ایالات متحده در میان جمعیت یا نزدیک به قیام کاپیتول شناسایی شده اند.. سپس آژانس اشاره کرد که برخی از افرادی که دارند به ساختمان کنگره آمریكا هجوم بردند ، به نظر می رسید كه آنها از تاكتیكهای نظامی پیروی می كنند ، جلیقه های ضد گلوله می پوشند و از تجهیزات فن آوری مشابه تجهیزات خود پلیس استفاده می كنند.

قابل توجه است ، هنگامی که طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در 6 ژانویه در مقابل پایتخت جمع شدند و سرود ملی را خواندند ، تعدادی از مردان با کلاه ایمنی سبز زیتونی و جلیقه های ضد گلوله از پله های مرمر بالا رفتند. در یک پرونده ، هر کدام کت فرد مقابل را می گیرند. چنین آموزش ، معروف به File Ranger ، روش عملیاتی استاندارد برای یک تیم رزمی است که برای حمله به یک ساختمان آماده می شود. AP اظهار داشت: این آموزش بلافاصله برای هر سرباز آمریکایی یا تفنگدار دریایی که در عراق یا افغانستان خدمت کرده است قابل تشخیص است. این یک علامت هشدار دهنده بود که نشان می دهد در میان جمعیتی که به ساختمان کنگره هجوم می آورند افرادی هستند که دوره های نظامی را گذرانده اند یا کسی آنها را دریافت کرده است آموزش دیده است.

در همین راستا ، لازم به ذکر است که یکی از 5 قربانیان 6 ژانویه یکی از جانبازان نیروی هوایی سن دیگو بود که در حالی که زن قصد داشت از طریق پنجره شکسته وارد ساختمان شود ، توسط یک افسر پلیس کاپیتول مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. مورد دیگر نگران کننده ، پرونده نیروی دریایی بازنشسته است که بخشی از یکی از نیروهای ویژه ایالات متحده بود ، که در 6 ژانویه از سفر خود از اوهایو به تظاهرات در کاپیتول ویدیویی را در فیس بوک منتشر کرد و پست هایی را در حمایت از حمله نوشت. ساختمان. علاوه بر این ، دو افسر پلیس از یک شهر کوچک در ویرجینیا پس از انتشار خود در کاپیتول توسط FBI دستگیر شدند. مورد دیگر مورد بررسی ، پرونده یک کاپیتان لشکر جنگ روانی ارتش ایالات متحده (PSYOP) است که در حال انجام وظیفه است ، و ادعا می کند که سه اتوبوس از مردم را برای راهپیمایی به واشنگتن ترتیب داده است. با این حال ، پنتاگون از ارائه برآورد تعداد دیگر از نیروهای فعال فعال تحت تحقیق خودداری کرد. در هر صورت ، به نظر می رسد رده های بالای ارتش قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه نگران باشند.

بنابراین ، از 17 ژانویه ، خبر این را پخش کرد نیروی انتظامی ایالات متحده در حال تحقیق از همه 25000 پرسنل گارد ملی مستقر در پایتخت در 20 ژانویه است ، از ترس نفوذ احتمالی. ژنرال دانیل هوکانسون ، رئیس گارد ملی ، در 17 ژانویه به CBS News گفت: “آنها با هماهنگی سرویس مخفی و FBI ، همه پرسنل ورودی را بررسی می کنند.” اظهارات این ژنرال چهار ستاره در حالی است که پس از حمله حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور برکنار شده به پایتخت ، واشنگتن پایتخت ، تحت یک رژیم امنیتی بی سابقه باقی مانده است. به دنبال ادعاهای مکرر ترامپ مبنی بر پیروزی انتخابات 3 نوامبر توسط رئیس جمهور منتخب از طریق تقلب گسترده در انتخابات ، اولیای دم خواهان جلوگیری از اعتبار سنجی کنگره در انتخابات بایدن بودند. هیچ مدرکی در این زمینه ارائه نشد و دادگاههای صالح تجدیدنظر را قبول نکردند.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *