[ad_1]

تاریخ انتشار 27 ژانویه 2021 در ساعت 6:03 بعد از ظهر
اریتره اتیوپی آمریکا و کانادا

وزارت امور خارجه ایالات متحده وی از نیروهای اریتره خواست “بلافاصله” از منطقه تیگره در اتیوپی خارج شوند ، جایی که جنگ داخلی بین دولت مرکزی آدیس آبابا و نیروهای محلی در Tigrinya آغاز شد. به گفته سازمان های بین المللی ، درگیری ها در مناطق اطراف پایتخت منطقه مکه ادامه دارد.

اگرچه اتیوپی دخالت اریتره در درگیری ها را انکار می کند ، اما منابع محلی و خارجی تأیید می کنند که ارتش اریتره در کنار ارتش اتیوپی جنگیده و هنوز منطقه را ترک نکرده است. برخی از شاهدان که موفق به فرار از Tigrei شدند گفتند که نیروهای اریتره به خانه به خانه دیگر می روند ، جوانان را می کشند ، خانه ها را سرقت می کنند و رفتار می کنند که گویی مقامات محلی هستند.

وزارت امور خارجه آمریكا در بیانیه ای گفت: “گزارش های معتبری از سرقت ، خشونت جنسی ، حمله به اردوگاه های پناهندگان و سایر موارد نقض حقوق بشر گزارش شده است” ، همچنین ادامه داد: “همچنین مداركی در مورد بازگشت اجباری سربازان اریترایی از پناهجویان از Tigrei به اریتره داریم. ” این بیانیه منعکس کننده فشار جدید دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده بر دولت اتیوپی است ، جایی که درگیری های مرگبار بین نیروهای فدرال و منطقه ای در Tigrei برای حداقل سه ماه در جریان بوده است. در نتیجه ، موقعیت ایالات متحده کاملاً متفاوت از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق در روزهای آغازین درگیری بود ، زمانی که دومی از اریتره به دلیل “اعتدال” آن تعریف کرد.

بیانیه جدید ایالات متحده خواستار تحقیق مستقل و شفاف در مورد سو ab استفاده ها است. این وزارتخانه گفت: “مشخص نیست که تعداد نیروهای اریتره در Tigrei چقدر است و دقیقاً کجا هستند.” شاهدان تخمین می زنند که هزاران سرباز اریتره وجود دارد. از طرف خود ، مقامات آسمارا اظهارات خاصی در مورد اظهارات ایالات متحده ارائه ندادند. وزیر اطلاعات اریتره یمانی گبرمسکل ، او در تاریخ 26 ژانویه توییت کردکه “یک کارزار تهمت خشمگین علیه اریتره دوباره در حال رشد است.”

ایالات متحده همچنین به دنبال پایان دادن فوری به جنگ در Tigre و اجازه “دسترسی انسانی کامل ، ایمن و بدون مانع” به منطقه است. در بیانیه ایالات متحده آمده است: “گفتگوی بین دولت و تیگرها ضروری است”: ما عمیقاً نگران گزارش های معتبری هستیم که نشان می دهد صدها هزار نفر ممکن است از گرسنگی بمیرند در صورتی که بلافاصله کمک های بشردوستانه بسیج نشود. “

تخمین زده می شود که درگیری در Tigrei هزاران کشته و حدود 950،000 آواره داشته باشد. دولت اتیوپی پس از گفتن این عملیات در 4 نوامبر دستور عملیات نظامی در منطقه را صادر کرد جبهه آزادی مردم تیگری (TPLF) به برخی از اردوگاه های نظامی فدرال واقع در منطقه حمله کرده است ، ادعا می کند که دولت Tigrinya صریحاً آن را انکار می کند. TPLF مدتهاست که حداقل از سال 1991 ، نیروی مسلط در ائتلاف حاکم ، به اصطلاح جبهه دموکراتیک انقلابی اتیوپی (EPRDF) ، یک اتحاد چند قومی متشکل از چهار حزب است که کشور را برای نزدیک به 30 سال قبل از نخست وزیری رهبری می کرد ابی احمد به دلیل احساسات گسترده ضد دولتی در آوریل 2018 به قدرت رسید. سال گذشته ، TPLF پس از امتناع از ادغام با سه حزب دیگر ائتلاف در حزب تازه تاسیس رفاه (PP) ، تحت رهبری Abiy ، از EPRDF جدا شد. بسیاری از رهبران Tigray شکایت دارند که به دلیل اتهامات فساد مالی به طور ناعادلانه در دادگاه محاکمه شده اند یا از سمت های رهبری برکنار شده اند و اغلب به عنوان قلبی برای بیماری های کشور معرفی می شوند.

بر اساس گزارش سازمان ملل در اوایل ژانویه ، جنگ ، اگرچه ابی در 28 نوامبر پیروزی خود را در جبهه Tigrin اعلام کرد ، اما در برخی مناطق اطراف مکل ادامه دارد و نزدیک به 2.3 میلیون نفر به کمک بشردوستانه نیاز دارند.

قرار بود اتیوپی انتخابات ملی را در ماه آگوست برگزار کند ، اما رای دهندگان این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفتند که همه آرا را در ماه مارس به تعویق بیندازند. نمایندگان سپس به تمدید دوره مقامات رأی دادند که در اوایل ماه اکتبر منقضی می شود ، در حالی که رهبران Tigray از پذیرش این تصمیم خودداری کردند و انتخابات منطقه ای را در سپتامبر از سر گرفتند. با این حال ، این رای گیری توسط دولت ابی “غیرقانونی” شناخته شد. بنابراین ، هر دو طرف “نامشروع” تلقی می شوند و قانون گذاران فدرال تصمیم گرفته اند كه دولت ابی باید تماس و بودجه رهبری تیگری را متوقف كند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ایتالیایی را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، بخوانید

کیارا جنتیلی

از سردبیران[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *