[ad_1]

در پایان ماه مه ، جو بایدن به اطلاعات آمریكا مأموریت داده است كه ریشه های همه گیری را به طور عمیق بررسی كند کووید -19. رئیس جمهور دموکرات صریح بود: بیش از 90 روز، آژانس های آمریکایی مجبور شدند گزارش را کشف کنند ، در حالی که از دیگر ساختارهای کشور خواسته شد تا در تحقیقات سرویس های مخفی همکاری کنند ، شاید سوالات داغی آماده شود که بعداً به دولت چین خطاب شود.

با نزدیک شدن به دوره بایدن ، تعدادی از مقامات ارشد دولت – همان کسانی که بر بررسی های اطلاعاتی نظارت می کنند – معتقدند نظریه نشت آزمایشگاهی بودن قابل اعتماد حداقل به اندازه احتمالی که ویروس ممکن است در طبیعت تکامل یافته باشد. او آنجا بود تا آن را فاش کند Cnn، که در تأکید بر تغییر بنیادی ناشی از آن کوتاهی نکرد حزب دموکرات.

بله ، زیرا یک سال پیش ، چه زمانی دونالد ترامپ و جمهوری خواهان اصرار داشتند که Sars-CoV-2 ممکن است از آنجا نشت کرده باشد آزمایشگاه ووهان، دموکراتها علنی کوچک شمرده شد تئوری “فرار از آزمایشگاه”. چرا مردم بایدن باید فکر می کردند؟

تغییر سرعت

جامعه اطلاعاتی آمریكا هنوز در مورد منشأ Sars-CoV-2 اختلاف نظر دارد: از یك طرف ، افرادی وجود دارند كه معتقدند ویروس كاملاً طبیعی است و نتیجه بیماری زئونوز است. از طرف دیگر ، کسانی که نشت احتمالی پاتوژن را از انستیتوی ویروس شناسی ووهان (WIV) تصدیق می کنند. از زماني كه بايدن دستور تحقيقات عميق را داد ، تعداد بسيار كمي ظاهر شده اند شواهد و مدارک تا سوزن تعادل در یک جهت حرکت کند و نه در جهت دیگر. به هر حال نظریه نشت آزمایشگاهی او سرانجام مورد توجه جدی مقامات ارشد دولت بایدن قرار گرفت.

این بدون شک یک کشف شگفت انگیز است که در یک زمان ظریف و در یک زمینه علمی اتفاق می افتد که در آن تعداد زیادی از کارشناسان معتقدند که شواهدی وجود دارد که از منشا natural طبیعی ویروس حمایت می کند. بیایید روشن باشیم: اطلاعات فعلی این موضوع را نشان می دهد SARS-CoV-2 به احتمال زیاد از تماس انسان و حیوان ناشی شده است. در هر صورت ، احتمال گسترش پاتوژن پس از فرار از آزمایشگاه در ووهان ، جایی که تحقیقات ویروس کرونا به طور مستقیم بر روی خفاش ها انجام می شود ، دیگر به طور رسمی پیشینی منتفی نیست.

اتصالات WHO-China

اگر در آمریكا حزب دموكرات به موارد خاص توجه كرده است نظریه نشت آزمایشگاهی، در آن سوی جهان اصطکاک بین وجود داردسازمان بهداشت جهانی (WHO) و چین. مدیر WHO ، تدروس آدنوم هبریز، تماس مجدد با پکن برای همکاری غول آسیایی در تحقیق در مورد ریشه های کوید را تجدید کرد. “ما از چین می خواهیم که شفاف و باز باشد و همکاری کند. گبریزوس در این کنفرانس گفت: “دانستن آنچه اتفاق افتاده چیزی است که ما مدیون میلیون ها قربانی و میلیون ها کشته شده هستیم.”

به نوبه خود ، چین همیشه ادعا کرده است که با WHO همکاری کرده است – که ، بیایید یادآوری کنیم ، طی ماههای اخیر تیمی از متخصصان را برای تحقیق به ووهان فرستاده است ، اما این امر مانع دسترسی به اطلاعات اساسی و وب سایت ها می شود – و تلاش های به چالش کشیده شده تحقیق “سیاسی” کردن. سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیانگ پاسخی نمادین داد: چین اتهامات سازمان جهانی بهداشت برای عدم اشتراک را رد می کند داده ها.

برعکس ، کارشناسان بین المللی دسترسی کافی به اسناد و مدارک خواهند داشت ، در حالی که دولت چین “به دانشمندان اجازه می داد اطلاعات اصلی را ببینند ، که به توجه ویژه ای نیاز دارد” ، اگرچه “برخی از اطلاعات برای احترام به حریم خصوصی لازم بود و قابل استخراج نیست. “کشتی دستی ادامه دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.