[ad_1]

منتشر شده در 13 ژانویه 2021 در 4:01 بعد از ظهر.
آمریکا و کانادا

در 13 ژانویه ، مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب کرده است تدبیری که مایک پنس معاون رئیس جمهور را به مراجعه به اصلاحیه 25 قانون اساسی برای برکناری رئیس جمهور از سمت خود فراخواند.

این رای گیری 8 روز قبل از پایان دوره دونالد ترامپ که قرار است در 20 ژانویه برگزار شود ، برگزار می شود. با این حال ، لازم به توضیح است که این یک حرکت نمادین است ، زیرا پنس قبلاً اعلام کرده بود که از این قطعنامه حمایت نمی کند. دموکرات ها اکنون هستند حرکت سریع به سمت استیضاح از ترامپ به اتهام “تحریک قیام” در ارتباط با محاصره اجباری پایتخت آمریکا توسط طرفداران رئیس جمهور معزول.

در این زمینه ، برخی از جمهوری خواهان گفته اند که به استیضاح ترامپ رأی می دهند. در میان آنها لیز چنی ، نماینده جمهوری خواه و عضو ارشد حزب وی ، برای رأی دادن علیه تلاش برای به چالش کشیدن نتایج کالج انتخاباتی ششم ژانویه وجود دارد که شکست انتخاباتی ترامپ را تأیید کرد. آدام کینزینگر همچنین گفت که ترامپ با تحریک طرفداران خود برای شورش و استفاده از موقعیت خود برای حمله به کنگره ، سوگند خود را نقض کرده است. جان کاتکو ، اولین عضو مجلس نمایندگان مجلس جمهوری خواه که می گوید به استیضاح رای خواهد داد ، به این لیست پیوست. فرد آپتون نیز در راستای ادعاهای خود در مورد فقدان شواهد مربوط به تقلب ادعایی در طی روند انتخابات ، بیانیه مشابهی ارائه داد. از طرف خود ، خیمه هررا بویتلر ، مردی میانه رو از ایالت واشنگتن ، گفت: “جنایات رئیس جمهور ، در قرائت من از قانون اساسی ، با توجه به شواهد غیرقابل انکاری که قبلاً در دست داریم ، قابل استیضاح است.”

از طرف دیگر ، برخی از رهبران کنگره جمهوری خواه که چهار سال صادقانه از رئیس جمهور کناره گیری حمایت کرده اند ، با احتیاط حرکت می کنند. آنها از تقاضای استعفای وی خودداری کرده و هنوز در حال بررسی نحوه برخورد با رفتار ترامپ هستند ، و بر عدم اطمینان روز افزون برخی جمهوری خواهان در مورد قیمت سیاسی که برای حمایت انتخاباتی برای استعفای احتمالی رئیس جمهور باید بپردازند ، تأکید می کنند. پس از رای گیری اکثریت قانونگذاران تحت کنترل دموکرات ها برای استیضاح رئیس جمهور ، آرا Republican جمهوری خواهان در سنا تعیین کننده خواهد بود. سناتور چاک شومر ، رهبر دموکرات های سنا در نیویورک ، از مک کانل ، همتای جمهوری خواه خود خواست تا از اختیارات فوق العاده خود برای فراخوان سناتورها استفاده کند و روند را به محض پذیرش اعضا آغاز کند. اگر این اتفاق نیفتد ، رای گیری برای استیضاح در سنا زودتر از 19 ژانویه ، زمانی که انتظار می رود سناتورها برگردند ، آغاز می شود. روز بعد ، همزمان با روی کار آمدن دولت جدید به رهبری جو بایدن ، دموکرات ها کنترل عملیاتی سنا را به دست می گیرند.

در همین حال ، شهردار واشنگتن خواستار آن شد كه مقامات فوراً قبل از سوگند بایدن در 20 ژانویه آماده خشونت های احتمالی بیشتر شوند. در این تاریخ ، گروه های راست افراطی سازمان می یابند “راهپیمایی میلیونی شبه نظامیان” و آنها در حال بحث در مورد احتمال حمله ای مانند حمله به پایتخت هستند. از 6 تا 10 ژانویه ، نزدیک به 400 نفر به یک گروه خصوصی آنلاین پیوستند که اختصاص به آنچه “راهپیمایی میلیونی شبه نظامیان” خوانده می شد ، راهپیمایی برنامه ریزی شده برای 20 ژانویه در واشنگتن. در پارلر ، یک سایت رسانه های اجتماعی محبوب جنگجویان راست افراطی ، برخی از کاربران در مورد اینکه چه ابزاری را باید برای راهپیمایی بیاورند ، بحث کردند ، از خفاش های بیس بال گرفته تا زره پوش ها و اسلحه های حمله. یکی از کاربران نوشت: “ما یک بار ساختمان را بردیم.” وی افزود: “ما می توانیم آن را دوباره بگیریم.”

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *