[ad_1]

ایالات متحده به طور فزاینده ای نگران توسعه نظامی و هسته ای چین است

توسط لوسیانو لاگو

براساس مطالعه ای که فاکس نیوز روی نمونه ای از شهروندان انجام داده است ، قدرت فزاینده چین ایالات متحده را بیش از خطرات همه گیری کووید ، بحران اقتصادی ، بیکاری و گسترش جنایت نگران می کند.
در میان خطرات مختلف ، چین به عنوان تهدیدی قریب الوقوع برای استراتژی امنیت ملی ایالات متحده در نظر گرفته می شود ، زیرا این ابرقدرت آسیایی به طور فزاینده ای به قدرت خود اطمینان دارد و تنها رقیبی است که می تواند به طور بالقوه پتانسیل اقتصادی خود را ادغام کند. چالش علیه ایالات متحده
در عین حال ، ما باید همکاری نزدیک تر چین با روسیه را در نظر بگیریم ، که سال به سال در همه سطوح ، از نظر نظامی ، اقتصادی و فنی تشدید می شود.

این مورد نیست وزیر دفاع روسیه شویگو در حال حاضر در روسیه به سر می برد وی در آنجا تمرینات مشترک روسیه و چین را که برای اولین بار در خاک چین با کمک بیش از 10 هزار نفر و صدها خودرو زرهی ، موشک و جنگنده برگزار شد ، رهبری کرد.
شویگو گفت: در بیانیه های رئیس دفاعی روسیه تاکید شده است که نیروهای روسیه و چین به طور فزاینده ای تمرینات مشترک زمینی ، دریایی و هوایی و تمرینات مشترک را انجام می دهند و این به ثبات جهانی و منطقه ای کمک می کند.
این مانورها ، همانطور که وزیر گزارش داد ، با هدف خنثی سازی یک دشمن شبیه سازی شده ، که باید حمله گروه های تروریستی باشد ، انجام شد و سطح کارآیی نیروهای نظامی مشترک را بررسی کرد.

شویگو وزیر دفاع روسیه

اختلاف آمریکا و چین بر سر این ویروس

روسیه به شدت با تلاش های سیاسی برای منشأ ویروس مخالف است و سفیر روسیه در چین بر اهمیت هماهنگی تلاش های مشترک بهداشتی و سازوکار هماهنگی بدون اتهام سیاسی تاکید کرده است. روسیه می گوید سیاسی شدن این ویروس بخشی از عملیات پرچم جعلی است که واشنگتن را برای دستیابی به اهداف ژئوپلیتیک خود سوق می دهد. این سیاست زدگی و اتهامات علیه چین همچنین منجر به تشدید جنایات نفرت علیه آسیایی ها در ایالات متحده شده است. دوره های تجاوز علیه آسیایی ها، حقایقی که باعث بدتر شدن تصویر ایالات متحده در جهان به عنوان کشوری غیرقابل تحمل و نژادپرست می شود.
این بدان معنا نیست که واشنگتن در حال بلند کردن صدای خود و تحریک علیه پکن است.
اخیراً ، کارشناسان دفاعی ایالات متحده نگرانی هایی را در مورد اینکه چین در حال ساخت سیستم های موشکی هسته ای جدید و سیستم های دفاعی برای بهبود پاسخ به حملات احتمالی است ، مطرح كرده اند.

بر اساس گزارشی که روز جمعه توسط انگلیسی ها منتشر شد ، گروهی از کارشناسان دفاعی آمریکا می گویند با توجه به تصاویر ماهواره ای ، احتمال دارد چین ساخت سایت موشکی جدیدی را آغاز کرده باشد که نشان می دهد پکن به دنبال گسترش زرادخانه خود است. فایننشال تایمز

روزنامه افزود ، عکس های گرفته شده توسط Planet می تواند نگرانی ایالات متحده را در مورد اینکه چین از استراتژی “حداقل بازدارندگی” خود دست کشیده و به سمت ساخت یک زرادخانه هسته ای به اندازه کافی بزرگ برای مقابله با حمله فرضی هسته ای علیه این کشور حرکت می کند ، تقویت کند.

این رسانه به نقل از رودریک لی ، مدیر تحقیقات موسسه تحقیقات هوافضا چین ، سازمان وابسته به نیروی هوایی ایالات متحده ، تأکید می کند که همه نشانه ها این است که “در اواسط ماه مه 2021 ، ارتش کمیسیون آزادی خلق چین (PLA) دارای احتمالاً ساخت یک سایت موشکی بالقوه ICBM در Hanggin Banner ، Ordos ، مغولستان داخلی آغاز شده است. “

این کشف پس از آن صورت گرفت که کارشناسان تسلیحات هسته ای دو سیلوی بزرگ موشکی دیگر را از اواخر ژوئن شناسایی کردند که می تواند بیش از 200 ICBM ، وسایل نقلیه ای که قابلیت بارگیری کلاهک هسته ای را دارند ، در خود جای دهد.
لی خاطرنشان کرد که ترکیبی از تعداد پرتاب کننده های موشک ICBM که میدان های جدید می توانند در آن جا بگیرند و قابلیت های غول بمب افکن و زیردریایی آسیایی به این معناست که “به نظر می رسد موجودی آینده چین با سیستم های استراتژیک واکنش هسته ای در راه است”. به به ایالات متحده و روسیه. “
در این گزارش آمده است ، دریاسالار چارلز ریچارد ، فرمانده فرماندهی استراتژیک ایالات متحده نیز هشدار داد که گسترش سریع تسلیحات هسته ای چین را “شکاف راهبردی” خواند.
“رشد انفجاری نیروهای هسته ای و متعارف آن تنها می تواند چیزی باشد که من آن را چشمگیر توصیف کردم. ریچارد در کنفرانس دفاع موشکی گفت: “راستش ، این کلمه” خارق العاده “کافی نیست.

موشک های چینی

از سوی دیگر ، پکن اجازه نمی دهد که چیزی به بیرون درز کند و گمانه زنی های تحلیلگران نظامی موافق است که یک برنامه چشمگیر برای مدرن سازی و گسترش ارتش چین به زودی چین را به عنوان یک ابرقدرت قادر به مقابله و پاسخگویی مناسب به تهدیدهای ایالات متحده و غرب علیه منافع خود معرفی می کند. به

ناظران روسی می گویند که این چشم انداز همچنین نتیجه سیاست خصمانه و تحریک آمیز است که ایالات متحده مدتهاست علیه چین دنبال می کند. غرب آنچه کاشته است درو می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *