[ad_1]

ایالات متحده تروریست ها را برای حمله به اهداف غیرنظامی و بی ثبات کردن کشور به عراق منتقل می کند

یک تروریست داعش اسیر شده در عراق در بازجویی ها اعتراف کرد که گروهی از بمب گذاران انتحاری در انتظار دستور برای انجام ماموریت خود هستند.

به گفته این تروریست ، “کافه ها و بازارهای واقع در محله های الشعله ، ال وزیریا و کهیرا در بغداد می توانند هدف بعدی داعش باشند.”

در طی تحقیقات ، صباح الاکیلی ، یک کارشناس امنیتی در عراق ، این موضوع را فاش کرد ارتش آمریكا حدود 4000 تروریست را از داعش (داعش) با وسایل نقلیه پرچم آمریكا به خاک عراق منتقل كرده است.

العقیلی افزود که نیروهای امنیتی عراق حق بازرسی از وسایل نقلیه نظامی آمریکا را ندارند.

به نقل از وب سایت ایرانی فرانسوی PressTV ، این کارشناس گفت: “ما قبلاً در مورد عملیات تروریستی جدید داعش در برخی از استانها از جمله صلاح الدین هشدار داده بودیم ، اما فرماندهان عراقی در برخورد با این گروهها ناکام مانده اند.”

وی افزود حضور نظامی آمریکا در عراق به عراقی ها اجازه نمی دهد تا تروریست های داعش را از بین ببرند.

در همین زمینه ، خبرگزاری عراق الاهد نیوز فاش کرد که حمله روز شنبه به هاچد الچعبی (واحد بسیج مردمی) در صلاح الدین ، ​​شمال بغداد ، توسط نیروهای خارجی پشتیبانی شد.

الاهد نیوز با استناد به منبع امنیتی عراق به شرط ناشناس ماندن ، نوشت: “حمله علیه مبارزان تیپ 22 هچد الچعبی در صلاح الدین این تحت حفاظت و برنامه ریزی مستقیم نیروهای آمریکایی انجام شد. “

“چند روز پیش دوربین های حرارتی” هاچد الچعبی “فرود هلی کوپترهای متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکایی را در منطقه کوهستانی” حمرین “در شمال شرقی عراق ثبت کرده اند. به نظر می رسد این هلی کوپترها مملو از سلاح و تجهیزات نظامی بودند که برای حمایت از تروریست ها در عملیات خود طراحی شده اند. “

آژانس خبری عراق افزود تروریست های داعش برای حمله به واحدهای نظامی در حمرین به سلاح های سنگین مسلح شدند.

همین منبع به الاهد نیوز گفت كه ارتش آمریكا برای به دست آوردن كنترل خود از گروه های تروریستی برای بی ثبات كردن مناطق استان صلاح الدین بهره برداری می كند.

وب سایت سابرین نیوز به نوبه خود فاش کرد که حمله به هاچدز تحت عنوان جنگنده های آمریکایی مک دانل داگلاس KC-10 Extender انجام شد که شنبه شب بر فراز حمرین پرواز کردند.

در حمله داعش به موضع خود در حمرین یازده رزمنده از تیپ 22 هچد الچعبی از جمله یک فرمانده کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر ، 18 تروریست توسط مبارزان هچد کشته شدند. پس از درگیری های شدید که ساعت ها به طول انجامید ، تیپ 22 هچد موسوم به بدر موفق شد تروریست های داعش را محاصره و عقب براند.

این دومین حمله داعش طی یک هفته است.

هفته گذشته ، دو عامل انتحاری از داعش خود را در بازاری در بغداد منفجر کردند. 32 نفر جان خود را از دست داده و حدود 100 نفر زخمی شدند.
اطلاعات مربوط به دو بمب

منطقه حمله در بغداد ، محاصره شده توسط نیروهای امنیتی

در جریان دادگاه ، دکتر فراس الیاسر ، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت عراق النجبا ، در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری تسنیم ایران گفت که جنبش وی اطلاعاتی در مورد دو بمب دارد.

فراس توضیح داد: “ما همچنین اقداماتی را با هدف انتقال گروه های تروریستی از سوریه به الرمانه و القائم برای استقرار آنها در جرف الصحر و در مناطق نزدیك كربلا و نجف مشاهده كرده ایم.” آل یاسر

وی افزود: ما آماده ارائه این اطلاعات به دولت و دستگاه های امنیتی هستیم.

وی گفت النجابا تلاش برای نفوذ چهره های برجسته با مأموریت های از پیش تعیین شده را در سرویس های امنیتی عراق کشف کرده است.
وی گفت: “این افراد رویكردهای مشابه مشاوران (نخست وزیر مصطفی) الكاظمی را دارند و كاملاً مطابق با برنامه های آمریكا هستند.”

منبع: https://french.almanar.com.lb/
ترجمه: جرارد تروسون

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *