[ad_1]

منتشر شده در 8 ژانویه 2021 در 4:26 بعد از ظهر.
ایران آمریکا و کانادا

ارتش آمریكا آنها فرستادند دو بمب افکن B-52 دیگر در خاورمیانه در 7 ژانویه. اعزام یک هشدار اضافی برای ایران است.

به گفته نیروی هوایی ، هدف اعلام شده ماموریت اعلام شده “نشان دادن تعهد مستمر ارتش ایالات متحده به امنیت منطقه ای و جلوگیری از تجاوز است.” اعزام جدید در حالی صورت می گیرد که ترس از تلافی جویانه ایران برای ترور ژنرال قاسم سلیمانی در 3 ژانویه 2020 وجود دارد. ارسال بمب افکن ها حاکی از آن است که هیچ گونه تأخیری در کار بازدارنده آمریکا وجود نخواهد داشت. 12 روز پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن. به دنبال وقایعی که در تاریخ 6 ژانویه ایالات متحده را لرزاند ، با حمله به پایتخت ، این نگرانی وجود دارد که دشمنان آمریکا از آشفتگی داخلی ایالات متحده استفاده کنند.

نیروی هوایی بیانیه ای صادر کرد و گفت: “خدمه پرواز 36 ساعته ای را از پایگاه هوایی Womb Wing 5 در مینوت ، داکوتای شمالی ، به خلیج فارس و عقب انجام دادند تا پیام بازدارندگی واضحی را نشان دهند که توانایی استقرار قدرت جنگ حیرت انگیز با یک اعلان کوتاه “. یک مقام دفاعی افزود: ارتش ایالات متحده همچنان بر افزایش سطح آمادگی در سیستم های دفاعی ایران نظارت می کند و نشانه های بهبود برنامه ریزی برای حملات احتمالی در عراق را دریافت می کند ، هرچند که مشخص نیست که این حملات چه زمانی رخ می دهد.

در همین رابطه ، در تاریخ 4 ژانویه ، پنتاگون اعلام کرد که با توجه به “تهدیدهای” ایران علیه مقامات آمریکایی و رئیس جمهور معزول ، تصمیم گرفته است که ناو هواپیمابر USS Nimitz ، که برای بازگشت به خانه خود است ، در منطقه خاورمیانه باقی بماند. ، دونالد ترامپ. در تاریخ 31 دسامبر ، وزیر دفاع کریستوفر میلر گفت که پس از مأموریتی که حدود ده ماه به طول انجامید ، ناو آمریکایی نیمیتز به سواحل غربی ایالات متحده بازگشت. این کشتی در آوریل سال 2020 در منطقه خلیج فارس مستقر بود و قرار بود تا پایان سال به خانه بازگردد. با این حال ، به دلیل ترس روزافزون ناشی از تهران ، بازگشت بازگشت به تأخیر افتاد.

B-52H “Stratofortress” یک بمب افکن دوربرد سنگین است که می تواند انواع مختلف ماموریت ها را انجام دهد. این شناور می تواند با سرعت بالا پرواز کند و تا ارتفاع 50،000 فوت برسد. برد جنگی این هواپیما بیش از 8،800 مایل است. B-52H می تواند مهمات هدایت شونده را با ناوبری دقیق حمل کند. با این اعزام ، ایالات متحده می خواهد حضور نظامی خود را در خاورمیانه افزایش دهد ، به عنوان نمایش نیرویی که گواه تنش ها میان تهران و واشنگتن است. اپیزود 3 ژانویه 2020 نگرانی از تشدید دو کشور را افزایش می دهد ، اگرچه اکنون تنش ها پس از خروج یک جانبه ایالات متحده از توافق هسته ای ایران در 8 مه 2018 افزایش یافته است.

در همین زمینه ، در تاریخ 30 دسامبر ، دو بمب افکن B-52 نیروی هوایی دیگر ایالات متحده در پاسخ به سیگنالهای ارسالی از ایران بر فراز خلیج فارس پرواز کردند ، در حالی که در 21 دسامبر ، نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که واشنگتن یک زیردریایی و دو ناو جنگی به آبهای خلیج عربستان. ناوهای مورد بحث بویژه ناو آمریکایی جورجیا ، یک زیردریایی موشکی هدایت شونده کلاس اوهایو و دو موشک کروز ، یو اس اس پورت رویال (CG 73) و یو اس اس فیلیپین دریا (CG 58) هستند. یکی از اهداف ایالات متحده نشان دادن تعهد خود به شرکای خود در منطقه خاورمیانه برای تأمین امنیت دریایی با اعلام آمادگی برای هرگونه تهدید است.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *