[ad_1]

تاریخ انتشار 28 ژانویه 2021 در ساعت 12:27 ب.ظ.
عربستان سعودی امارات متحده عربی آمریکا و کانادا

دولت جدید ایالات متحده او مکث کرد فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، مجاز توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ.

در 27 ژانویه ، در جریان اولین کنفرانس مطبوعاتی خود به عنوان وزیر امور خارجه ، آنتونی بلینکن گفت که توافقات دفاعی “در حال بررسی” هستند تا “اطمینان حاصل شود که آنچه در نظر گرفته می شود چیزی است که اهداف استراتژیک و سیاست خارجی ما را منتقل می کند.” “این همان چیزی است که ما وی گفت ، “در حال حاضر مشغول انجام کار هستم ،” و افزود که این یک حرکت “معمولی” برای دولت جدید است.

این اعلامیه یک هفته پس از قول جو بایدن برای “ارزیابی مجدد” روابط واشنگتن و ریاض صورت گرفت. رئیس جمهور از زمان روی کار آمدن ، یک سری دستورات اجرایی را برای بررسی یا لغو برخی از سیاست های اصلی ترامپ امضا کرده است. از طرف دیگر ، دولت اخیر در راستای حمایت قاطع خود از اسرائیل و “فشار حداکثر” علیه ایران ، روابط نزدیک بین ایالات متحده ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی را تشویق کرده است.

اتفاقاً خبرها به 20 ژانویه برمی گردد مبنی بر اینکه امارات متحده عربی توافق نامه ای برای خرید 50 جنگنده اعتصاب مشترک F-35 و 18 هواپیمای بدون سرنشین مسلح را اندکی قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن انجام داده است. خبر را افراد آشنا به موضوع به خبرگزاری اعلام کردند رویترز، همان 20 ژانویه. امضای آخرین لحظه مذاکرات ماهها بین دولت ترامپ و مقامات اماراتی به پایان رسید. این گفتگوها پس از عادی سازی روابط ابوظبی با اسرائیل متولد شد ، که در 15 سپتامبر سال 2020 با اصطلاح “توافق های ابراهیمی” انجام شد.

بایدن ، که در 20 ژانویه سوگند یاد کرد ، او اطمینان داده بود که دولت وی روابط واشنگتن با امارات متحده عربی و عربستان سعودی را “ارزیابی مجدد” می کند و از توقف فروش سلاح ایالات متحده به دو کشور حاشیه خلیج فارس به دلیل مشارکت در جنگ داخلی یمن پشتیبانی می کند. اگر بایدن موضع سختگیرانه تری نسبت به خلیج فارس ترجیح می دهد ، احتمالاً رئیس جدید کمیته روابط خارجی سنا ، رابرت منندز ، دموکرات از نیوجرسی را دارد.

در 9 دسامبر سال 2020 ، سنای آمریکا او نتوانسته بود فروش سلاح را متوقف کند، که بیش از 23 میلیارد دلار تخمین زده می شود. اکثریت 51 رأی لازم برای تصویب قطعنامه ای که مانع معامله است ، حاصل نشد. با 47 رأی موافق و 49 رأی مخالف ، این قانون تصویب نشد. در هر صورت ، اگر به اکثریت دو سوم نرسیده بود ، کاخ سفید می توانست آن را با وتو مسدود کند. تجربه سنا ، همراه با حمایت گسترده دو حزب از لایحه دفاعی سالانه ، که توسط رئیس جمهور پیشین ایالات متحده به عنوان “ضعیف” و ناقص خنثی شد ، نشان دهنده اختلاف شدید بین قوه مجریه و قوه مقننه در هفته های آخر ریاست جمهوری ترامپ است.

در اوایل 29 اکتبر سال 2020 ، دموکرات ها در کنگره اعلام کردند که وزارت امور خارجه در حال بحث غیر رسمی در مورد فروش F-35 به کشورهای حوزه خلیج فارس است. دموکراتها احساسات متفاوتی را در مورد این مسئله ابراز داشته اند و برخی نگران بودند که این معامله می تواند یک رقابت تسلیحاتی را در منطقه برانگیزد و مزیت غیرقابل انکار نظامی اسرائیل را به خطر بیندازد. در همین رابطه ، بنی گانز ، وزیر دفاع اسرائیل ، در تاریخ 4 ژانویه گفت که در حال مذاکره با واشنگتن در مورد فروش احتمالی اسکادران جنگنده F-3 جدید است. اظهارات مربوط به خرید جدید پس از مایک پمپئو وزیر خارجه اسبق آمریکا صورت گرفت تایید شده، در تاریخ 10 نوامبر سال 2020 ، که ایالات متحده قصد دارد جنگنده های F-35 را به امارات متحده عربی بفروشد.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.