[ad_1]

منتشر شده در 3 فوریه 2021 در 6:22 بعد از ظهر
خاورمیانه آمریکا و کانادا

دولت جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، دستور خروج یک ناو هواپیمابر از خلیج فارس را صادر کرد. این راه حل می تواند تنش ها را با ایران کاهش دهد.

در تاریخ 2 فوریه ، سخنگوی پنتاگون ، جان کربی گفت که گروه اعتصاب ناو ناو USS Nimitz از فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه به منطقه فرماندهی هند و اقیانوس آرام در حال پرواز است. کربی گزارش های مبنی بر اینکه نیمیتز متعاقباً پس از حدود 9 ماه در دریا به ایالات متحده برمی گردد را تأیید نکرد. با این حال ، سخنگوی پنتاگون تأکید کرد که علی رغم افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس ، به دنبال دولت قبلی ، کاخ سفید به رهبری بایدن ، نگه داشتن کشتی نیروی دریایی در منطقه را ضروری نمی داند. در این دادخواست ادعا شده است که هیچ تهدید فوری علیه امنیت ایالات متحده در منطقه شناسایی نشده است. با این حال ، کربی از بحث درباره ارزیابی فعلی پنتاگون از تهدید نظامی بالقوه ایران علیه پایگاه های ایالات متحده یا متحدانش در خلیج فارس خودداری کرد. با این حال سخنگو گفت: ما مانند کسانی که دست سبک دارند تصمیم نمی گیریم.

کربی افزود ، وزیر دفاع آمریکا لوید آستین “معتقد است که حضور ما در خاورمیانه برای پاسخ دادن به هرگونه تهدید قدرتمند است.” وی سپس افزود كه وزیر امور خارجه هنگام تأیید این اقدام توسط نیروی حمله شركت حامل خاورمیانه از چارچوب ژئواستراتژیك بزرگتر آگاه بود. کربی در مورد اینکه آیا نیمیتز در آینده نزدیک جایگزین خواهد شد یا خیر ، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ایالات متحده تعداد ناو هواپیمابر دارد. وی گفت: “ما دائماً تهدید را زیر نظر داریم.”

در 4 ژانویه ، دولت به رهبری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، اعلام کرد که تصمیم گرفته است ناو هواپیمابر USS Nimitz ، که قرار است به کشور خود بازگردد ، با توجه به “تهدیدات” ایران در منطقه خاورمیانه باقی بماند. در تاریخ 31 دسامبر ، وزیر دفاع موقت سابق کریستوفر میلر گفت که پس از یک مأموریت ده ماهه ، ناو نیمیتز به ساحل غربی برمی گردد. این شناور در آوریل سال 2020 در منطقه خلیج فارس مستقر شده بود و قرار بود تا پایان سال به خانه بازگردد. با این حال ، به دلیل افزایش نگرانی ها ، بازگشت به تعویق افتاد تهدید تهران.

تنش بین ایالات متحده و ایران از 8 مه 2018 ، زمانی که رئیس جمهور سابق ترامپ به طور یکجانبه از توافق هسته ای با ایران ، معروف به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شد و تهران را به نقض “روح” متهم کرد ، افزایش یافته است. این میثاق ضمن احترام به شرایط آن و ابراز نگرانی در مورد “فعالیتهای مضر ایران در خاورمیانه” ، توجه ویژه ای به برنامه موشک بالستیک آن داشت. توافق هسته ای در 14 ژوئن 2015 بین ایران و اعضای گروه 1 + 5 که ایالات متحده ، روسیه ، چین ، انگلیس ، فرانسه و آلمان است ، حاصل شد. تحریم های تصویب شده توسط دولت ترامپ در ماه مه 2018 اقتصاد ایران را در طی دو سال گذشته به شدت تحت تأثیر قرار داده و در 3 ژانویه 2020 ، هنگامی که کاخ سفید دستور ترور ژنرال را صادر کرد ، تنش ها نزدیک به تشدید نظامی بود. کاظم سلیمانی ایرانی.

با دولت جدید ، ایالات متحده این را بیان کرده است آنها به توافق هسته ای باز خواهند گشت به گفته آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا ، تهران فقط یک بار به تعهدات خود عمل کرده است. در 27 ژانویه ، اولین روز به عنوان یک دیپلمات برجسته آمریکایی ، بلینکن بار دیگر آمادگی رئیس جمهور جدید جو بایدن را برای بازگشت به توافق سال 2015 تأیید کرد ، اما فشار ایران بر ایالات متحده برای اقدام اول را رد کرد. “ایران از تعدادی از جبهه ها اطاعت نمی کند. و اگر او تصمیم بگیرد خود را با شرایط سازگار کند ، مدتی طول خواهد کشید. ” وی افزود: “حداقل ما هنوز آنجا نیستیم”.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *