[ad_1]

تاریخ انتشار 27 ژانویه 2021 در ساعت 4:40 بعد از ظهر.
خاورمیانه آمریکا و کانادا

در تاریخ 27 ژانویه ، ارتش آمریكا اعلام كرد كه بمب افكن B-52 “برای جلوگیری از تجاوزات احتمالی” در منطقه ، جایی كه تنش با ایران ادامه دارد ، پرواز جدیدی به خاورمیانه انجام داده است.

بر اساس اطلاعات ردیابی پرواز منتشر شده توسط روزنامه ، B-52 از پایگاه هوایی بارکزدیل در لوئیزیانا به سمت خلیج فارس پرواز می کرد. اخبار عربی. اگرچه وی در بیانیه خود از ایران نام نبرد ، فرماندهی مرکزی گفت این پرواز برای “نشان دادن تعهد ایالات متحده به امنیت منطقه ای” انجام شده است. این نوع عملیات در چند ماه اخیر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق امری عادی شده است. با این حال ، دولت فعلی به انجام چنین پروازهایی ادامه می دهد ، اگرچه رئیس جمهور جو بایدن ابراز تمایل کرده است که به توافق هسته ای 2015 ، که ترامپ به طور یکجانبه در 8 مه 2018 صادر کرد ، منجر شود ، در صورت رعایت محدودیت های اعمال شده بر هسته ای برنامه قدرت

توافق هسته ای در 14 ژوئن 2015 بین ایران و اعضای گروه 1 + 5 ، که ایالات متحده ، روسیه ، چین ، انگلیس ، فرانسه و آلمان است ، حاصل شد. این پیمان یکی از مهمترین دستاوردهای سیاست خارجی دولت اوباما بود و در ازای کاهش تحریمهای بین المللی در بخشهای مالی و نفتی ، محدودیتهای زیادی را برای برنامه هسته ای ایران اعمال کرد. تحریم های تصویب شده توسط دولت ترامپ در ماه مه 2018 ، اقتصاد ایران را در طی دو سال گذشته به شدت تحت تأثیر قرار داده و در 3 ژانویه سال 2020 ، هنگامی که کاخ سفید دستور ترور ژنرال را صادر کرد ، تنش ها نزدیک به تشدید نظامی بود.

شناسایی وسیله نقلیه آمریکایی پس از تمرینات نظامی ایران که از 19 ژانویه در سواحل خلیج عمان ، در جنوب شرقی کشور آغاز شد ، انجام می شود. آنها تا 20 ژانویه ، روز افتتاح جو بایدن در کاخ سفید ادامه داشتند. این خبر توسط خود نیروهای ایرانی ، یک روز قبل از شروع عملیات ، در تاریخ 18 ژانویه ، در زمانی که آزادی دونالد ترامپ همچنان ترس از تنش های جدید را افزایش می داد ، با توجه به سیاست حداکثر فشار بر تهران توسط یک رئیس جمهور کناره گیری ، اعلام شد. در دوره مسئولیت وی

در هفته های اخیر ، نیروهای ایرانی ، از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، چندین تمرین از جمله تمرینات دریایی با هدف آزمایش سلاح های خود ، عمدتا موشک و هواپیماهای بدون سرنشین ، در آبهای خلیج عربستان ، خلیج عمانی و در مناطق وسیع انجام داده اند. کشور در یکی از آخرین درسها ، در 15 و 16 ژانویه، هواپیماهای انتحاری و موشکهای کروز دریایی و همچنین موشکهای بالستیک که عمدتا توسط نیروهای سپاه پاسداران در فاصله 1800 کیلومتری شلیک شدند ، به اقیانوس هند رسیده و دهها مایل از ناو هواپیمابر آمریکایی نیمیتز سقوط کردند ، آزمایش شدند. دومی ، بر اساس گزارش از 3 ژانویه از واشنگتن ، همچنان در منطقه عملیاتی فرماندهی مرکزی ایالات متحده متوقف می شود.

در حین ورزش از 13 ژانویه، تهران همچنین بزرگترین کشتی متعلق به نیروی دریایی ایران را نشان داد. این IRIS Makran به طول حدود 228 متر است که بزرگتر از قایق های کشف شده تاکنون توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این کشتی قبلاً یک تانکر حمل نفت بود ، اما عملیات تبدیل و تجهیز آن به آن توانایی تهاجمی و دفاعی می داد. به طور خاص ، مکران ، ساخته شده توسط صنایع دریایی استراتژیک ارتش ایران ، می تواند حداکثر شش هلی کوپتر را حمل کند و قادر است سه سال بدون اتصال به آن سفر کند. انتظار می رود این عملیات عمدتا در آبهای اقیانوس هند شمالی ، تنگه باب المندب و دریای سرخ ، با ارائه پشتیبانی لجستیکی ، انجام مأموریت های جستجو و نجات ، انتقال نیروهای ویژه ، ارائه کمک پزشکی یا نقش پایگاه قایق های سریع .

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *