[ad_1]

تاریخ انتشار 27 ژانویه 2021 در ساعت 7:44 بعد از ظهر.
ایتالیا بدنیا آمدن

وزیر دفاع ایتالیا ، لورنزو جرینی این کار را کرد مکالمه تلفنی با دبیرکل ناتو، ینس استولتنبرگ ، در تاریخ 27 ژانویه ، که طی آن در مورد افغانستان و عراق بحث کرد.

در طول “گفتگوی طولانی و صمیمانه” ، وزیر ایتالیا بار دیگر بر نزدیکی ایتالیا با متحدان خود تأکید کرد ، سفر به افغانستان، در طی آن جرینی با مقامات کشور ملاقات کرد و در مراسم تغییر فرماندهی قطارهای کمک در غرب (TAAC-W) ، فرماندهی ناتو مأموریت ناتو در افغانستان “پشتیبانی قاطع” شرکت کرد.

جرینی به استولتنبرگ قدردانی مقامات افغانستان از آنچه ایتالیا در سالهای اخیر انجام داده است ، گفت. وزیر گفت: “در طول سفر ، من بار دیگر تأكید كردم كه ایتالیا به نقش خود برای كشورشان ادامه خواهد داد و همراه با متحدان ما كه در ماه فوریه در بروکسل ملاقات خواهیم كرد ، ارزیابی دقیق همه فرضیه ها را انجام خواهیم داد.” گرینی گفت: “من بر اهمیتی که برای توافقات دوحه قائل هستیم ، تأکید کردم و گفتگوهای من امیدهایی را که برای مذاکرات داشتند ، تقسیم کردند” ، و افزود که شرایط اصلی برای نتیجه موفقیت آمیز گفتگوهای افغانستان پایان خشونت در طرف افغانستان بسته شدن واضح گروه های تروریستی و اراده برای دستیابی به صلح پایدار.

جرینی سپس اعلام کرد که طی چند روز آینده وی همچنین دیدار و تبادل نظر با وزیر دفاع جدید لوید آستین با توجه به وزیر ناتو را برگزار خواهد کرد. وزیر دفاع ایتالیا که در جلسه بعدی با استولتنبرگ جلسه ای ترتیب داد ، در پایان با تأکید بر لزوم اقدام مشترک در مورد اوضاع افغانستان گفت: گرینی گفت: “هر تصمیمی برای توسعه مأموریت در کشور آسیایی باید با هماهنگی همه متحدان گرفته شود.”

در مورد عراق ، کار مأموریت آموزشی ناتو مورد توجه قرار گرفت و دبیرکل از وزیر برای کمک به گروه ویژه ایتالیا در چند سال گذشته تشکر کرد. گروه ملی ایتالیا در عراق نشان دهنده سهم ایتالیا در عملیات است اجازه ذاتی، در سال 2014 توسط ائتلاف جهانی 82 کشور غربی ، اعراب و سازمان های بین المللی برای مبارزه با دولت خودخوانده اسلامی (داعش / داعش) راه اندازی شد. علاوه بر این ، تعهد ایتالیایی نیز از طریق این مأموریت حاصل می شود مهمانی اول، که شامل پرسنل و منابع تمام نیروهای مسلح ایتالیا است.

روز قبل ، 26 ژانویه ، دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، با جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده گفتگو می کند، در مورد “دامنه چالش های متحدان ناتو در مبارزه با تروریسم بین المللی ، از جمله در افغانستان و عراق”. ناتو از توجه رئیس جمهور بایدن به بازسازی اتحاد استقبال کرد و خاطرنشان کرد که اتحاد جایی است که اروپایی ها و آمریکایی ها با یکدیگر دیدار می کنند و “می توانند با چالش هایی روبرو شوند که هیچ یک از کشورهای ما به تنهایی نمی توانند از عهده آن برآیند. این دو اظهار داشتند که برای آماده سازی اجلاس ناتو در بروکسل ، جایی که رهبران برای تقویت هرچه بیشتر اتحاد تصمیم می گیرند ، باید با هم کار کنند.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.