[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

تصمیم دولت مجوزهای صادر شده از سوی قوه مجریه نخست وزیر رنزی برای بیش از 12000 بمب Rwm Italia را که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در درگیری ها در یمن علیه شورشیان حوثی شیعه استفاده می کرد ، لغو کرد.

ایتالیا به طور مداوم تسلیحات به عربستان سعودی و امارات متحده عربی ، به ویژه موشک ها و بمب هایی را که در درگیری های خونین و خونین یمن بین نیروهای دولتی تحت حمایت ائتلاف به رهبری سعودی و شورشیان شیعه حوثی ، کشور تهران استفاده می شود ، مسدود کرده است.

دولت Pd-M5s ، به رهبری نخست وزیر کناره گیری کنته ، تصمیم به چنین کاری گرفته است عقب نشینی ، نه فقط توقف، مجوزهای موجود برای صادرات موشک و بمب هواپیما به عربستان سعودی و امارات متحده عربی. علاوه بر این ، تعلیق صدور مجوزهای جدید برای سلاح های مشابه برای این کشورها همچنان معتبر است.

مجوزها پس از آغاز درگیری صادر شده است. به ویژه ، نخست وزیر وقت رنزی به Rwm Italia اجازه صادرات نزدیک به 20 هزار بمب هواپیمایی Mk به عربستان سعودی را برای قراردادی به ارزش بیش از 400 میلیون یورو داد.

این تصمیم با رضایت فراوان سازمانهای صلح و فعالان حقوق بشر مورد استقبال قرار گرفت. این را Francesco Vinyarka ، هماهنگ کننده شبکه خلع سلاح صلح ، بیان کرد ، نقل شده از La Repubblica:

“این تصمیم نشان می دهد که وقتی جامعه مدنی و نهادها با هم کار می کنند ، می توان جریان سلاح را در مواردی که درگیری و نقض حقوق بشر وجود دارد متوقف کرد.”

این تصمیم ایتالیا از نزدیک به تصمیم دولت جدید ایالات متحده ، به رهبری جو بایدن ، رئیس جمهور دموکرات ، که تجهیزات نظامی خود را به عربستان سعودی و امارات متحده عربی قطع کرد ، پیگیری می کند.

لوئیجی دی مایو ، وزیر امور خارجه ، با انتشار پستی در فیس بوک این خبر را تأیید کرد.

جنگ در یمن

پس از آنکه شورشیان شیعه حوثی در درگیری های اولیه به پیروزی های چشمگیری دست یافتند ، ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در سال 2015 وارد درگیری داخلی یمن با دولت این کشور شد.

به گفته منابع مختلف ، درگیری خونین منجر به کشته شدن بیش از 230،000 نفر ، عمدتا غیرنظامی و همچنین 22 میلیون نفر در یک فاجعه انسانی شده است.

Hutus پاییز گذشته شدت گرفتند حملات آنها با کمک هواپیماهای بدون سرنشین پر از مواد منفجره به خاک عربستان سعودی.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *