[ad_1]

بروکسل – تهران باید متوقف شود غنی سازی اورانیوم: فرانسه ، آلمان و انگلیس به ایران هشدار داده اند كه برنامه هسته ای این كشور “هیچ اعتماد به نفس غیرنظامی ندارد ، اما به طور بالقوه عواقب جدی نظامی دارد”. توافقنامه سال 2015 ، که دونالد ترامپ وی می خواهد در سال 2018 یک جانبه را محکوم کند. جمهوری اسلامی را به سایر امضا کنندگان توافق ملزم می کند و بنابراین ایران باید به تعهد خود برای تولید اورانیوم غنی شده یا تحقیق در این زمینه به مدت 15 سال پایبند نباشد. فقط یک ترمز برای فعالیت های آزمایشگاه ها می تواند توافقنامه را نجات دهد ، همچنین با توجه به تغییر مسیر احتمالی توسط دولت جدید ایالات متحده.

فرانسه ، انگلیس و آلمان گفتند: “ما به شدت ایران را تشویق می کنیم که این فعالیت را متوقف کند و اگر در حفظ و نگهداری این توافق جدی است ، بلافاصله به تعهدات خود در برنامه جامع اقدام مشترک برگردد.” در بیانیه مشترک

رئیس جمهور منتخب جو بایدن وی پیش از این در روزهای اخیر اعلام کرده بود که در صورت تضمین تعهدات تهران ، واشنگتن طبق این توافق نامه باز خواهد گشت. ولی مقام معظم رهبری علی خامنه ای وی پاسخ داد که ایران “برای بازگشت به توافقنامه 2015 عجله ای ندارد”.

دعوت از قدرت های اروپایی درست در حالی آغاز می شود که دولت ترامپ آخرین دور تحریم ها را علیه ایران آغاز کرده است ، همراه با تحریم هایی علیه شرکت های چینی و اماراتی که با ایران تجارت می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *