[ad_1]

منتشر شده در 13 ژانویه 2021 در ساعت 5:13 بعد از ظهر
ایران خاورمیانه

ایران روز چهارشنبه (13 ژانویه) ، چهارمین تمرین در هفته ، یک رزمایش نظامی جدید را آغاز کرد و طی آن از بزرگترین کشتی جنگی متعلق به نیروی دریایی تهران رونمایی کرد.

به گزارش روزنامه العربی الجدید، پیش بینی می شود این تمرین به نام ایكدار دو روز به طول انجامد و عمدتاً شامل خلیج عمان و شمال اقیانوس هند خواهد بود. این یک رزمایش دریایی با هدف آزمایش موشک های میان برد است ، که باید به عنوان بخشی از “آماده سازی” تهران برای حمله احتمالی در واشنگتن در آخرین روزهای دوره دونالد ترامپ رئیس جمهور مستعفی آمریکا انجام شود. در آغاز عملیات نظامی ، دو ناو جنگی جدید به ناوگان دریایی ایران تحویل داده شد – زره ، یک ناو جنگی آماده پرتاب موشک ، و مکران که به عنوان بزرگترین کشتی جنگی ایران معرفی شد.

به ویژه ، IRIS Makran به طول حدود 228 متر ، بزرگتر از قایق های کشف شده تاکنون توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) است. این کشتی قبلاً یک تانکر حمل نفت بود ، اما عملیات تبدیل و تجهیزات به آن قابلیت تهاجمی و دفاعی داده است. به طور خاص ، مکران که توسط “صنایع دریایی استراتژیک ارتش ایران” تولید می شود ، می تواند حداکثر شش هلی کوپتر حمل کند و قادر است سه سال بدون اتصال به آن سفر کند. پیش بینی می شود این هواپیما عمدتا در آبهای اقیانوس هند شمالی ، تنگه باب المندب و دریای سرخ ، با ارائه پشتیبانی لجستیکی ، انجام مأموریت های جستجو و نجات ، انتقال نیروهای ویژه ، ارائه کمک پزشکی یا نقش پایگاه قایق های تندرو فعالیت کند. . از طرف دیگر ، زیره به عنوان “پایگاه دریایی شناور” عمل خواهد کرد. علاوه بر این ، این موشک موشک های کروز زمین به زمین ، موشک های پرتاب شده از زیردریایی را آزمایش می کند ، عملیات نیروهای ویژه را انجام می دهد و هواپیماهای بدون سرنشین را مستقر می کند.

5 ژانویه، ایران یک رزمایش بزرگ مشترک را روی وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین انجام داد که در نوع خود اولین مورد بود که شامل صدها هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای دفاع زمینی ، هوایی و دریایی بود. این اتفاق در استان سمنان و در مناطق مختلف واقع در مرز ایران رخ داد. متعاقباً ، در 8 ژانویه ، سپاه سومین رزمایش بسیج نیروی دریایی را در جزیره فارسی در خلیج فارس آغاز کرد و طی آن حدود 700 کشتی جنگی سبک و سنگین متعلق به پاسداران انقلاب مستقر شدند.

سرانجام سرلشکر حسین سلامی ، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در همان روز ، در ویدئویی که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد ، وجود پایگاه موشکی زیرزمینی را در مکانی کشف نشده در خلیج فارس فاش کرد. به گفته سلامی ، این تنها پایگاه دریافت “موشک های استراتژیک” در خدمت نیروی دریایی ایران نیست ، بلکه برعکس ، تهران چندین سایت زیرزمینی مشابه، که دارای موشک های دقیق با برد صدها کیلومتر و قدرت تخریب بالا هستند ، که باعث می شود آنها حتی در مقابله با سلاح هایی که برای جنگ الکترونیکی استفاده می شود نیز قادر باشند.

تهران بارها تهدید کرده است که به کشته شدن ژنرال نیروی قدس کاظم سلیمانی و معاون فرماندهی بسیج مردمی ابومهدی المهندیس که در تاریخ 3 ژانویه 2020 به دنبال حمله به فرودگاه بین المللی بغداد ترامپ کشته شدند ، پاسخ خواهد داد. در حقیقت ، پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران در 8 مه 2018 و تغییر جهت مجدد تحریم ها علیه تهران ، تنش ها میان دو دشمن ایران و ایالات متحده قبلاً تشدید شده بود. واشنگتن به سهم خود در هفته های گذشته بارها بمب افکن های B-52 را به منطقه خلیج فارس فرستاده است. قسمت آخر مربوط به 7 ژانویهو همچنین در تلاش های ایالات متحده متناسب استتعهد مستمر ارتش آمریكا در زمینه امنیت و بازدارندگی منطقه ای را نشان می دهد. ”

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص داده شده است ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *