[ad_1]

جهان

URL کوتاه

روز جمعه ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه سازمان ها و افراد ایرانی وضع کرد. همچنین تحریم ها برای شرکت های خارجی و افرادی که با آنها تجارت می کنند. تهران تخمین می زند که بیش از 1500 شرکت و شهروند ایرانی مورد تحریم قرار گرفته اند. این در حالی است که تنش های بی سابقه نظامی و سیاسی بین دو ملت رخ داده است.

ایران رسماً به ایالات متحده اطلاع داده است كه در صورت قطع نشدن آزار و اذیت علیه آنها ، در مورد “اقدامات غیرقانونی” واشنگتن علیه دیپلمات های خود در خارج از كشور ، به دیوان عدالت بین المللی شكایت خواهد كرد. این را سعید حاتب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه به نقل از صدا و سیما اعلام کرد.

سخنگو گفت: “دولت آمریكا مدتهاست دیپلماتهای ایرانی را كه در سازمانهای بین المللی مستقر در آمریكا و خانواده های آنها كار كرده اند ، مورد آزار و اذیت قرار داده و قوانین بین المللی را نقض كرده و كار دیپلماتهای ایرانی را در چندین كشور خراب كرده است.”

به گفته حاتب زاده ، ایران از طریق سفارت سوئیس خود رسماً به ایالات متحده در مورد “اقدامات غیرقانونی” علیه دیپلمات های ایرانی فعال در سازمان هایی مانند سازمان ملل ، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول که همگی در ایالات متحده مستقر هستند ، هشدار داده است.

سخنگو افزود: “علیرغم تعهدات خود در میزبانی از سازمان های مختلف بین المللی ، دولت ایالات متحده هرگز كشور میزبان شایسته ای نبوده و در طول تاریخ سعی داشته است دیپلمات های کشورهای دارای اختلاف ، خانواده و فرزندان آنها را آزار دهد. “

این هشدار پس از صدور تحریم های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ، این بار علیه سازمان های بخش دفاعی ایران صادر شد. شرکت ها و افراد چینی و اماراتی نیز در ارتباط با فروش محصولات فولادی در ایران و / یا همکاری با خطوط حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران تحت تأثیر قرار می گیرند.

دولت ترامپ در حال خروج طی دو ماه گذشته طوفانی از تحریم ها را صادر کرده است که دهها شرکت و اشخاص ایرانی ، روسی و چینی را به بهانه های مختلف هدف قرار داده است.

این محدودیت ها در حالی است که تنش های نظامی بین ایران و اتحاد آمریکا و اسرائیل افزایش می یابد: واشنگتن در حال افزایش گشت های دریایی و هوایی خود در خاورمیانه است ، از جمله خلیج فارس؛ تهران متعهد است تمرینات بزرگ دریایی و وجود را آشکار کرد پایگاه جدید موشکی زیرزمینی، که به محافظت از کشور در صورت تحریکات مخالفان “اهریمنی” آن کمک می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *