جهان

URL کوتاه

روز جمعه ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه سازمان ها و افراد ایرانی وضع کرد. همچنین تحریم ها برای شرکت های خارجی و افرادی که با آنها تجارت می کنند. تهران تخمین می زند که بیش از 1500 شرکت و شهروند ایرانی مورد تحریم قرار گرفته اند. این در حالی است که تنش های بی سابقه نظامی و سیاسی بین دو ملت رخ داده است.

ایران رسماً به ایالات متحده اطلاع داده است كه در صورت قطع نشدن آزار و اذیت علیه آنها ، در مورد “اقدامات غیرقانونی” واشنگتن علیه دیپلمات های خود در خارج از كشور ، به دیوان عدالت بین المللی شكایت خواهد كرد. این را سعید حاتب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه به نقل از صدا و سیما اعلام کرد.

سخنگو گفت: “دولت آمریكا مدتهاست دیپلماتهای ایرانی را كه در سازمانهای بین المللی مستقر در آمریكا و خانواده های آنها كار كرده اند ، مورد آزار و اذیت قرار داده و قوانین بین المللی را نقض كرده و كار دیپلماتهای ایرانی را در چندین كشور خراب كرده است.”

به گفته حاتب زاده ، ایران از طریق سفارت سوئیس خود رسماً به ایالات متحده در مورد “اقدامات غیرقانونی” علیه دیپلمات های ایرانی فعال در سازمان هایی مانند سازمان ملل ، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول که همگی در ایالات متحده مستقر هستند ، هشدار داده است.

سخنگو افزود: “علیرغم تعهدات خود در میزبانی از سازمان های مختلف بین المللی ، دولت ایالات متحده هرگز كشور میزبان شایسته ای نبوده و در طول تاریخ سعی داشته است دیپلمات های کشورهای دارای اختلاف ، خانواده و فرزندان آنها را آزار دهد. “

این هشدار پس از صدور تحریم های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ، این بار علیه سازمان های بخش دفاعی ایران صادر شد. شرکت ها و افراد چینی و اماراتی نیز در ارتباط با فروش محصولات فولادی در ایران و / یا همکاری با خطوط حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران تحت تأثیر قرار می گیرند.

دولت ترامپ در حال خروج طی دو ماه گذشته طوفانی از تحریم ها را صادر کرده است که دهها شرکت و اشخاص ایرانی ، روسی و چینی را به بهانه های مختلف هدف قرار داده است.

این محدودیت ها در حالی است که تنش های نظامی بین ایران و اتحاد آمریکا و اسرائیل افزایش می یابد: واشنگتن در حال افزایش گشت های دریایی و هوایی خود در خاورمیانه است ، از جمله خلیج فارس؛ تهران متعهد است تمرینات بزرگ دریایی و وجود را آشکار کرد پایگاه جدید موشکی زیرزمینی، که به محافظت از کشور در صورت تحریکات مخالفان “اهریمنی” آن کمک می کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *