[ad_1]

در تلاش برای کاهش مصرف انرژی ، دولت ایران این کار را انجام داده است ممنوع استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه تا زمان حل مشکل برق کشور.

روز چهارشنبه ، حسن روحانی ، رئیس جمهور گفت که در برخی از شهرهای ایران گرفتگی های خورشیدی رخ می دهد. در نتیجه ، دولت برای مدیریت توان موجود خود گام برمی دارد و تصمیم دارد فعلاً حفاری بیت کوین را متوقف کند.

این ممنوعیت تا 22 سپتامبر ادامه خواهد داشت

آیا به دنبال اخبار ، مشاوره و تجزیه و تحلیل به موقع بازار هستید؟

امروز برای خبرنامه Invezz ثبت نام کنید.

مسئولان خشکسالی طولانی مدت و کمبود گاز طبیعی ناشی از قطع برق را مقصر می دانند. طبق این اعلامیه ، این ممنوعیت بلافاصله آغاز می شود و تا 22 سپتامبر که انتظار می رود وضعیت بهبود یابد ، همچنان پابرجا خواهد بود.

در ماههای اخیر ، چندین شهر بزرگ ایران ، از جمله پایتخت تهران ، با قطع برق روزانه بیشماری روبرو شده اند. مقامات همچنین افزایش برخی از کمبودهای انرژی را مقصر دانستند از حفر بیت کوین.

علاوه بر این ، مقامات دولتی می گویند بیشتر عملیات استخراج بیت کوین در سراسر کشور از افراد غیرمجاز یا ماینرهای غیرقانونی انجام می شود.

در نتیجه ، دولت کارزاری علیه استخراج کنندگان غیرقانونی بیت کوین آغاز کرد و همچنین به دلیل افزایش مصرف انرژی ، ماینرهای قانونی را به طور موقت متوقف کرد.

قطع برق تأسیسات پزشکی را تحت تأثیر قرار داده است

مصرف انرژی در کشور نیز به دلیل افزایش دما و اقامت بیشتر افراد در خانه های خود به دلیل COVID-19 افزایش یافته است.

کمبود انرژی همچنین بر امکانات پزشکی تأثیر گذاشته است ، برخی تلاش می کنند تا امکانات برودتی خود را که برای ذخیره واکسن COVID-19 مورد نیاز است ، مدیریت کنند. در اوایل ژانویه ، حدود 50 هزار دستگاه استخراج بیت کوین توسط پلیس ایران توقیف شد. طبق گفته پلیس ، معدن کاران از برق یارانه ای غیرقانونی استفاده کردند.

تعرفه های یارانه ای دولت برخی از بخش های با مصرف انرژی کم را هدف قرار داده است. اما کارگران معدن با همان تخفیف 95 مگاوات در ساعت مصرف کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *