[ad_1]

لندن – در حال فرار برای آزادی ، از ایران ، جایی که او محکوم شد ، عبور از مرز بین کوههای پوشیده از تا یک و نیم متر برف. نه ، این یک فیلم هالیوودی نیست ، شاید زود باشد. این داستانی با پایان خوش است کمیل احمدی، در حدود پنجاه سال ، که اکنون پس از فرار تماشایی از آیت الله ها در لندن امن است.

پیش فرض ها: احمدی ایرانی به عنوان جوانی که برای تحصیل به انگلستان نقل مکان کرد ، هرگز مورد پسند رژیم کشورش نبود. به گفته وی – یک استاد ، مردم شناس ، جامعه شناس و دانشمند جنسیت – “زیرا ، در میان چیزهای دیگر ، من در مورد آفت جهش های دستگاه تناسلی زنان در ایران صحبت کردم و یک کمپین برای بالا بردن سن قانونی ازدواج دختران از 13 سال به حداقل 15 سال “او پاراگراف را می گوید نگهبان که بیش از هر چیز داستان را به طور انحصاری منتشر می کند. اما مهمتر از همه ، این دانشمند تابعیت دوگانه ایرانی و بریتانیایی دارد. از نظر تئوری ، نیش کاملی برای مقامات ایرانی در انتقام از لندن است که اخیراً منفجر شده است حمله نیروهای ویژه انگلیس در کانال مانش از نفتکش ایرانی Grace 1 ، که در تاریخ 4 ژوئیه 2019 پرونده بین المللی را منفجر کرد زیرا در سفر به سوریه برای تأمین رژیم سوریه به اسد ، متحد تهران ، با نقض تحریم های اروپا مسدود شده بود.

البته احمدی به هیچ یک از اینها کاری ندارد. اما مانند پرونده رسوائی دیگر با ایرانی-انگلیسی نازنین زاخاری-راتکلیف و همچنین به استاد دانشگاه سابق در تورین ، احمدرضا جلالی احمدی علیرغم تماسهای بین المللی همچنان به جرم “جاسوسی” در زندان به سر می برد ، احمدی در نوامبر گذشته به جرم “همکاری با یک دولت متخاصم” دستگیر و محکوم شد. اصولاً جاسوسی در ایران است. “و با این حال ، هنگامی که سال گذشته من را متوقف کردند ، زندانبان ها صریحاً به من گفتند که او فقط به دلیل اینکه با لندن یک معامله بودند دستگیر شده است.”

در هر صورت ، چند هفته پیش احمدی به 9 سال و سه ماه و همچنین حدود 500000 پوند جریمه نقدی محکوم شد. پس از حدود 100 روز در زندان بدنام اوین در نزدیکی تهران ، با این حال او با قرار وثیقه آزاد شد. همه اینها به اتهامات قدیمی مانند “ترویج همجنس گرایی” و اتهام اخیر آزار و اذیت جنسی توسط برخی از دانشجویان گمنام در اینستاگرام اضافه می شود ، چیزی که او همیشه قاطعانه آن را رد می کند.

او می گوید: “بنابراین من از خودم پرسیدم و محاسبه کردم: اگر فرجام خواهی حکم من را تأیید می کرد و در آن شک نداشتم ، پسرم را نمی دیدم (که با مادرش اینجا در لندن است ، جایی که احمدی هجده سال برای تحصیل رفت ویرایش شده) تا 14 سالگی شود. به همین دلیل با خودم گفتم: این یک خطر بزرگ است “، همچنین به این دلیل که ایران بعد از آن قتل دانشمند هسته ای محسن فه ریداز سال گذشته ، احتمالاً به دست موساد ، او کنترل مرزها را سخت گرفت ، “اما ارزشش را دارد.”

بنابراین احمدی گفت: “من از نژاد کرد هستم ، من اطلاعات کمی در مورد این مناطق دارم.” و او به سمت مرز غربی حرکت کرد ، جایی که قاچاقچیان مواد مخدر ، مشروبات الکلی ، مواد مخدر و قطعات یدکی بین عراق ، ترکیه و ایران سفر می کنند. مدتی پیش تعدادی از آنها توسط گلوله های گارد ایرانی کشته شدند. خطر احتمالی با توجه به حساب از نگهبان، دانشمند تنها کیف کیف لپ تاپ ، چند کتاب و دفترچه یادداشت خود را با خود برد و در نقطه نامشخصی از مرز عبور کرد. انگلیسی ها آن را بازیابی کردند و به لندن بردند. جایی که حالا احمدی دوباره آزاد شد ، بالاخره.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *