[ad_1]

ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، دو روز پس از روی کار آمدن به عنوان رئیس کاخ سفید ، در را به روی آمریکا برای جو بایدن باز کرد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران ، در را برای رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن باز می کند. ریاست جمهوری بایدن دو روز طول کشید تا دولت تهران به صحنه بیاید. وزیر ظریف می نویسد که ایران خواهان احیای توافق هسته ای و احترام آن است. حتی با ایالات متحده دونالد ترامپ در سال 2018 از این قرارداد استعفا داد. یک سیگنال قوی از طرف ایرانی ، که تعجب آور نیست ، فقط دو روز پس از مراسم تحلیف بایدن در کاخ سفید اعلام شد.

ج مقاله جالب منتشر شده در امور خارجه، ظریف مواضع ایران را در مورد برنامه جامع اقدام مشترک (Jcpa) ، معروف به توافق هسته ای با ایران ، توضیح داد. در سال 2015 توسط ایران ، چین ، فرانسه ، انگلیس ، آلمان ، روسیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا به امضا رسید. وزیر امور خارجه تهران نوشت كه توافق هسته ای می تواند با آمریكا از سر گرفته شود و ایران آماده است كه به همه تعهدات این توافق نامه پایبند باشد.

با این حال ، وی واشنگتن را به انتخاب انتخاب کرد. یا به مسیر ترامپ ادامه دهید یا استراتژی خود را کاملا تغییر دهید. در حالت دوم ، این به معنای کنار گذاشتن است “سیاست فشار حداکثر بر ایران“دکترین مورد نظر ترامپ در دوران تصدی خود. ظریف می نویسد ، اگر آنها در واشنگتن به راه خود ادامه دهند ، طبق خطرات رئیس جمهور سابق ، فرصت تثبیت توافق هسته ای از دست خواهد رفت. اگر بایدن در عوض سیاست فشار حداکثر را تغییر داده و آن را کنار بگذارد ، در این صورت ایران آماده است تا در چارچوب تعهدات انجام شده در توافقنامه 2015 به سیاست هسته ای خود بازگردد.

رئیس دیپلماسی ایران همچنین یادآوری کرد که ایران یکی است دولت منطقه ای و منافع قانونی در محافظت از امنیت خود دارد. حقوق و منافع آنها درست مثل سایر ملتها. مشخص نیست که چرا ، از متن مشخص است ، عربستان سعودی با 27 میلیون سکنه خریدار اصلی اسلحه در جهان است. امارات متحده عربی از یک و نیم میلیون نفر فراتر نمی رود ، اما هشتمین کشور در جهان است که سلاح خریداری می کند. هر دو بیشتر از ایالات متحده خرید می کنند. وزیر ایران یادآور شد ، بسیاری از این سلاح ها در جنگ یمن مورد استفاده قرار گرفت و هزاران غیرنظامی را به قتل رساند. جنگی که در آن باراک اوباما ابتدا چراغ سبز و سپس دست آزاد ترامپ را نشان داد.

ظریف روشن کرد که تحریم های اعمال شده توسط ترامپ باید لغو شود ، این مجازات حتی به همه روش های درمانی و نیاز به مبارزه با کوید -19 اجازه نمی دهد.

جو بایدن می تواند وضعیت فعلی امور را تغییر دهد. اول ، با نشان دادن حسن نیت واشنگتن. تنها در این صورت است که ایالات متحده به یک بازیگر قابل اعتماد و جدی بازگشت. و توافق هسته ای قدرت و ارزش خواهد یافت. اکنون پاسخ آمریکایی را خواهیم دید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *