[ad_1]

ایران شبکه توسعه را به اردن و اسرائیل گسترش می دهد

اوضاع در ادلب در شمال سوریه بار دیگر در آستانه تشدید است ، زیرا ایالات متحده نگران اتفاقاتی است که در داخل کشور رخ می دهد و ترکیه سعی دارد هنگام تصرف شهر به سمت عین عیسی حرکت کند. توسط شبه نظامیان خودش کارگردانی شده است.
تهدید تروریستی به پایان نرسیده و حملات معمول است ، به نظر می رسد لحظات آرامش در شرق و شمال غربی کشور بسیار دور است. وضعیتی که در حال ظهور است بیشتر به اقدامات ترکیه و سیاست های مخرب آن در حمایت از گروه های تروریستی طرفدار ترکیه برمی گردد.

آنکارا همچنین رنج می برد به نظر می رسد بسیاری از گروههایی که به طور رسمی یا نه از آنها پشتیبانی می کند ، مشتی برای تغذیه آنها دارند. در تاریخ 16 ژانویه ، نیروهای ترکیه توسط گروه تروریستی به نام ساریات انصار ابوبکر الصدیق در پست های رصد ادلب هدف قرار گرفتند. به گفته خود این گروه ، سه سرباز ترک کشته شدند. به نظر می رسد فرد در شرایط بحرانی است.
این سومین حمله این گروه به ترکیه است ، اولین حمله در نوامبر 2020 و سپس در دسامبر 2020. حمله دسامبر منجر به مرگ یک سرباز ترک شد. برخی اوقات گزارش های دیگری از حمله نمایندگان ترک به نیروهای مسلح آنکارا وجود دارد.

ارتش ترکیه بیش از 60 پست ، اردوگاه و پایگاه در گلیام ادلب نگهداری می کند. بیشتر آنها در مناطق تحت کنترل تروریست ها قرار دارند و حملات علیه آنها به دلیل ارتباط نزدیک آنکارا با تروریست های فعال در منطقه بسیار نادر است. با این حال ، همانطور که حملات اخیر نشان داده است ، این سیاست ضعف هایی را برای پرسنل مستقر ترکیه دارد.
آنکارا در تلاش است تا به منطقه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) حمله کند و سعی دارد یک ایستگاه رصد در نزدیکی عین عیسی ایجاد کند. انتظار می رود فشار بر مواضع SDF (کردها) محافظت شود.

در همین حال ، ایران علیرغم تلاشهای بی پایان آمریکا و اسرائیل برای مقاومت ، حضور خود را در سوریه گسترش داده است.

نیروهای تهران سیستم شناسایی اطلاعاتی را در مرز سوریه با اردن مستقر کرده اند. این می تواند برای جاسوسی از نیروهای آمریکایی مستقر در اردن یا حتی علیه اسرائیل استفاده شود.

ایران فرصت های فراوانی دارد و تل آویو احتمالاً در پس زمینه قرار خواهد گرفت ، زیرا دولت بایدن در ایالات متحده احتمالاً کمتر از ترامپ از اسرائیل حمایت خواهد کرد. این امر به تهران توانایی تحکیم و تقویت مواضع خود و آماده سازی پاسخ نامتقارن به مخالفان ژئوپلیتیک خود را می دهد.

نیروهای طرفدار دولت در سوریه

دور جدیدی از رویارویی احتمالاً در منطقه درگیری برگزار می شود ، ارتش عرب سوریه هنوز در تلاش است تا از شر سلولهای داعش در صحرای حمص-دیر عزور ، ترکیه متمرکز بر SDF و هدف قرار دادن جنگنده ها در ادلب و ایران در تلاش است تا بر مخالفان خود تمرکز کند.

آنکارا و تهران به دلیل توقف فعالیت آمریکا در میان هرج و مرج بی سابقه در ایالات متحده ، احتمالاً هر دو آنکارا و تهران از فرصت برای بهبود موقعیت های خود استفاده خواهند کرد. در همان زمان ، بعید به نظر می رسد دولت جدید ایالات متحده از اقدامات اعلام شده ترامپ در خروج حمایت کند. بنابراین واشنگتن هنوز حرفی برای گفتن دارد.

منبع: جبهه جنوبی

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *