[ad_1]

Brexit تنش ها را در ایرلند شمالی تجدید می کند: تهدیدهای مأموران گمرک در بررسی کالاهای ورودی. مرز دریایی با انگلیس مورد مناقشه است.

سوال ایرلندی ، داستان قدیمی

اولین ها شروع می شوند گریان در مورد موضوع Brexit که در ایرلند شمالی. حومه انگلیس و ایرلند ، متحد تاریخی انگلیس و کهنه سرباز جنگ IRA علیه اتحادیه ها، از درگیری در دهه 1960 ظهور کرد ، و با افتخار پرچم انگلیس را به اهتزاز درآورد.

این جزیره در سال 98 میلادی آرامش یافتتوافق نامه بلفاست امضا شده توسط هر دو طرف. در عرصه ، یعنی. جمهوری خواهان کاتولیک از یک طرف ، و پروتستان های ایرلندی طرفدار انگلیس از سوی دیگر ، آنها سرانجام پس از 30 سال حمله و خطوط سخت دست دادند.

توافق نامه قطعاً جزیره را به دو نهاد سیاسی جداگانه تقسیم کرده بود ، اما روحیه شورشیان را آرام کرد. این توافق نامه تعیین کرد که مرز جدید در جزیره زمرد باید “نامرئی” تعریف شود. از این رو محورهایی برای جزیره ، که به نصف تقسیم شده اند.

امروز ، همین روحیه ها دوباره احیا می شوند اتحادیه های صنفی افراطیکهتوافق جمعه خوب خیلی سخت توانسته بود آرام شود و شعله جدید شعله ور شد Brexit به راحتی موفق به احیای دوباره

در واقع اولین موانع مربوط به موضوع گمرک در ابتدای هفته وجود دارد. مشکل در است پروتکل ایرلند شمالی تهیه شده توسط Brexit، و به ویژه رسوا ماده 16؛ نکته ای که در چند روز گذشته بحث های زیادی را برانگیخته و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

اتحادیه های صنفی ناراضی و ناخشنود ، Brexit بار دیگر آتش سوزی می کند: در مرز دریای ایرلند نیست

مطابق با پروتکل ایرلند شمالی تهیه شده توسط Brexit، L ‘ایرلند شمالی باقی می ماند ، همراه با جمهوری ایرلندبخشی از بازار واحد اروپا. مزایای آن بسیار زیاد است؛ مبادله آزاد کالا و سرمایه و جابجایی آزاد مردم و حیوانات. هر چه بریتانیای کبیر. در اینجا اولین گره های گره گشایی و مسائلی وجود دارد که باید حل شوند زیرا اگر از یک طرف باشد ایرلند شمالی در بازار اروپا باقی می ماند ، از طرف دیگر در انگلیس نیز باقی می ماند. چه باید کرد؟

بنابراین برای یافتن مصالحه Brexit بر نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون توافق کردند که موارد جدید ایجاد کنند بازرسی کالا مستقیم از انگلیس به ایرلند شمالی. بنابراین ، نخست وزیر موفق به تضمین شدایرلند شمالی هر دو پشتکار در بازار مشترک اروپاو همچنین تداوم قطعنامه های امضا شده در فاصله 98؛ برای مثالعدم مرز در خاک ایرلند.

همه گلها و گلها ، اگر اکنون نبود یک گل جدید وجود دارد مرز در دریای ایرلند، متأسفانه خیلی نامرئی نیست و خیلی هم پذیرفته نیست.

کارگران معدن گرافیتی: کنترل گمرک در لارن و بلفاست به حالت تعلیق درآمده است

در حقیقت، اعتراضات ایرلند شمالی جایی که اتحادیه ها همراه انگلیسی بیشتر و بیشتر احساس سرسختی می کند ، هرچه بیشتر محکوم شود کمبود مواد غذایی در قفسه های سوپرمارکت و یک افزایش قیمت روی شیر و گوشت قرمز.

در واقع ، از آن زمان كنترل گمركي محصولاتي كه از طريق آب هاي ايرلند وارد مي شوند ، ظاهر شده است بریتانیای کبیر کمی ایجاد نکن عوارض، بیشتر با شخصیت است بوروکراتیک است لجستیکی.

تأخیر بنابراین هنگام واردات محصولات انگلیسی به ایرلند شمالی. مشکل تا اینجا گسترش می یابد بخش اقتصادی؛ بر بریتانیای کبیر در واقع مهمترین شریک تجاری استایرلند شمالی. اگر مشکلات مربوط به جابجایی کالا و سرمایه متوقف نشود ،ایرلند شمالی از بیشتر می ترسد رویکرد به اروپا.

و بنابراین افراطی ترین متحدان در مقابل افق تاریکی که نمایان است ابتکار عمل را به دست گرفتند. در اوایل این هفته ، آنها دیوارهای شهر را پوشانده بودند لارن بر نقاشی های دیواری معدنچیان در برابر افسران گمرک و مقامات در حال بررسی کالاهای وارد شده از انگلستان.

قطعاً “هدف“از روی دیوار نویسی ، همین”اهداف“به تلاش، افسران گمرک وحشت زده کنترل های پیش بینی شده در توافق نامه ورود کالاهای انگلیس به ایرلند را متوقف می کنند، هم در لارن و هم در بندر بلفاست. کارمندان اروپایی نیز از ترس انتقام جویی از کشور خارج شدند. شعار اعتراض “نه به مرز دریای ایرلند

حرف سیاستمداران

سپس مداخله می کند بوریس جانسون که به نفع a اعلام می کند تعلیق برخی از توافق نامه های ارائه شده توسط Brexit. جانسون او می پرسد به اروپا انعطاف پذیری بیشتر این است’تمدید تا سال 2023 دوره موافقت ارائه شده به بریتانیای کبیر در مورد کنترل کالاهای خاص و در عوض در پایان مارس 2021 منقضی شد.

قبل از اظهارات موذیانه از ایان پیزلی، رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک و سخنگوی نارضایتی رای دهندگان خود ، که به نظر می رسد مانند “خارجی ها در وطن خودشان، جانسون پاسخ های تکان دهنده

“ما همه کارهایی را که باید انجام دهیم ، خواه از طریق قانون یا در واقع ، با استناد به ماده 16 پروتکل انجام خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که هیچ مانعی در دریای ایرلند وجود ندارد.”

ماده 16 در پروتکل Brexit برای ایرلند شمالی پیش بینی شده است که هر دو کشور (اتحادیه اروپا و انگلستان) در صورت ایجاد مشکلات جدی ممکن است برخی از فرایندهای Brexit را به طور یک جانبه متوقف کنند. “اقتصادی ، اجتماعی یا زیست محیطی“. آ جا دادنبنابراین توافق صورت گرفته توسط بوریس جانسون در روزهای اخیر در مورد توافق نامه ایرلند در مذاکرات Brexit.

چرخشی گیج کننده برای پروتکل ایرلند: تقصیر اتحادیه اروپا؟

آنجا معکوس نخست وزیر س questionال کرد وزیر کابینه انگلیس مایکل گوو. دقیقاً همان آقای گووو که در سال 2019 باعث رسوایی شناختن استفاده از کوکائین 20 سال زودتر شد.

در نتیجه، بیا دیگهمسئول رسمیت روشها برای ایرلند شمالی در حین Brexit، چهارشنبه شب گذشته ، پس از وقایع یکایرلند در آشفتگی ، در یکی شرکت کرد کنفرانس ویدیویی همراه با همتای اروپایی ماروش شفویویچ.

او همچنین در این جلسه شرکت کرد آرلین فاستر، نخست وزیر استان انگلیس و ایرلند و رهبر حزب اتحادگرای دموکراتیک، e میشل اونیل، معاون نخست وزیر و نماینده حزب سین فین.

خواسته ها انعطاف پذیری کنترل ها کالاهایی که از پادشاهی متحده در ایرلند شمالی است تمدید مهلت تا سال 2023. به طور خاص ، کنترل از حیوانات، مواد مخدر، گوشت سرد، e سینه ها.

سفچوویچ و گووو آنها جلسه ای ترتیب دادند لندن برای جلسه بیشتر امیدوار کننده “بلافاصله کار کنیم تا راه حل هایی برای این مشکل پیدا کنیم“؛ هر دو در حمایت از حفظ همه نقاط اعلام شده اندتوافق نامه بلفاست در سال 1998.

“هدف محافظت از نتایج معاهدات صلح ، حفظ ثبات و جلوگیری از هر نوع ناراحتی در زندگی روزمره شهروندان ایرلند شمالی است. و ما می خواهیم از مرز جزیره ایرلند جلوگیری کنیم. “

در همین حین ، صبح چهارشنبه جانسون انگشت خود را نشان نمی دهد ، اهداف به سمت اتحادیه اروپا.

“من کاملا ناامیدانه شما را شریک می کنم … در مورد روشی که اتحادیه اروپا و به ویژه کمیسیون اروپا خواستار موقتاً درخواست تجدیدنظر از ماده 16 ، بازگرداندن مرزهای جزیره ، برخلاف آنچه در توافق نامه های بلفاست پیش بینی شده است ، شد. “

نخست وزیر اشاره به تلاش اخیر اتحادیه اروپا برای بررسی کردن و به هر حال صادرات واکسن Covid-19 به انگلستان را مسدود کنید، پس از اعلامیه AstraZeneca تأخیر در تأمین واکسن.

چهره بد توسطاتحادیه اروپا، که با توجه به شورش ها بلافاصله عقب نشینی کرد لندن، بلفاست است دوبلین. همچنین مایکل گاو خود را در این زمینه بیان می کند ، با بیان اینکه گام اشتباه توسط اتحادیه اروپا نه تنها پیوندهای اعتماد به نفس بین جزیره و سرزمین اصلی ، بلکه زندگی را ادامه می دهد پروتکل برای ایرلند شمالی امضا شد.

ایرلند ، پیاده ای در بازی شطرنج بین انگلستان و اتحادیه اروپا. ماده 16 ، بن بست یا راستی آزمایی؟

ایرلند در حال حاضر به نظر می رسد یکی پیاده در دست بازیکنان است انگلستان و اتحادیه ، که به نوبه خود تهدید به مراجعه به آنها می شوندماده 16، خاتمه مفاد پروتکل ایرلند.

اما اگر اتحادیه اروپا حداقل آینده نگری را داشته باشد تا بتواند قدم های خود را دنبال کند ، این برای آلبیون موحد ، که در آن دادخواست پارلمانی برای فعال سازی ماده 16، به عنوان روشی برای همه موانع را بردارید بین بریتانیا و ایرلند شمالی.

از امروز ، 5 فوریه دادخواست شمردن 93،370 امضا. آ کشتی بازو در مذاکرات پیش رو در پروتکل ایرلند شمالی برای کنترل حداقل تا سال 2023[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *