[ad_1]

دانه دیگری برای خداحافظی از اتحادیه اروپا: طبق گفته پلیس ، اقدامات نظامی اتحادیه های کارگری علیه اپراتورها در فرودگاه لارن می تواند منجر به خشونت شود. مذاکرات روز چهارشنبه 3 فوریه بین لندن و بروکسل اعلام شد.

افزایش تنش ها در ایرلند شمالی از زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا. علاوه بر ناراحتی های مختلف موثر بر بخشهای اقتصادی ، از تجارت محصولات تازه تا توزیع گسترده ، اکنون اعتراضات اتحادیه های صنفی طرفدار انگلیس از رژیم جدید گمرکی پس از Brexit وجود دارد.

پروتکل تنظیم خداحافظی لندن از اتحادیه اروپا نشان داد که منطقه ایرلند شمالی دارای یک رژیم تجاری خودمختار با توجه به موانع جدید گمرکی انگلیس است ، به طوری که ایجاد اختلالات خالص با ایرر (جمهوری ایرلند عضو اتحادیه اروپا نیست) و بنابراین مانع ناآرامی ها در اولستر ، منطقه ای که دهه های “جنگ کم شدت” آن مشخص شده است و باعث صدها کشته شده است. Brexit ترس از تشدید خشونت را دوباره بازسازی کرده است.

با این حال ، بسیاری از اتحادیه های طرفدار انگلیس با مقررات جدید مخالف هستند و با پیام های خصمانه و تخریب ، تنش را افزایش می دهند. مقامات لارن ، یک شهر بندری تاریخی در شمال بلفاست ، در هفته های اخیر “رفتار شنیع و تهدیدآمیز” از جمله ظهور نوشته های روی دیوارها که آنها هدایت می شوند مقامات بندری ، که آنها را به عنوان “اهداف” مورد هدف قرار می دهند.

روز دوشنبه (اول فوریه) ، شورای محلی نگرانی های زیادی را در این زمینه ابراز داشت ، از ایمنی کارکنان شروع کرد و بنابراین دستور عقب نشینی کارگران را صادر کرد ، در حالی که پلیس قصد خود را برای افزایش گشت ها در مبادی ورودی اعلام کرد.

حزب اتحادیه دموکراتیک (DUP) از لندن خواسته است موانع تجاری جدید را برطرف کند ، در حالی که آرلین فوستر ، نخست وزیر ایرلند شمالی ، همچنین اتحادیه صنفی ، اقدامات علیه کارکنان بندر را “کاملاً اسفناک” خوانده است. فاستر به تلویزیون ملی UTV گفت: “من باید به آنها بگویم كه تسلیم شوند.” وی ادامه داد: “اگر با پروتکل مخالف باشید ، همانطور که همه اتحادیه های صنفی مخالف هستند ، راه مقابله با آن از طریق سیاست های قانون اساسی است.”

وزارت كشاورزي ايرلند شمالي گفته است كه بازرسي فيزيكي محصولات حيواني در بندرهاي بلفاست و لارن به حالت تعليق درآمده است اما اين امر روشن كرده است كه بررسي اسناد ادامه خواهد داشت.

بروکسل – لندن گفتگوها را اعلام کرد

در خبرهای دیگر ، امروز سه شنبه (2 فوریه) ، اتحادیه اروپا اعلام کرد که کنترل مواد غذایی و فرآورده های حیوانی را که با سایر همتایان انگلیس خود از بندر لارن و بلفاست به بندرهای ایرلند شمالی می رسند ، کنترل می کند.

سخنگوی کمیسیون اروپا اریک مامر در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل توضیح داد. “ما با مقامات انگلیس در تماس هستیم و فردا یک کنفرانس ویدیویی بین معاون رئیس جمهور ماروس سفچوویچ و همکارانش برگزار خواهد شد” ، از جمله مایکل گوو ، یکی از اعضای دولت لندن ، برای بحث در مورد اوضاع ظریف. مامر گفت: “اولویت اصلی ما ایمنی انسان است.”

در روزهای اخیر ، با تصمیم بروکسل برای اعمال کنترل بر صادرات واکسن ضد Covid به خارج از اتحادیه ، که در حقیقت محاصره ای بین Ayr و ایرلند شمالی نیز ایجاد کرده است ، دلایل دیگری نیز برای تنش پدیدار شده است. بروکسل جای خود را داد ، اما نارضایتی دو “ایرلندی” ، از جمله کمیسیونر اروپا Mairead McGuinness، او شنیده.

از هر نقطه ای که می بینید ، همانطور که از ابتدای خداحافظی با بروکسل پیش بینی شده بود ، مسئله ایرلند شمالی دوباره احساس قدرت می کند. تا کنون ، توافقنامه های صلح 1998 ، که پایان دادن به چالش ها و مسائل آنها مانعی برای از سرگیری خشونت هستند ، اما روشن شدن فیوز طولی نمی کشد. و مسابقه Brexit بعید به نظر می رسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *