[ad_1]

در تاریخ 26 دسامبر کشف شد که دوزهای واکسن از چین ، تولید شده توسط شرکت دارویی Sinopharm ، حداقل از سپتامبر در فیلیپین در دسترس بوده است. تاکنون هیچ واکسنی توسط دولت فیلیپین تأیید نشده است و همچنین توسط آژانس دارویی مطلوب ، سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید نشده است.

این در اواخر ماه دسامبر توسط رئیس جمهور فیلیپین ، رودریگو دوترته ، گفته شد در سخنرانی عمومی، تصدیق می کند که بسیاری از افراد و برخی از سربازان قبلاً واکسینه شده اند.

در هفته های اخیر ، گزارش آن در محله ای از پایتخت مانیل گزارش شد فعالیت واکسیناسیون غیرقانونی، با دوزهای سفارش آنلاین ، شهردار ایسکو مورنو را وادار به تحقیق در مورد آن کرد. بازرسی های FDA هیچ مدرکی در مورد واکسیناسیون غیرقانونی پیدا نکرده است ، اما در فیلیپین تا زمان پذیرش رئیس جمهور صحبت های زیادی وجود دارد.

در روزهای پس از سخنرانی دوترته ، آنها وارد شدند چندین تأیید توسط برخی از مقامات دولتی مشخص شد که اعضای گروه امنیتی ریاست جمهوری (محافظه کاران) ، محافظان رئیس جمهور ، واکسینه شده اند. وزیر دفاع ، دلفین لورنزانا ، او گفت این واکسن ها باید قاچاق در نظر گرفته شوند زیرا استفاده از آنها مجاز نیست ، آنها نمی دانند از کجا آمده اند و PSG باید در مورد استفاده آنها توضیح دهد ، اما اضافه کرد که انتخاب آنها را در موارد اضطراری توجیه می کند.

ژنرال عیسی دورانت ، رئیس PSG ، مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت و توضیح داد که رئیس جمهور فقط پس از واکسیناسیون به او اطلاع داده شده و تیم وی همه کارها را در استقلال کامل انجام داده است ، تا آنجا که دوزها بدون کمک کادر پزشکی تجویز شده است. . وی گفت: “ما واکسن زدیم ، این فقط چیزی است.”

دورانت انتخاب واکسیناسیون را با الزام به محافظت از رئیس جمهور توجیه کرد ، اما در مورد چگونگی به دست آوردن دوزها چیزی نگفت ، اگرچه بسیاری ریشه چینی آنها را تأیید کرده اند ، از جمله خود رئیس جمهور.

سخنگوی حزب چپ دمکراتیک اپوزیسیون آکبایان سرزنش می کنیم رئیس جمهور “درمان VIP” را برای عزیزان خود نگه دارد در حالی که واکسن برای بقیه مردم به تأخیر افتاده است.

همانطور که گفته شد ، واکسن ها هنوز در فیلیپین تصویب نشده اند و بسیاری از آنها صحبت از نقض آشکار قانون در مورد این واکسیناسیون زودرس است. اریک دومینگو ، رئیس FDA ، وضعیت بهتر را مشخص کرد در مصاحبه با CNN فیلیپین توضیح داد که اگر به شخصی واکسن غیرمجاز داده شود ، مرتکب جرمی نمی شود ، زیرا این یک انتخاب شخصی است. با این حال ، دومینگو یادآوری می کند که “واردات داروی ثبت نشده ، توزیع و استفاده از آن غیرقانونی است” ، افزود: FDA هر کسی که متوجه شود این کار را می کند تحت تعقیب قرار خواهد داد

در 3 ژانویه ، رئیس جمهور دوترته گفت که آماده دفاع از نیروهایش است ، از آنها به خاطر شجاعت و وفاداری و در خطاب دیگری به ملت به آنها دستور دهید در صورت آغاز تحقیق احضار احتمالی را رعایت نکنند. دوترته همچنین به اعضای كنگره هشدار داد كه از اعضای امنیتی خود نخواهند خواست كه واكسن خود را گزارش كنند. “من این را به عنوان یک لطف نمی خواهم ، اما به عنوان رئیس جمهور می گویم. اگر چنین کنید ، یک بحران کوچک پیش می آید. شما گفت ، شما تصمیم می گیرید. در نتیجه این مطالبات ، ارتش فیلیپین که صلاحیت PSG را دارد ، تصمیم گرفت تحقیقات خود را در این مورد به حالت تعلیق درآورد.

رئیس جمهور دوترته در میان نیروهای مسلح فیلیپین در کوزون ، شهری در شمال مانیل ، فیلیپین (AP Photo / Aaron Favila، LaPresse)

اما بحث درباره واکسن ، که از چین به صورت قاچاق وارد شده ، پایان نیافته است: به نظر می رسد حداقل 100000 کارگر چینی در فیلیپین این واکسن را دریافت کرده اند. او گفت در تاریخ 3 ژانویه ، رهبر جامعه چین و فیلیپین ، ترزیتا آنگ زی افزود که این همان واکسنی است که ارتش از “کانال های رسمی” استفاده می کند.

سخنگوی ریاست جمهوری هری روک گفت که او چیزی نمی داند ، اما “اگر این واقعیت داشته باشد ، به این معنی است که 100،000 حامل COVID-19 کمتر وجود دارد.”

از ابتدای شیوع این بیماری در فیلیپین ، 479 هزار عفونت ویروس کرونا ثبت شده و بیش از 9 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. پس از ماهها انسداد که باعث مهار عفونتها می شود ، ترس از افزایش در نتیجه وجود دارد دوره تعطیلات کریسمس، که طی آن افراد زیادی نقل مکان کردند و در رویدادهای گروهی شرکت کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *