[ad_1]

سوریه به شورای امنیت تقبیح كرد كه غرب از OPCW و به اصطلاح “پرونده شیمیایی” به عنوان ابزاری برای فشار سیاسی استفاده می كند.

بشار الجعفری ، معاون وزیر امور خارجه سوریه روز گذشته در یک نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد (شورای امنیت) اظهار داشت که موضوع سلاح های شیمیایی سوریه یک سیاه نمایی سیاسی است که در خدمت برنامه های غربی در سوریه و منطقه است.

این دیپلمات یادآوری کرد که سوریه در سال 2013 به کنوانسیون سلاح های شیمیایی پیوست و با سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و دبیرخانه فنی آن همکاری جدی و سازنده داشت و بنابراین از سال 2014 دیگر سلاح شیمیایی ندارد. تایید شده توسط ویژه سیگرید کاگ ، هماهنگ کننده مأموریت مشترک UN-OPCW در سوریه ، در گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد.

با این حال ، الجعفری افزود ، “برخی از کشورهای غربی ترجیح می دهند این واقعیت را انکار کنند ، زیرا معتقدند که برای اجرای برنامه های خود ، لازم است از OPCW و به اصطلاح” پرونده شیمیایی “به عنوان سلاح استفاده شود ، گویا این کشورها از جنایات و دروغ های قبلی خود راضی نیستند. “

الجعفری همچنین محكوم كرد كه اتهامات غرب صرفاً برای توجیه حمله نظامی آن به سوریه و نقض فاحش قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد ساخته شده است ، همانطور كه ​​در هنگام حمله آمریكا و انگلیس به سوریه اتفاق افتاد. عراق و نابودی لیبی.

به گفته نماینده سوریه ، گزارش های OPCW فاقد حداقل استانداردهای اعتبار ، حرفه ای بودن و عینیت است ، زیرا آنها از راه دور و بر اساس فرضیات ، ترجیحات و فرضیات نامشخص ارائه شده توسط “شاهدان دروغین” آنها ، یعنی گروه های تروریستی و رسانه های آنها تهیه شده اند. ، سازمان تروریستی “کلاه ایمنی سفید”.

الجعفری خاطرنشان کرد: آنچه انگیزه های خصمانه برخی کشورهای غربی را نسبت به سوریه بی اعتبار می کند ، “کوررنگی” است که کشورهای غربی برای دهه ها در رابطه با سلاح های کشتار جمعی رژیم اسرائیل ، هسته ای ، شیمیایی یا بیولوژیکی متحمل شده اند.

در همین راستا ، وی ابراز تأسف کرد که چگونه برخی از این کشورها سعی در جلوگیری از تصویب پیش نویس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در مورد این سلاح های کشتار جمعی داشتند که تهدیدی برای امنیت و صلح در منطقه است. 86 جلسه در شورای امنیت درباره “چیزی که وجود ندارد ، پرونده شیمیایی برای سوریه”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.