[ad_1]

یک بازی مضاعف برای جو بایدن ، در جبهه ملی ، بلکه در صحنه بین المللی. کودتای نظامی در میانمار و پرونده الکسی ناوالنی مخالف در روسیه اولین آزمایش های سیاست خارجی برای دولت بایدن است. رئیس جمهور جدید آمریکا که به تازگی روی کار آمده است ، پس از یک سری پیام های متناقض در دوران ترامپ ، وظیفه دارد اعتماد به دموکراسی و رهبری جهانی کشورش را بازیابی کند. بایدن که با قول بازگرداندن حمایت ایالات متحده از حقوق بشر و آزادی بیان انتخاب شده است ، در سناریوهای مختلف در سراسر جهان با دو چالش بزرگ روبرو است ، در حالی که وضعیت در ایالات متحده به یک تعهد بی سابقه نیاز دارد: محرک 1.9 تریلیون دلار. رئیس کاخ سفید به دنبال حمایت دو جانبه از یک لایحه اساسی برای کاهش اثرات همه گیری است.

ولی به طور بالقوه می تواند بدون حمایت جمهوری خواهان پیش برود: پس از جلسه کاخ سفید با 10 سناتور محافظه کار ، سخنگوی جن پسکی گفت که بایدن تأکید کرد که کنگره باید فوری و “جسورانه” عمل کند و بسیاری از زمینه های اختلاف نظر با جمهوری خواهان را برجسته کرد. در واقع ، سناتورهای جمهوری خواه خواستار کاهش این طرح فقط به 600 میلیارد دلار شده اند. برای حرکت به جلو ، DEM می تواند از روشی به نام “سازش بودجه” استفاده کند ، که به شما اجازه می دهد معیار درخواستی بایدن را فقط با 51 رأی به سنا منتقل کند. و از كاهش اندازه اقدام كه ​​از طرف حامیان چپ شکست محسوب می شود ، خودداری كنید. زیرا اگر بسته بزرگ به اندازه کافی بزرگ نبود و سرمایه گذاری در زمینه سلامت آمریکا کافی نبود ، در بحران همه گیر ، اولین کسی که متضرر خواهد شد اقتصاد ستاره و راه راه خواهد بود.

در عین حال صفحه شطرنج بین المللی از همان هفته های نخست ریاست جمهوری خود محاکمه های سخت زیادی داشته است. به ویژه ، در مورد مسئله برمه ، بایدن موضع روشنی اتخاذ کرده و اقدامات ارتش را محکوم کرده و تحریم های جدید را تهدید کرده است. اما افرادی در داخل هستند که برای اقدام قاطع تر نیز تلاش می کنند. بیل ریچاردسون ، دیپلمات پیشین آمریكا در بیانیه ای گفت: “دولت بایدن و جامعه بین الملل باید كودتای غیر دموكراتیك ارتش برمه را به سرعت و با پشتكار محكوم كرده و تحریم های عظیم بین المللی را اعمال كنند.” داو اونگ سان سوچی “همراه با جنایاتی که ارتش میانمار علیه روهینگیا و سایر اقلیت های قومی انجام داده است. (…) ارتش میانمار باید در هرگونه استفاده بیشتر از زور حداکثر خویشتن داری کند. به دلیل عدم موفقیت سو کی در ترویج ارزش های دموکراتیک به عنوان رهبر فاعلی میانمار ، وی باید کناره گیری کند و اجازه دهد سایر رهبران دموکرات در میانمار افسار حمایت و پشتیبانی بین المللی را به دست گیرند.

سرانجام پرونده ناوانی ، با وبلاگ نویس در زندان ، دادرسی مداوم علیه او و روابط ایالات متحده و روسیه همیشه در حداقل زمان بوده است. این بنیاد که توسط رهبر مخالفان روسیه تأسیس شده است ، طی روزهای اخیر از رئیس جمهور آمریکا خواسته است حداقل 8 شخصیت بلندپایه روسی را که گفته می شود نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هستند ، تحریم کند. در حالی که مسکو نشانه های آشکاری از حضور دیپلمات های غربی برای نظارت بر محاکمه نشان داده است ، جایی که دادستان های روسیه می خواهند از حبس خانگی به بازداشت واقعی برای وبلاگ نویسی که قبلاً از سلول خود سازماندهی کرده است ، دو آخر هفته در بازگشت از آلمان. اعتراضات در سراسر روسیه. askanews

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *