[ad_1]

در حالی که آینده ترامپ در کنگره در معرض خطر است (یادداشت قبلی را ببینید) ، بایدن با جدیت دولت جدید خود را تنظیم می کند. اخبار واضحی به نظر می رسد ، اما با توجه به اینکه مدتی است رسانه ها “تیم” را اعلام می کنند ، خبری نیست. اگر ما هنوز روی انتخاب نام کار می کنیم ، به این معنی است که نیروهای مختلفی در حوزه دموکراتیک حضور دارند. و با توجه به سهام ، چاقوها پرواز می کنند.

درگیری مخفی برجسته شده توسط روش استیضاح علیه ترامپ ، که بایدن نمی خواست ، به طور رسمی برای اینکه خللی در کار بعدی خود ایجاد نکند (تایم) ، در واقع ، زیرا او به خوبی می داند که ترامپ می تواند برای او به عنوان یک رقیب سیاسی مفید باشد (نزدیک شدن غیرقابل بیان) از موارد متضاد ، نگاه کنید به “بایدن به ترامپ نیاز دارد” در Piccolenote).

سلف او می تواند به او کمک کند تا از درگیری بسیار دشواری که باید از جناح لیبرال و نئو جمهوری خواهان متحمل شود برای کمک به پایان دادن به جنون جنگ های بی پایان ، که در آن به اندازه متوسط ​​برخوردار نبود ، رنج ببرد.

اما برای او غیرممکن بود که با توجه به فشار شدید لیبرال ها به رهبری چاک شومر رئیس جمهور سنا ، ضد ترامپ ضد تسخیر و شامان نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ، خواستار برکناری ترامپ شود.

سوختگی یا گفتگوی مخفی

با این حال ، به نظر می رسد بایدن با از دست دادن اولین نبرد داخلی خود ، شانس تشکیل یک دولت جدید را با توجه به چشم انداز خود دارد ، یعنی محدود کردن نفوذ لیبرال ها.

اگر پیروزی وی همزمان با رد آمریكا I و بازگشت آمریكا به صحنه جهانی باشد ، به نظر می رسد كه او تلاش می كند تا این بازگشت با فصل جدید درگیری همزمان نشود ، یا حداقل سعی كند دامنه آن را محدود كند.

از این رو انتخاب ویلیام برنز به عنوان رئیس سازمان سیا ، که هاآرتص تلاش های انجام مذاکرات هسته ای ایران را از او یادآوری می کند ، “علی رغم مخالفت عمومی نتانیاهو”.

بازگرداندن این توافق پاره شده از بولتون ، که در آن بایدن نیز باید از “تحریکات” اسرائیل محافظت کند ، کار دشواری است ، همانطور که رکس تیلرسون ، وزیر امور خارجه سابق ، تحت تصرف هاآرتص گفت ، قطعاً تصادفی نیست.

رسانه های ایتالیایی انتخابات برنز را به عنوان بازگشت خوشبختانه به جنگ همه جانبه علیه روسیه که تحت ریاست جمهوری ترامپ عقب مانده بود ، ستودند.

در واقع ، به گفته اسکات ریتر ، تفنگدار دریایی ایالات متحده و بسیاری دیگر از افسران اطلاعاتی که قلم خود را نیز از روسیه امروز قرض گرفته است ، اگر این درست باشد که سفیر سابق در مسکو اظهارات تندی درباره پوتین و روسیه انجام داده است ، احتمالاً انتخاب نه تنها برای بازگشایی حسابهای معلق ، بلکه برای بازگرداندن درگیری ها در ایالات متحده ، به ویژه درگیری ها با مسکو ، به او تحت کنترل قرار گرفت.

در واقع ، برنز ، طبق گفته ریتر ، تجربه زیادی در مذاکرات پنهانی دارد که معمولاً در بحران ها انجام می شود و به آنها اجازه می دهد تا از تشدید اجتناب کنند. و احتمالاً بازیابی چنین کانالهای محرمانه گفتگو وظیفه ای است که رئیس جمهور به او محول کرده است.

بنابراین ، طبق گفته ریتر ، سیاست خارجی کمی تهاجمی ، “انقلاب های رنگی” و توسعه سیاست خارجی آمریکا را محدود می کند ، بیشتر به دیپلماسی و قدرت نرم متعهد است تا قدرت سخت. با توجه به منبع ، این هدفی است که باید مورد توجه قرار گیرد. خواهیم دید.

چین بین عملگرایی و اگزیستانسیالیسم استفاده کنید

مسئله داغ دیگر در برنامه بایدن ، رویارویی با چین است. روزنامه فایننشال تایمز انتظار داشت كرت كمبل ، كه زیر نظر باراك اوباما خدمت می كرد ، ریاست تصمیمات را در این حوزه از جهان داشته باشد.

روزنامه South China Morning Post با گزارش این انتظار توضیح داد که در صورت تأیید ، انتخاب کمپبل “می تواند به معنای ایدئولوژی کمتر و عملگرایی بیشتر در واشنگتن نسبت به چین باشد.”

کمپبل ، SCMP ادامه می دهد ، همیشه از نیاز به “ایجاد تعادل مجدد” در آسیا ، که هدف آن “سرمایه گذاری و ارتقا cooperation همکاری در آسیا ، به ویژه با چین ، در مورد موضوعات مختلف ، از تغییر اقلیم تا امنیت منطقه ای به رهبری ایالات متحده است” ، حمایت کرده است. “، سیاستی که بعداً توسط استراتژی هند و اقیانوس آرام پمپئو تغییر یافت و هدف آن ایجاد اتحاد نظامی با عملکرد ضدچینی بود.

شاید اظهارات SCMP کمی کنایه آمیز باشد ، با توجه به اینکه اوباما کمربند محدود کننده ای نیز برای چین ایجاد کرده است و متأسفانه از آن زمان آب زیادی از زیر پل عبور کرده و چین به یک غول خطرناک تبدیل شده است که هژمونی جهانی ایالات متحده را تضعیف می کند. ، هنوز مستعد تطبیق پذیری و وابسته به ایده یک تقدم غیر قابل انکار و غیر قابل بحث است.

با توجه به اینکه قادر به غلبه بر شیدایی نیست که جنون انحصارطلبی آمریکا آن را به پیش می برد ، غیرممکن است که آمریکا پکن را به عنوان یک آنتاگونیست غیرقابل تسخیر نبیند.

اما اگر تقابل ایالات متحده و چین به آثار عملی تر بازگردد ، یعنی اجتناب از انحرافات وجودی اتخاذ شده در سال های اخیر با پمپئو و ناوارو (دستیار تجاری ترامپ) ، چهره هایی که ترامپ اغلب با آنها درگیر است ، می توان از حوادث ناگوار جاده ای جلوگیری کرد.

کسانی که باید یکدیگر را درک کنند در دام معروف توکیدید اجتناب ناپذیر به نظر می رسند ، بر اساس آن وقتی قدرت بالا می رود و مورد قبلی را تحت فشار قرار می دهد ، جنگ سرنوشتی اجتناب ناپذیر است. خواهیم دید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *