[ad_1]

پس از تحلیف رئیس جمهور جدید ایالات متحده جو بایدن اولین حرکت خود را در صحنه بین المللی انجام می دهد. سحرگاه روز گذشته ، یک کاروان نظامی متشکل از 40 کامیون و تعدادی خودروی زرهی حمله کردند سوریه در شمال شرقی ، با همراهی جنگنده ها ، هلی کوپترها و صدها سرباز که وارد فرماندار می شوند الحسکه. این توسطآژانس سانا، که صحبت از مقدار زیادی سلاح و تجهیزات لجستیکی است که به پایگاههای استانهای منتقل شده است هاساکا است دیر عزور. با این حال ، فعالیت های نیروهای آمریکایی از قبل معمول است ایالات متحده آنها اغلب وسایل خود را تغییر می دهند ، اما این فعالیت قابل توجه است زیرا انتخاب بایدن در روایت رسانه ای گسست از گذشته توصیف شده است. با این حال ، این خبر توسط کانال تلویزیونی اسرائیل احیا شد i24newsطبق این کاروان از عراق وارد سوریه می شود ، در الولید.

سانا همچنین گزارش داد كه حدود 200 سرباز آمریكایی برای استقرار در میادین نفتی مجاور به استان هاساكه رسیده اند و كردها منطقه شرقی غنی از انرژی را در اختیار دارند. ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده از نزدیک در همکاری با کردها در مقابله با آن همکاری می کند دولت اسلامی. در پایان سال 2020 ، سلف دونالد ترامپ با این حال ، او دستور داده بود که نیروهای آمریکایی از منطقه خارج شوند و به عراق منتقل شوند. در عوض ، جو بایدن کارت های روی میز را مرتب می کند.

ایالات متحده آمریکا ، پیشنهادات و حرکت در خاور میانه

برای این، جیم جفری در روزهای اخیر او در مورد امور خارجه مقاله ای که وی در آن رئیس جمهور تازه انتخاب شده را تشویق می کند جو بایدن برای حفظ همان سیاست در خاورمیانه دونالد ترامپتشویق او برای جلوگیری از “جنگهای بی پایان»توسط جورج دبلیو بوش و باراک اوباما. نماینده پیشین ایالات متحده پیشنهاد کرد به جای آن تمرکز کنیدایران، “محدودیت” از روسیه و مبارزه با تروریسم. وی در مقاله خود تأکید کرد که دونالد ترامپ راهی متفاوت را طی کرده است که نتیجه ای نیز در بر داشته است: وی در وهله اول با شرکای روی زمین کار کرده است تا مداخله سیاسی و نظامی ، بنابراین از موانع درگیری های منطقه جلوگیری می کند. اما بایدن ، به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان دولت اوباما ، در میان فعال ترین مدافعان نیاز به کمک به مخالفان علیه اسد نبود. در کنگره ، او به شدت مواضع را به چالش کشید میت رامنی، سپس یک نامزد جمهوری خواه ، تأکید کرد که مداخله فاجعه بار خواهد بود سوریه. دیدگاهی روشن و دور اندیشی دیده می شود ، اما کسانی که تصور می کردند دستور عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی دفاع از کردها را می دهد ، اشتباه کردند ، زیرا حضور محدود به این منظور است که داعش سر بلند نمی کند.

© پخش مجدد ذخیره شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *