[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریكا “پس از اتهاماتی كه وی چهارشنبه گذشته جمعیت طرفداران خود را برای حمله به كاخ حكومت آمریكا تحریک كرد ، قصد استعفا ندارد: CNN گزارش داد كه سه مشاور کاخ سفید به عنوان هیچ كدام از این سه مدیر نیستند. یکی از آنها گفت ترامپ “فکر نمی کند کار اشتباهی انجام داده باشد.” در همین حال ، جو بایدن در حال پرتاب آب بر روی آتش است. رئیس جمهور منتخب ایالات متحده از استفاده از اصلاحیه 25 یا اصلاح قانون اساسی دونالد ترامپ جلوگیری کرده است ، درست 12 روز پس از تسلیم کاخ سفید. در واقع ، رئیس جمهور جدید نمی خواهد در آخرین مبارزات انتخاباتی تنش با مخالف خود را افزایش دهد ، این فقط خطر تجزیه مجدد کشور و رادیکال کردن بحث داخلی است. مایک پنس رئیس جمهور نیز به طور ناخواسته در همان خط است ، با در نظر گرفتن نامزدی احتمالی در انتخابات بعدی 2024 ، برای مخالفت با بخشی از کشور که هنوز نزدیک به ایالات متحده است گوشت بره. بدون رضایت وی برای تصدی پست ، استفاده از اصلاحیه 25 ممنوع خواهد بود.

در عین حال، پس از گفتگوی امروز با ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ستاد مشترک ارتش آمریکا ، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده به اطرافیان خود می گوید که “اطمینان خاطر در مورد وجود تضمین در مورد رئیس جمهور معزول دونالد ترامپ برای حمله هسته ای” را دریافت کرده است. CNN گزارش داد ، به نقل از تعدادی از منابع ، و پیش از این همان صدا و سیما گزارش داده بود که Pelosi با Millie صحبت کرده است تا ترامپ از استفاده از سلاح هسته ای جلوگیری کند. “امروز صبح ، من با ژنرال Mark Millie صحبت کردم تا درباره اقدامات پیشگیرانه موجود برای جلوگیری از “یک رئیس جمهور ناپایدار برای اقدام نظامی یا دستیابی به کدهای شلیک و دستور حمله هسته ای” ، پلوسی در نامه ای نوشت: “وضعیت این رئیس جمهور بی بند و بار نمی تواند خطرناک تر باشد و ما باید تمام تلاش خود را برای از مردم آمریکا در برابر حمله دیوانه وار آنها به کشور و دموکراسی ما محافظت کنید “. پلوسی افزود. در این سناریو ، ترامپ تکرار کرد که در 20 ژانویه قانون را نقض خواهد کرد. با ترک مراسم تحلیف

و بعد از 24 ساعت در سکوت ، پس از حمله در کنگره و دو ماه جنگ قانونی برای لغو نتیجه انتخابات ، ترامپ برای اولین بار پیروزی خود را تصدیق کرد. “کنگره نتایج را تأیید کرده است. دولت جدید در تاریخ 20 ژانویه افتتاح می شود. اکنون توجه من معطوف به اطمینان از انتقال صاف ، روان و منظم قدرت است. لحظه ای خواستار بهبود و آشتی است “، ترامپ در یک پیام ویدیویی در توییتر گفت که از خشونت معترضان” مانند همه آمریکایی ها خشمگین است “. وی گفت: “آنها نماینده آمریكا نیستند.” آمریكا یک ملت قانون و نظم است و باید بماند. رئیس جمهور شورشیان را به “فساد” سایت دموکراسی آمریکایی متهم کرد و هشدار داد که “کسانی که قانون شکنی کرده اند هزینه خواهند کرد.” هنگامي كه كاپيتول هنوز در محاصره بود ، موقعيت واضحي درباره پيام مبهم آشكار شد ، هنگامي كه وي از معترضان خواست تا با آرامش به خانه برگردند ، اما با گفتن آنها “ما شما را دوست داريم” و آنها را “ويژه” خواند.

پاسخ دادنبه طور غیرمستقیم ، برای کسانی که وی را به تحریک این همه خشونت متهم می کنند ، توضیح می دهد که تنها هدفش “اطمینان از یکپارچگی رای و در نتیجه محافظت از دموکراسی آمریکایی” است. وی گفت: “من همچنان به شدت بر این عقیده ام که ما باید قوانین انتخاباتی خود را اصلاح کنیم ،” به منظور بررسی هویت و تناسب همه رای دهندگان ، اطمینان از اعتماد و اعتماد به انتخابات آینده. ” وی پیش از عزیمت می خواست از شهروندان آمریکایی تشکر کند: “خدمت به عنوان رئیس جمهور افتخار زندگی من بود. وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده ، بتسی دیووس ، نامه استعفای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور برکنار شده را ارائه داد و پس از حوادث ناگوار حمله به کنگره ، صفوف نمایندگانی را که در این ساعت ها دولت را ترک می کنند ، گسترش داد.

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *