[ad_1]

سرویس های مخفی اسرائیل می ترسند که با دولت جدید بایدن ، آمریکایی ها علاقه خود را به عراق از دست دهند که این امر منجر به مداخله بیشتر و بارزتر تهران خواهد شد.

این نگرانی در قلب حملات اخیر IAF به اهداف ایرانی در شرق سوریه است. سه شنبه گذشته چهارمین حمله اسرائیل طی دو هفته بود.

اگرچه رهبران سیاسی در تلاشند آنها را ساکت کنند ، اما منابع داعش می گویند این حملات علیه مواضع ایران در مرز سوریه و عراق انجام شده است.

برآوردهای انجام شده توسط سرویس های اورشلیم در سال 2019 نشان داد که با توجه به بمباران گسترده بمب افکن ها با ستاره داوود ، نیروهای ایرانی حاضر در سوریه در استقرار غرب دمشق مشکلات زیادی خواهند داشت. بنابراین در سال گذشته ، تهران ترجیح داده است نیروهای خود را به مرز با عراق منتقل کند ، منطقه ای کاملاً تحت کنترل تهران ، جایی که تعدادی زیرساخت ساخته است. همچنین در این منطقه ، ایرانیان شبه نظامیان متعلق به گروه های مختلف از جمله حزب الله را نصب کرده اند.

حمله روز سه شنبه دقیقاً به زیرساخت ها و گروه های جهادی ضربه زد که ایرانیان آنها را ایمن می دانستند.

همچنین ، طبق گفته سرویس های مخفی اسرائیل ، تهران با نصب موشک های کروز ، مانند مرزهای سوریه و عراق ، در حال تقویت مرز است هوویز با حداکثر برد 1200 کیلومتر و امکان حمله هواپیماهای بدون سرنشین به خاک اسرائیل.

دولت بیت المقدس می ترسد که دولت بایدن به طور کامل از عراق خارج شود و آن را به یک کشور سلطه پذیر ایران تبدیل کند. یک احتمال واقعی وجود دارد که ایالات متحده مجدداً وارد توافق هسته ای با تهران شود که این امر موجب کاهش قابل توجه تحریم ها علیه ایران می شود. تحلیلگران اسرائیلی می ترسند که چنین ترکیبی از حوادث منجر به تشدید حملات سپاه پاسداران (پاسداران) به دولت یهود شود.

علاوه بر این ، احیای توافق هسته ای توسط تهران به عنوان چراغ سبز برای اقدامات متعارف تفسیر خواهد شد ، یعنی. آنها برای افزایش تنش در منطقه ، به ویژه با کمک شبه نظامیان حزب الله ، اقدامی انجام خواهند داد: اسرائیل به هر تحریک آمیزی قاطعانه پاسخ خواهد داد.

پیامی که آنها می خواهند به ایالات متحده بفرستند این است که اسرائیل علاقه حیاتی دارد که نشان دهد هیچ تمایزی بین برنامه هسته ای و سایر ابتکاراتی که ایرانی ها در سوریه اتخاذ خواهند کرد را نمی پذیرد: برای هر دولت اسرائیل ، رژیم تهران تهدیدی برای بقای قوم یهود است.

اگر اقدامات حزب الله تشدید می شد ، داعش دامنه خود را تا یک مرحله پایین تر از سطح جنگ گسترش می داد.

دو هفته پیش ، رئیس ستاد ارتش اسرائیل آویو کوچاوی (عکس) از چندین واحد فعال (از جمله عملیات مخفی) در تئاترهای دور از مادر وطن، از جمله ناوگان دریایی جیب مشغول خلیج فارس است. مهاجمان نیروی دریایی (Shayetet 13) به دلیل انجام یک سری مأموریت های نامتعارف در یک محیط غیرمجاز مورد استناد قرار گرفته اند.

کشورهای دیگر در خاورمیانه به خوبی می دانند که کشور اسرائیل تنها کشوری است که می تواند با ایران مخالفت کند. عادی سازی روابط دیپلماتیک با کشورهای حاشیه خلیج فارس به اورشلیم اجازه داده است تا اقدامات ابتکاری جمهوری اسلامی را با دقت بیشتری کنترل کند.

عکس: IDF[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *