[ad_1]

نیروهای پشتیبانی شده ایران با رشد تنش در عراق ، تفکرات جدید دریافت می کنند

ماه دوم سال 2021 با آماده سازی واحدهای بسیج مردمی عراق (PLN) برای دور جدید خصومت علیه تروریست های آمریکایی و نیروهای اشغالگر آغاز شد.

طبق دیده بان حقوق بشر سوریه ، کتائب حزب الله موشک های میان برد و میان برد از طریق سوریه دریافت کرد. کتائب حزب الله یکی از م keyلفه های اصلی PMU بوده و این سازمان از زمان ظهور این گروه در عراق به طور فعال درگیر مبارزه با داعش بوده و به شدت از تلاش های فعلی برای بیرون راندن حضور آمریکا از عراق پشتیبانی می کند.

در همین زمان ، PMU ها در روزهای اخیر دست به افزایش حملات داعش زده اند. در حالی که به نظر می رسد تروریست ها در همه جا ظاهر می شوند. در 31 ژانویه ، PMU گفت که حمله داعش را در منطقه جرف الصحر در استان بابل عقب راند.

این اظهارات حیرت انگیز اعضای داعش همزمان با گزارش های منابع محلی است که ادعا می کنند ارتش آمریکا شاهد انتقال این گروه ها با هواپیما بوده است. در تاریخ 31 ژانویه ، در مصاحبه ای با سایت خبری المالومه ، صباح الاکیلی وی گفت ارتش آمریكا در حال انتقال نیروهای هوایی داعش به مناطقی در پشت مواضع PUU در منطقه جرف الصحر است.

در حال حاضر ، سیاست رئیس جمهور آمریكا جو بایدن در مورد خاورمیانه تعجب آور نیست ، اما سیاست قبلی ادامه دارد. به نظر می رسد هرگونه خروج احتمالی نیروهای اشغالگر ایالات متحده ، رویایی بیش نیست. لوید آستین ، وزیر دفاع اول آفریقا گفت که تصمیم دولت ترامپ برای کناره گیری مجدد بررسی شده است. نه تنها این ، بلکه استقرار نیروها نیز احتمالاً باید افزایش یابد.
حملات به کاروانهای تأمین ایالات متحده امری عادی شده است که همه آنها به PMU نسبت داده می شود. با این حال ، مسئولیت آخرین حمله توسط گروه قاسم الجبارین برعهده گرفته شد و آنها وابستگی خود را با PMU اعلام نکردند.

اشکال حزب الله کتائب در عراق

از آنجا که ایالات متحده هنوز ناتو را در سراسر منطقه هدایت می کند ، هرگونه خروج ، حتی از افغانستان ، بیش از آنکه واقعیت داشته باشد ، بیش از پیش داستانی می شود. این ، به نوبه خود ، به افزایش فعالیت طالبان منجر خواهد شد ، زیرا توافقنامه صلح رعایت نشده است.

نیروهای آمریکایی باقی مانده در شمال سوریه نیز ساکن هستند و با توجه به استقرار اخیر ، تعداد آنها در حال افزایش است.

پاسخ به این امتناع از عقب نشینی منجر به حملات و اتهامات مکرر محور مقاومت خواهد شد. پاسخ شبه نظامیان و گروه های شیعه به رهبری ایران نه تنها در برابر حضور آمریکا بلکه در برابر متحدان آنها در برابر اسرائیل و عربستان نیز خواهد بود. حسینیان یمن مسئول روابط با عربستان هستند و به جنگ خود علیه متجاوزان سعودی ادامه می دهند.

جنگنده ها از عربستان سعودی حملات خود را علیه اهداف گزارش شده از هوتوها ادامه می دهند ، اما بیشتر به اهداف غیرنظامی می رسند. آتش بس در الحدیده رعایت نمی شود.
علی رغم تلاش های قابل توجه پادشاهی عربستان سعودی برای درهم شکستن مقاومت ، حسینیه ها هنوز در این درگیری ها برتری دارند. در 28 ژانویه ، حداقل 150 نفر از نیروهای مورد حمایت عربستان تغییر جناح دادند و به جنبش انصارالله (نام رسمی هوتس) پیوستند. علاوه بر این ، حملات هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر دیده می شود. گزارش شده است که پادشاهی چندین حمله را دفع کرده است ، اما تا همین اواخر چنین گزارشاتی کمتر اتفاق می افتاد.

سپس ایران مهمات جدید و تجهیزات فرسوده را به هوتوها اعزام کرد و به نظر می رسد گروه جدیدی به سمت جاه طلبی های ریاض در شبه جزیره عربستان می روند.

فیلم زیر را مشاهده کنید:

تنش ها در خاورمیانه همچنان در حال افزایش است. ظهور اخبار در مورد حمل و نقل هوایی تروریست ها به عراق پس از دوران اوباما امری نادر است. به نظر می رسد که این منطقه بار دیگر موضوع روش شناخته شده و اثبات شده واشنگتن در “مداخله دیپلماتیک” است.


https://southfront.org/iranian-backed-forces-receive-new-missiles/

ترجمه: فادی حداد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *