[ad_1]

اقتباس شده توسط: https://www.invictapalestina.org/archives/41475

ایالات متحده با تحمیل رنج به میلیون ها فلسطینی ، همچنان به حمایت از خشونت و تجاوزات فاشیستی که اسرائیل برای ادامه حیات خود گسترش می دهد و به عنوان یک کشور یهودی صهیونیستی آپارتاید در خاک فلسطین گسترش می یابد.

ریما نیجر – 19 ژانویه 2021

تصویر روی جلد: بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ در ماه مه سال 2017 در موزه اسرائیل در اورشلیم دست دادند (AP / سباستین شاینر)

پس از قیام 6 ژانویه ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، می خواهد ما باور کنیم که ایالات متحده و اسرائیل دشمن مشترکی دارند.

پلوسی معتقد است که شورشیان آمریکایی ، که ایدئولوژی های رادیکال آنها غرق در نژادپرستی ، بیگانه ستیزی و سلطه قومی است ، تهدیدی برای ایالات متحده و اسرائیل است ، به این معنی که او معتقد است که یهودستیزی رفاه و یکپارچگی دولت آپارتاید صهیونیستی را تهدید می کند ، همانطور که این کار را می کند. صفوف وی در صفوف شورشیان دموکراسی آمریکایی را تهدید می کرد.

این یک دروغ بزرگ است. آنچه به ایجاد اسرائیل کمک کرد انگیزه های ضد یهودی سیاستمداران انگلیس بود. آنچه اسرائیل را تهدید می کند ضد صهیونیسم است و نه یهودستیزی. (نگاه کنید به: چگونه یهودی ستیزی به ایجاد اسرائیل کمک کرد: در یک لحظه ناامیدانه از جنگ جهانی اول ، نخبگان انگلیس از آنچه که آنها یکپارچه و همه کاره “یهودیت بین المللی” می دیدند درخواست کردند تا روند درگیری را معکوس کنند. )

اسرائیل با تبعیض علیه گروه های حقوق بشری مانند B’Tselem هنگامی که حقیقت را در مورد ماهیت دولت به عنوان یک کشور آپارتاید می گویند ، با تهدید داخلی ضد صهیونیستی خود مبارزه می کند. به عنوان مثال ، وزیر آموزش و پرورش اسرائیل سخنرانی در مدارس را به بتسلم ممنوع کرد زیرا مأموریت او تضمین “حقوق بشر ، دموکراسی ، آزادی و برابری برای همه مردم ، فلسطینی ها و اسرائیلی های ساکن بین رود اردن و مدیترانه” است. نقطه مقابل دین صهیونیست است.

شایان ذکر است که “تاکنون نه نیویورک تایمز و نه واشنگتن پست گزارش B’Tselem را گزارش نکرده اند.”

مجسمه ای از مارتین لوتر کینگ جونیور در مقابل پایتخت آتلانتا ، که توسط گزارش های خبری مبنی بر آغاز اقدامات امنیتی ، 17 ژانویه 2021 گرفته شده است.

تهدید امنیتی امروز برای اسرائیل و ایالات متحده ریشه عمیق در تاریخ و شیوه نگارش دارد. یک تفاوت این است که ایدئولوژی عالی ، تبعیض آمیز و نژادپرستانه امروز در قانون اساسی اسرائیل گنجانده شده است: اسرائیل به عنوان کشور ملی قوم یهود (معادل یک قانون اساسی) ، اما خوشبختانه دیگر در قانون اساسی آمریکا وجود ندارد. (گرچه برده داری در قانون اساسی هرگز ذکر نشده است ، اما 11 نکته وجود این قانون را گوشزد می کند. با متمم سیزدهم ، برده داری و برده داری غیر ارادی در سال 1865 لغو شد ؛ در متمم چهاردهم مورخ 1868 ، تابعیت “همه متولدین یا در ایالات متحده طبیعی شده است “، بنابراین به برده های سابق شهروندی اعطا می شود ؛ پانزدهم متمم ، که در سال 1870 تصویب شد ، حق رأی به سیاه پوستان را گسترش داد و غیره

برای درک بهتر شباهت های دو قدرت استعماری ، کلمات زیر را از استاد گرانقدر مطالعات آمریکایی آفریقایی در دانشگاه پرینستون ، ادی گلاود جونیور ، برای ایالات متحده بخوانید ، در حالی که منابع خاص را جابجا می کنید (در پرانتز)

“ما چندین سال است که در این باره بحث می کنیم. ما در جریان انتخابات گذشته شاهد این امر بوده ایم [le intifada palestinesi] وقتی به تاریخ آمریکا برمی گردیم [israeliana]، ما می دانیم چه چالش هایی وجود داشت ، چه تناقضات و فریب هایی در میز که قانون اساسی در آن امضا شد ، چه بود [la legge fondamentale di Israele]. اعلام استقلال با اعتقاد سفیدپوستان صورت گرفت [ebrei] آنها بیش از دیگران اهمیت دارند [certamente gli arabi palestinesi]، این ایدئولوژی پاکی است [ebraicità] این باعث می شود فکر کنیم که هر لحظه بحران ، اصول اساسی دموکراسی را زیر سوال می برد [colonizzazione e apartheid] در دفاع از این عقیده بود که این کشور باید یک ملت سفیدپوست بماند [ebraica]. “

همانطور که داستانهای مربوطه نشان می دهد ، هم در اسرائیل و هم در ایالات متحده ، دلیل ضمنی ظلم ، برتری یا به عبارت دیگر نفرت ، عدم تحمل و آزار و اذیت گروهی از مردم نسبت به گروه دیگر است. (نگاه کنید به: “بله ، ما نژادپرست هستیم. ما به نژادپرستی اعتقاد داریم”: تصویب نژادپرستی ، خاخام های قبل از جنگ از یشیوا هیتلر را ستایش می کنند و خواستار بردگی اعراب هستند).

امروز وضعیت در اسرائیل بسیار بدتر از ایالات متحده است. ایالات متحده همچنان در مورد اسرائیل دروغ می گوید و در عین حال صادقانه تر از دهه ها با خودش است. بنابراین همانطور که سرانجام رسانه های خبری و سیاستمداران سعی در بازگرداندن مردم به واقعیت و واقعیت ها دارند ، به ویژه شواهدی که نشان می دهد بیشتر توطئه ها و حملات تروریستی (57٪ از 893) از 1994 تا 2020 توسط تروریست های راست انجام شده است ، آنها همچنان در مورد آپارتاید دولت اسرائیل دروغ می گویند.

در مورد اسرائیل ، این دروغ بزرگ دو برابر است. یکی با ادعای محرمانه “تنها دموکراسی در خاورمیانه” ارتباط دارد ، در حالی که این کشور یک آپارتاید است (نگاه کنید به: این آپارتاید است: رژیم اسرائیل برتری یهودیان را بین مدیترانه و رود اردن ترویج و تداوم می بخشد).

دروغ بزرگ دوم مربوط به چیزی است که تونی بلینکن ، وزیر خارجه جو بایدن آن را “میهن یهود” می نامد ، که در واقع انکار تاریخ چند قرن فلسطین در سرزمین مادری آنها و آغوش مفهوم صهیونیستی است. از ناسیونالیسم یهودی. (نگاه کنید به: فلسطین: تاریخچه چهار هزار ساله نور ماسالها ، که در آن مورخ فلسطینی به وضوح نشان می دهد که فلسطین ریشه در یک فرهنگ بدون ابهام فلسطینی دارد که بسیار قبل از روایت عهد عتیق از تسخیر بنی اسرائیل است ، داستانی که در آن یهودیان ، مسیحیان ، اسرائیل همچنان به دلیل اختراع مدرن ریشه در اسطوره های باستان ، این داستان را نادیده گرفته و پاک می کند).

برای رد ملی گرایی یهود ، کتاب “اختراع مردم یهود” شلومو سند را بخوانید ، که طبق یک بررسی در سال 2009 “نقد دقیق و دقیق این ایده” است. [l’idea sionista del nazionalismo ebraico] که باعث وحشت بسیاری در دنیای امروز ما شده است. “

اقدامات / سخنرانی های نژادپرستانه ترامپ محکوم شده است: از ممنوعیت وی برای مسلمانان گرفته تا “هر دو طرف” او در شارلوتزویل گرفته تا اظهارات ظالمانه او به مهاجران مکزیکی یا تحریکات وی در مورد “ویروس چینی” از امتناع وی از محکومیت برتری سفیدپوستان و مغرورها پسرها ، به او می گفتند “قدم بردار و آماده شو” و غیره. و غیره.

آنچه بدون شک یا کنایه از ترس و وحشت مثبت در مورد دستور کار ترامپ باقی مانده است ، شامل انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به قدس اشغالی و الحاقی و “صلح دوباره در خاورمیانه” است که از همان ابتدا به رسمیت شناختن فلسطین نیست. کاملاً هدف آن “حمایت از مبارزات انتخاباتی تنبل ترامپ و بهبود وجهه ناقض نتانیاهو در اسرائیل بود ، نه ایجاد صلح در خاورمیانه”.

یشای فلیشر ، سخنگوی بین المللی جامعه یهودی در مورد “شهرک سازی غیرقانونی” هبرون ، یک روز قبل از ترک ترامپ از نیوزویک ، در نوشتن نیوزویک ، رهبر مغلوب جمهوری خواهان را به خاطر جنگ با “دروغهای ضد اسرائیلی مداوم” ستود ، به جای گفتن حقیقت ناب. دستکاری واقعی ترامپ در اسرائیل به همان اندازه دروغ بزرگ وی در مورد انتخابات آمریکا م effectiveثر است. اما اکنون که آنها شکست خورده اند ، ایالات متحده برای برتری در داخل کشور می جنگد ، اما همچنان به دفاع از برتری در اسرائیل ادامه می دهد.

به نظر من ، جنبه مثبت میراث ترامپ در ایالات متحده تغییری است که اکنون در بحث ملی مشاهده می کنیم ، و این باید آنچه را که تحلیلگران توصیف می کنند “پنهان کردن چشم” است ، به منصه ظهور برساند که برتری سفید تاریخ و ویژگی های این است ملت پس از این تغییر آرام و دردناک در بحث از زمان اعتراضات زندگی سیاه پوستان در مورد قتل جورج فلوید به دست یک پلیس سفیدپوست در 25 مه سال 2020 ، همه ما هوشیارتر شده ایم.

“مصافحه ایالات متحده و اسرائیل” (عکس از حاجا)

به عنوان مثال ، من در مورد ذبح مسابقه در Tulsa (همچنین به عنوان Tulsa Racing Riot شناخته می شود) اطلاعات کسب کردم [Proteste Razziali di Tulsa]) ، که به مدت 18 ساعت از 31 مه تا 1 ژوئن 1921 اتفاق افتاد ، هنگامی که گروهی از سوپرماتیست ها به ساکنان ، خانه ها و مشاغل آفریقایی-آمریکایی حمله کردند. اکنون می دانم هنگامی که در سال 2002 در اورگان همه پرسی در مورد تصمیم برای لغو قوانین نژادپرستانه برگزار شد ، 30٪ از کسانی که رأی دادند ، به لغو رای مخالف رأی دادند.

س bigال اصلی این است که آیا با توجه به این حقایق ، دولت بایدن می تواند از شکست در آرمانهای کثرت گرایانه خود “جلوگیری” کند یا آنها را اصلاح کند ، که اکنون بسیار مهم هستند. در حالی که میلیون ها نفر هنوز از ترامپ حمایت می كنند ، سخنان مارتین لوتر كینگ جونیور ، نقل شده در زیر ، كه كمی پارفرال شده است (در اصل در مورد ویتنام و مردم ویتنام صحبت می شود) ، هنوز هم مهم به نظر می رسد:

“اکنون جهان به بلوغ آمریکا نیاز دارد که شاید نتوانیم آن را تضمین کنیم. او از ما می خواهد بپذیریم که از ابتدا در سخنرانی خود اشتباه کردیم [America] ویتنام ، که ما برای زندگی مضر بودیم [di molti popoli]. ما در نقطه ای هستیم که باید آماده تغییر روند فعلی خود باشیم. “

آمریکا درمورد آنچه قیام 6 ژانویه صحبت می کند صحبت می کند: تقویت برتری سفید و نژادپرستی در جامعه آمریکا در بالاترین سطح.

او صادقانه درباره نزدیکترین متحد خود ، که تضعیف فلسطینیان توسط اسرائیل است ، صحبت نمی کند. سیاستمداران آمریکایی در هر دو طرف در هر موقعیتی دروغ می گویند. اظهارات پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر ضد یهودی بودن جنبش تحریم BDS یک نمونه است.

نماینده آمریکا ، راشیدا تلیبه ، با Democracy Now مصاحبه کرد! او اعلام کرد:

“بسیار مهم است که ما این را تصدیق کنیم [il razzismo di Israele]. وی ادامه داد: “کشور ما به مشروعیت بخشی به اسرائیل و مشروعیت بخشی به نتانیاهو ادامه می دهد که همچنان سخنان ضد عربی را بیان می کند و اجازه می دهد خشونت علیه فلسطینیان به روشی غیرانسانی و بدون رعایت حقوق بین الملل بین المللی ادامه یابد.”

با تحمیل رنج به میلیونها فلسطینی ، ایالات متحده همچنان به حمایت از خشونت و تجاوزات فاشیستی که اسرائیل برای ادامه حیات خود گسترش می دهد و به عنوان یک کشور صهیونیستی یهودی آپارتاید در خاک فلسطین گسترش می یابد.

ریما ناجر یک فلسطینی است که خانواده پدری او از روستای لیفتا در حومه غربی اورشلیم به زور خالی از سکنه و خانواده مادر وی از ایجزیم ، جنوب حیفا می آیند. وی یک فعال بازنشسته ، محقق و استاد ادبیات انگلیسی در دانشگاه القدس است که در کرانه باختری اشغال شده است.

ترجمه: بنیامینو روچتو – Invictapalestina.org

با شکست ترامپ ، آمریکا در کشور ضد سوپرماتیسم است ، اما از نظر اسرائیل طرفدار سوپراماتیک است

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. شناسایی – غیر تجاری – به طور مساوی 3.0 ایتالیا را به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *