[ad_1]

باور نکردنی است ، اما درست است. رئیس جمهور فاشیست-لیبرال برزیل ، جائر بولسونارو ، پس از شروع و سپس وخیم تر شدن بحران سلامت در مانائوس ، عملاً هیچ کاری انجام نداد تا زمانی که سیستم بهداشتی پایتخت آمازون سقوط کند ، چیزی بهتر از این نیست که خود را علیه ونزوئلا و مادورو. یعنی اولین رهبر سیاسی که تصمیم گرفت فوراً برای کمک به برزیلی های بدون اکسیژن و رحم از ویروس بسیج شود.

هنگامی که اولین محموله اکسیژن باقیمانده از کارخانه های دولتی پورتو اورداس در ونزوئلا وارد برزیل شد ، بولسونارو به رئیس جمهور بولیوار مادورو حمله کرد: “اکنون مادورو می خواهد برای ما اکسیژن ارسال کند ، ما می توانیم آن را بدون مشکل دریافت کنیم ، اما او می تواند این شرایط اضطراری را فراهم کند. کمک های بشردوستانه به مردمش نیز ».

اظهارات بولسونارو پس از آن صورت گرفت که دولت ونزوئلا کاروانی متشکل از شش کامیون را که با 136000 لیتر اکسیژن بارگیری شده بود ، معادل 14000 سیلندر منفرد ، به مانائوس فرستاد ، جایی که مرگ و میرهای پوستی 19 از 142 به 187 در هر 100000 نفر افزایش یافت. در روزهای اخیر.

طبق گفته های پورتال RedRadioVe ، سخنان ناشایست بولسونارو تا جایی پیش رفت که حیثیت ونزوئلایی ها را تضعیف کند: “در آنجا (در ونزوئلا) دیگر سگ وجود ندارد. آنها همه سگها را خوردند ، همه گربه ها را خوردند.

علاوه بر این ، وی به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به مادورو احترام نگذاشت و از قبول همبستگی مبنی بر اینکه ارسال اکسیژن برای کاهش وضعیت اضطراری بهداشت در شهر آمازون است ، خودداری کرد.

“و احمقانی هستند که او را ستایش می کنند. مادورو را ببینید ، قلب او بزرگترین قلب جهان است! اندازه ، 200 کیلوگرم ، 2 متر ارتفاع را تصور کنید ، مشخص است که قلب او باید خیلی بزرگ باشد. اما بیش از این ، “رئیس جمهور لیبرال فاشیست وقت افزود. یک توهم واقعی

براساس آخرین بولتن رسمی ایالت آمازوناس از 18 ژانویه ، 6123 مورد مرگ و میر وجود دارد. و تعداد افراد آلوده از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 230 هزار نفر است. این کشور به دلیل کمبود اکسیژن در بیمارستان های مانائوس که به دلیل افزایش رکورد در بستری شدن در بیمارستان فوران کرده ، با سقوط سیستم مراقبت های بهداشتی روبرو است. با فروپاشی سیستم بهداشت محلی ، بسیاری از بیماران برای معالجه به کشورهای دیگر منتقل شدند.

از طرف دیگر ، ونزوئلا که مورد تمسخر بولسونارو قرار می گیرد ، علی رغم مجازات های جنایی اعمال شده توسط ایالات متحده با همدستی سایر کشورها ، درست مانند برزیل بولسونارو ، اوضاع را تحت کنترل دارد. میزان درمان Covid-19 95٪ است و همه ونزوئلایی هایی که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند آن را به موقع دریافت کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *