[ad_1]

وضعیت در مانائوس ، برزیل ، پایتخت ایالت آمازوناس ، چشمگیر است. در مرکز موج دوم ویروس کرونا در برزیل ، ظاهراً به دلیل ظهور سویه جدیدی از بیماری ، عفونت ها به طور تصاعدی افزایش یافته است.

اکسیژن از بین رفته است. بیش از 750 بیمار به بیمارستان های دیگر منتقل شدند و فرماندار مجبور شد 11 ساعت منع رفت و آمد در سراسر شهر را اعلام کند.

جدا از هرج و مرج در بیمارستان ها ، گورستان ها نیز کاملاً بزرگ شده اند و هیچ اتاق سردی برای نگهداری اجساد وجود ندارد.

آرتور ویرجیلو نتو ، شهردار سابق مانائوس ، مرگ 28 نفر در بیمارستان های پایتخت بزرگترین ایالت برزیل را محکوم کرد و خواستار استیضاح فرماندار لیما ، نماینده Partido Social Cristiano که از رئیس جمهور بولسونارو حمایت می کند ، شد. کنگره

نجات ونزوئلا

در مواجهه با این وضعیت چشمگیر ، ونزوئلا تصمیم گرفت بدون تاخیر حرکت کند. کشوری که از مانورهای بی ثبات کننده که غالباً توسط برزیل و تحت سلطه ژائر بولسونارو فاشیست ، متحمل رنج بسیاری شده است.

به محض رسیدن خبر درام در ماناوس ، رئیس جمهور ونزوئلا ، مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از خورخه آرئازا ، وزیر امور خارجه کاراکاس دعوت کرد تا برای تأمین اکسیژن مورد نیاز برای مقابله با اوضاع ، با مقامات مانائوس تماس بگیرد. او آمد تا برای موج جدیدی از عروسک های خونی ایجاد کند.

در مواجهه با این حرکت همبستگی انسانی با مردم برزیل ، فرماندار لیما از دولت بولیواری به دلیل سهم عمده ای که در یک وضعیت چشمگیر ارائه داده است ، به نظر می رسد دولت نئولیبرال برای کمک به آن ناتوان است. او در توییتر خود نوشت: “ای پورو ، آمازوناس آگرادسه را انجام بده!”

به گفته فانیا رودریگز در Opera Mundi ، ونزوئلا برای مقابله با اورژانس مراقبت های بهداشتی آمازون ، دو سوم تولید اکسیژن خود را در کارخانه پورتو ارداز تأمین می کند. روز دوشنبه ، حداقل 8 کامیون هر کدام با 18 تن اکسیژن حرکت می کنند. این روزنامه نگار از کاراکاس توضیح می دهد که این محموله قرار بود روز جمعه ترک شود ، اما به دلیل نیازهای بهداشتی برزیل ، این حرکت به تأخیر افتاد.

فرماندار ایالت بولیوار (ونزوئلا) ، جاستو نوگوئرا ، طبق دستور رئیس جمهور نیکولاس مادورو ، مسئول این توافق نامه همکاری است. “هدف ما ارسال هشت کامیون با هرکدام 18 تن اکسیژن در روز دوشنبه (در کل حدود 100000 متر مکعب اکسیژن) است. پس از ارسال این بار بزرگ ، ما با دو کامیون در روز (حدود 25 هزار مترمربع) محموله ها را تثبیت خواهیم کرد ».

حمایت ونزوئلا با تأمین اکسیژن خاتمه نمی یابد. تیمی متشکل از 107 پزشک آموزش دیده در دانشکده پزشکی آمریکای لاتین در کاراکاس در اختیار فرماندار ایالت آمازوناس قرار خواهد گرفت تا کمبود نیروی پزشکی را برطرف کند. این را آریزاز ، وزیر امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد.

علاوه بر این ، کمکهای ونزوئلا بصورت رایگان ارائه خواهد شد. “این ارسال از نوع کمک های بشردوستانه است ، به همین دلیل ونزوئلا چیزی برای آن نمی گیرد. تدارکات این محموله های اول نیز توسط ما تأمین می شود. ”دولت بولیواری توضیح می دهد.

درخواست تجدید نظر PT

در همین حال ، PT (حزب کارگران) ، حزبی از روسای جمهور سابق لولا و دیلما روسف ، ناامنی در زیرساخت های بهداشتی در ایالت آمازون و نبود تدارکات دولتی را محکوم می کند. هیچ حامل اکسیژن در اوج بیماری همه گیر وجود ندارد. در حالی که بزرگترین هواپیمای باری برزیل برای “آموزش نظامی” در ایالات متحده است. حزب تاریخی برزیلی ها نکوهش می کنند که می توان از آن برای سرعت بخشیدن به اکسیژن رسانی به شهر خسته ماناوس ، که توسط یک موج همه گیر خشن خم شده ، استفاده کرد.

حمایت برادرانه و انسان دوستانه دولت ونزوئلا توسط رئیس جمهور پیشین لولا با استقبال عمیق روبرو شد ، وی از طریق کانالهای اجتماعی خود گفت: “من از دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا استقبال می کنم ، وی پیشنهاد کمک و انتقال اکسیژن به مانائوس را به عنوان نشانه همبستگی آمریکای لاتین ارائه داد.” .

یک بار دیگر ، همبستگی و اومانیسم سوسیالیستی درسی را در بربریت نئولیبرالی ، که زندگی انسان را لگدمال و تحقیر می کند ، می آموزند. تصادفی نیست که ما همین صحنه های دراماتیک مرگ را نه تنها در برزیل بلکه در اکوادور ، کلمبیا ، بولیوی (با حضور رهبران کودتا در دولت) دیده ایم. فقط ذکر نام آورترین موارد شکست نئولیبرال ، که منجر به از دست دادن غیرقابل تحمل تعداد زیادی زندگی شده است.

اخبار پنهان در ایتالیا

درباره مسئله ونزوئلا ، باید بپذیریم که رسانه های جمعی ایتالیا معمولاً بسیار واکنشی نشان می دهند. اما در مورد انتشار اخبار ، تقریباً همیشه تأیید نشده (در برابر مبارزه با اخبار جعلی) ، که هدف آنها بدنام کردن دولت بولیواری است. “خندق اخبار جعلی” جمهوری در برابر این مسئله سکوت می کند. در حالی که روزنامه Avvenire و آژانس Dire به درستی از پیشنهاد به موقع ونزوئلا برای کمک به برزیل در مشکل خبر دادند.

از سوی دیگر ، نحوه انتقال خبر در کوریره دلا سرا تنها روشی است که می نویسد: “حتی از قضا ، در روزهای اخیر ، ونزوئلا ، که گرفتار یک بحران انسانی قبلی بود (چاپگر اهل کوریره است) ، پیشنهاد کمک به همسایه برزیلی خود را داد. با اکسیژن رسانی “.

ویا سولفرینو تصمیم گرفت اخبار را پنهان نکند. آنها در حمایت از ونزوئلا “en passant” می نویسند ، اما با اخبار جعلی هیجان انگیز جعل می کنند. اگر تن اکسیژن کاراکاس را ترک کند در حالی که فقط از “متحدان” نئولیبرال برزیل می نوشت ، این بحران انسانی چگونه خواهد بود؟

تحریم جنایی ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا مانع از همبستگی نیست. و این به سادگی به کوریره برنمی گردد ، که به همین دلیل چشمهای خود را بر روی آنچه در خاندان آمریکایی در منطقه مانند اکوادور ، کلمبیا ، پرو می گذرد ، می بندد.

PS حتی بدتر از آن ایل مسیجرو با “وزیر خارجه برزیل خورخه آرئاسا” است. بخوان تا باور کنی[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *