[ad_1]

بیش از دو ماه پس از کنفرانس ، نتایج ملموس بسیار محدود بود و نماینده روسیه همچنین تأکید کرد که بازگشت پناهندگان به سوریه به حل مشکل تروریسم کمک می کند.

کنفرانس بین المللی پناهندگان و آوارگان در نوامبر سال 2020 در دمشق برگزار شد و هیئت هایی از 27 کشور از جمله روسیه ، چین ، ایران ، لبنان ، امارات متحده عربی ، سلطان نشین عمان و پاکستان و همچنین نمایندگان سازمان ملل در آن شرکت داشتند. و 12 سازمان غیردولتی. وظیفه این مجمع تهیه برنامه اقدامات مشخص برای بازگشت به خانه بیش از 6.5 میلیون پناهنده سوری بود که بیشتر آنها در کشورهای همسایه بودند. نمایندگان روسیه متشکل از کارشناسان بیش از 30 وزارتخانه و وزارتخانه بودند و الکساندر لاورنتیف آن را رهبری می کرد. گردهمایی توسط معاون وزیر خارجه سوریه A. سوزان اداره می شد. چهار جلسه عمومی در مورد جنبه های مختلف مشکل پناهندگان و سه میزگرد برگزار شد.

“… برای اینکه پناهندگان سوری به وطن خود برگردند ، باید شرایط مناسبی را برای آنها ایجاد کنیم. بدیهی است که این امر تقریباً از همه کشورها به حمایت مادی و مالی نیاز دارد. با تخریب خانه ها ، زیرساخت ها نیز ویران شد. ما باید حداقل حداقل شرایط اساسی زندگی را برای زندگی آنها ایجاد کنیم … “، نماینده روسیه گفت.

امتناع از ایالات متحده حضور کنفرانس پناهندگان در دمشق اثبات استانداردهای دوگانه از نظر بود سوریه، همچنین طبق اظهارات وزیر امور خارجه روسی اس لاوروف . “ما نباید امتناع غیرمعقول گروه خاصی از کشورهای تحت رهبری آمریکا از شرکت در مجمع بشردوستانه دمشق را فراموش کنیم ، که مطابق با قطعنامه 2254 از مشاوره از امنیت سازمان ملل و همچنین تلاش آنها برای مداخله در آن. ما این رویکرد مخالفان خود را شاهد دیگری بر استاندارد دوگانه درمورد سوریه می دانیم که آنها سعی دارند آنها را به دلیل منافع ژئوپلیتیکی کاملاً خودخواهانه به گروگان بگیرند و جای تعجب نیست که این موقعیت دقیقاً توسط کشورهایی اتخاذ شده باشد که مستقیماً درگیر آن بوده اند. در انفجار آتش. سوریه ای و نیروهای ضد دولتی از جمله تروریست ها را پشتیبانی کرده و می کنند “، وزیر خارجه روسیه تکرار کرد.

الكساندر لاورنتیفاو به كومرسانت و TASS گفتتو را ادامه می دهدمخالفت آشکارانه خصمانه کشورهای برجسته. من آنها را به عبارت دیگر “روشهای کثیف” که صادقانه بگویم باعث ترس از آینده می شوید ، نام نمی برم. قبلاً اینگونه نبود ، یک کد افتخار بین المللی وجود داشت. اکنون کاملاً نابود شده است. به عنوان مثال ، در مورد کنفرانس دمشق ، به بسیاری از کشورها هشدار داده شده است: در صورت شرکت در این نشست ها ، باید توجه داشته باشند که علیه آنها تحریم خواهند شد. من از این بابت بسیار نگران هستم ، اما مشکلات باید حل شود. تبدیل مسئله انسانی به موضوعی سیاسی روشی است که شایسته یک قدرت بزرگ نیست.

این نماینده روسیه در پاسخ به این س thatال که بسیاری از کارشناسان تأیید می کنند که روند آشتی ، که روسیه نیز به طور عمده در جنوب سوریه درگیر است ، شکست خورده است و وضعیت در برخی مناطق همیشه دشوار است ، سوال بسیار دشواری است. و نمی تواند یک شبه حل شود. برای حل آن منابع مالی جامد لازم است. اگر ما بتوانیم در مناطق جنوبی دارا ، ال سویدا و دیگران هر آنچه را که نیاز دارند فراهم کنیم و شرایط زندگی مناسبی را برای آنها ایجاد کنیم ، پس فکر نمی کنم کسی تمایل داشته باشد از اقدامات براندازی حمایت کند. متأسفانه ، فعالیت های تروریستی اخیراً شدت گرفته است. متأسفانه ، بسیاری چشم بسته اند ، اما ببینید که تقریباً هر روز در سوریه چه تعداد اقدامات تروریستی علیه اعضای نیروها و واحدهای نظامی انجام می شود. اما نامناسب ترین چیز کشته شدن افرادی است که آشتی را پذیرفته اند. رادیکال های درعا مسئول هستند که نمی توانند این روند را بپذیرند. به همین دلیل ، شرایط در آنجا دشوار است. با این حال ، من فکر می کنم من شخصی هستم که چیزهای زیادی را تجربه کرده و دیده ام ، اما به هر حال وقتی می بینم کودکان در مناطق تسخیر شده توسط سوریه در حال بازی با آرامش و شادی ساده در چشمان من گلو توده ای دارند ، با وجود همه چیز و بعد فکر می کنید: خدا را شکر ، ما توانستیم از آنها محافظت کنیم ، توانستیم به آنها فرصت یادگیری و رشد را بدهیم. به ویژه در برابر آنچه اتفاق می افتد در عوض در سرزمین های تحت کنترل ایالات متحده ، در ال-هال یا روکان.

لاورنتیف در پاسخ به این س ifال که آیا می ترسید با ورود دولت جدید ایالات متحده ، واشنگتن کار خود را با مخالفان سوریه و کردها افزایش دهد ، پاسخ داد: آنها می توانند برای تقویت بیشتر تعهدات خود نسبت به کردها؟ آنها در حال حاضر از نزدیک از آنها مراقبت می کنند و اجازه نمی دهند با دمشق گفتگو کنند. روند نزدیک شدن روسیه به دمشق و کردها در جریان است. در میان کردها ، کسانی هستند که معتقدند تنها راه ممکن برای دستیابی به صلح توافق با دمشق ، از طریق گفتگو است.

ما اکنون در حال کار بر روی کنفرانسی در قالب آستانه ، با ترکیه ، روسیه و ایران هستیم که به زودی در نورسلطان برگزار می شود. روسیه بسیار صبور است. ما بیش از هشت ماه منتظر بوده ایم تا ترکیه اقدامات تعیین شده در ماه مارس را انجام دهد ، اما در عین حال با نمایندگان ترکیه در ارتباط نزدیک هستیم. اخباری مبنی بر اینکه آنکارا می خواهد در ازای کنار گذاشتن پست های رصد در اطراف منطقه برای کاهش تشدید ادلب کنترل تل ریفات و منبج را کنترل کند ، از شایعات ناشی می شود. دولت سوریه هرگز این را نمی پذیرد. البته ، ما هرگز از چنین راه حلی برای حل مشکل حمایت نخواهیم کرد.

لاورنتیف مجدداً موضوع خروج ارتش ترکیه از سوریه را تکرار کرد.

“… موضوع عقب نشینی نیروهای ترک از سوریه همیشه توسط طرف روسی مطرح شده است و تضمین آن وجود دارد بوقلمون. ارتش ترکیه خواهد رفت ادلب به محض فراهم شدن شرایط امنیتی برای اقامت شهروندان سوریه در این مناطق و از بین رفتن منبع تروریسم ، ارتش ترکیه قلمرو این منطقه را ترک خواهد کرد … لاورنتیف به RIA Novosti گفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *