[ad_1]

حتی دستگیری الکسی ناوالنی ، اتحادیه اروپا را به تصمیم گیری درباره تحریم مسکو سوق نمی دهد. “هیچ پیشنهاد مشخصی وجود ندارد و بنابراین هیچ راه حل مشخصی وجود ندارد. جوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، در یک کنفرانس خبری در پایان شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا گفت: من می توانم به شما اطمینان دهم که هر کاری که ما انجام می دهیم براساس ملاحظات سیاسی است. پرونده (جدید) ناوالنی اولین آزمون چگونگی ایجاد آنگلا مرکل برای ایجاد روابط آلمان و اتحادیه اروپا با رئیس جدید کاخ سفید جو بایدن است: نزدیک تر از دوره ترامپ ، اما اگر بپذیریم که حتی اکنون زمان “خرد کردن” است واشنگتن.

اگر پژواک محکومیت بازداشت ناوالنی توسط دولت جدید دموکراتیک از خارج از کشور ایجاد شود ، تغییر واضحی در قانون ترامپ وجود دارد ، این محکومیت از طرف اروپایی است ، اما بدون اقدام مشخص علیه کرملین. برعکس ، بورل همچنین “سفر اخیر خود به مسکو” را اعلام کرد زیرا “اگر قرار است شورای اروپا در ماه مارس با روابط روسیه روبرو شود ، این زمان مناسب گفتگو است.” با حضور در آنجا ، بورل درخواست دیدار با معارض در زندان را رد نکرد. اما بازداشت وی روابط اتحادیه اروپا با پوتین را متوقف نمی کند.

به طور خلاصه ، این هیچ ارتباطی با وزن طناب نداشت که تابستان گذشته اتفاق افتاد ، وقتی مرکل تصمیم گرفت پس از تلاش برای کشته شدن او توسط مسمومیت ، هواپیمایی را برای تحویل گرفتن ناوالنی از بیمارستان روسیه که در آن بستری بود ، بفرستد. در پشت لزوم محافظت از گفتگو با مسکو – که حتی در تابستان گذشته هرگز به خطر نیفتاد – نیاز آلمان به تکمیل خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 از روسیه به آلمان است. پروژه ای که صدراعظم به هیچ وجه از آن دست نکشید ، علی رغم اینکه هفته گذشته پارلمان اروپا با اکثریت قریب به اتفاق (581 بله ، 50 نه ، 44 رای ممتنع) قطعنامه ای را تصویب کرد که از دولت آلمان می خواهد خط لوله را متوقف کند پس از دستگیری Bulk.

اما اکنون موارد بیشتری وجود دارد. همه گیری کنونی نیازهای دیگری را نیز ضروری کرده است: همکاری با پوتین در زمینه تولید و استفاده احتمالی از واکسن Sputnik V روسیه در اروپا.

در مواجهه با تأخیر شرکت های دارویی غربی در تحویل ویال ها (تأخیرهای Pfizer و AstraZeneca) ، آلمان نیز در جستجوی گزینه های دیگری است. دیروز خبر رسید که برلین درمان تجربی علیه کوید را بر اساس آنتی بادی های مونوکلونال مورد استفاده ترامپ خریداری کرده است: 200000 دوز به مبلغ 400 میلیون یورو. اما دو هفته پیش ، صدراعظم یک مکالمه تلفنی با پوتین داشت و عملاً کانالی را برای فرود اسپوتنیک در اروپا باز کرد (تاکنون فقط مجارستان اوربان از آن استفاده می کند). EMA گفتگویی را با روس ها برقرار کرده است که آلمان ها آن را تسهیل می کنند.

پرونده Navalny همه چیز را خراب نخواهد کرد. علاوه بر این ، به گفته مقامات بورل ، امروز هیچ کس در شورای وزیران خارجه مجاز نیست که موضوع واکسن را به بازداشت مخالف علیه پوتین مرتبط کند. همین منابع گفتند: “آنها مسائل جداگانه ای هستند.”

روزی که بایدن در کاخ سفید روی کار آمد ، مرکل در مورد روابط آینده خود با رئیس جمهور جدید آمریکا صریح گفت: “فقط انتظار هماهنگی بین ما را نداشته باشید.” گفتن اینکه گزینه های استراتژیک تحمیل شده در دوره ترامپ از بین نرفته است. رئیس دانشگاه گفت: “اروپا باید مسئولیت های بیشتری را از نظر نظامی و دیپلماتیک به عهده بگیرد.” خبر خوب این است که هم آلمان و هم اتحادیه اروپا آماده انجام این کار هستند.

در شورای امور خارجه ، لوئیجی دی مایو ، وزیر ایتالیا ، موضوع رگنس را در پنجمین سالگرد مرگ محقق ، ربوده و شکنجه شده در قاهره توسط عوامل رژیم السیسی مطرح کرد. “پرونده جولیو ریگنی یک مسئله جدی برای ایتالیا و کل اتحادیه اروپا است. بورل گفت: “ما همچنان مصر را به همکاری کامل با مقامات ایتالیایی در زمینه پاسخگویی و عدالت ادامه می دهیم.” باز هم چاره ای نیست. اما دولت ایتالیا نیز قبل از درخواست کمک از اتحادیه اروپا از هیچ “سلاح دیپلماتیک” برای تحت فشار قرار دادن دولت مصر استفاده نمی کند. با توجه به ترور رگنی ، تفویض سیاست به قوه قضائیه (که فرآیند پیچیده ای را ایجاد کرد) جامع است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *