[ad_1]

قطعنامه کنگره ایالات متحده با 232 نماینده در برابر 197 موافقاستیضاح بر دونالد ترامپبا توصیه به نافرمانی مدنی و اشغال اجباری مقر خود ، به متحد اصلی رئیس جمهور معزول در آمریکای لاتین هشدار می دهد. جائر بولسونارو، نخست وزیر برزیل ، بارها تکرار کرد که جنبش ستیزه جویانه برای ترامپ را می توان با منفجر کردن علیه استفاده از رای گیری الکترونیکی در سال 2022 تولید مجدد کرد.

بولسونارو بدون هیچ مدرکی و با هدف ایجاد یک مزیت پیشگیرانه ، در هفته های اخیر یک کمپین تهمت علیه ماشین انتخابات ملی را آغاز کرده است. اصرار بر احتمال تمرین شمارش متقلبانه بخشی از داستانی است که دوست دارد در صورت شکست او را در زین نگه دارد. او مانند ترامپ پایه های میثاق دموکراتیک را تضعیف می کند و فضای بی اعتمادی ، ترس و تجاوز را القا می کند.

دیوان عالی کشور یادداشت هایی را صادر کرد و ادعاها را رد کرد و نسبت به وضعیت اکوسیستم سیاسی هشدار داد. جبهه گسترده مخالفان نگران تحقق مدل ترامپ در برزیل است. وکلا و مدافعان حقوق بشر یادآوری می کنند که کار حرفه ای بولسونارو بر اساس بی اعتبار کردن دموکراسی و از بین بردن نهادهای آن بوده است و از همه شرکت کنندگان خواست تا تعادل لازم را داشته باشند.

بحث در این کشور حول موضوع بازیابی گفتگوی سیاسی و بین نهادی و خطر کودتا در ارتباط با انتخابات پیش رو است. بیان احزاب مخالف رهبری و همچنین سنگر قانونی بودن مورد مخالفت دادگاه برای حفظ ساختار اجتماعی و حاکمیت قانون ضروری است. با این حال ، اگر ارتش نمی خواست از آن محافظت کند ، قانون اساسی به نامه ای مرده تبدیل می شد.

بولسونارو به نفوذ تدریجی ارتش در ساختار قدرت سیاسی کمک کرد. موقعیت استراتژیک چهره ها به نفع یک رژیم اقتدارگرا در دولت تضمین تداوم بیشتر از محبوبیت رئیس جمهوری است که می تواند افزایش و سقوط کند ، بسته به مرحله ای که دولت وی طی می کند. در این زمینه خاص ، تعیین زمان و تا چه حد کودتا دشوار است.

در صورت اجازه دادگاه عالی ، اظهارات اعضای ارتش از دخالت در این امر می ترسدhabeas corpus رئیس جمهور سابق لولا دا سیلوا در سال 2018. چند ماه پیش ، آنها در پاسخ به توقیف تلفن های همراه بولسونارو ، به دستور دادگستری ، در مورد “عواقب غیر قابل پیش بینی برای ثبات ملی” صحبت کردند. تاریخ برزیل نگرانی در مورد نقش ارتش را توجیه می کند. رد حمله از سوی مقامات ارشد دفاعی به پایتخت آمریکا انتظار نمی رود.

همچنین ، طبق تحقیق موسسه جامعه شناسی نقشه اطلس از نظر سیاسی، بین 10 تا 15 درصد از جمعیت از جمعیت احتمالی حمایت می کنند تشدید نظامی ، درصدی شبیه به آنچه در تئوری دستکاری نظرسنجی ها پوشش داده شده است. این ارقام می توانند براساس تصمیمات دولت و رادیکالیزه کردن گفتمان عمومی که بولسونارو در طول سال اتخاذ کرده است ، افزایش یابد. استفاده از فنون ترامپ برای آلوده كردن افكار عمومی یا دامن زدن به قیام علیه قوه قضائیه به سبك رادیكال های آمریكایی و همچنین بسیج خصمانه در این كشور ، بیش از نشانه های هشدار دهنده است.

طرفداران بولسونارو از گروه 300 do Brasil به رهبری سارا ژیرومینی راستگرای راست که به جرم فعالیت های خرابکارانه و تهدیدهای امنیتی بازداشت شده است ، آمده اند. او یک صلیب آهنین خال کوبی شده بر روی سینه خود دارد و نام مستعار سارا وینتر ، یک زن انگلیسی را که جاسوس نازی شد ، گرفت. این گروه یک پایگاه آموزشی برای ایجاد سلولهای آماده نبرد دارد. این کشور هدف خود را برای نابودی چپ در برزیل از طریق آنچه ضد انقلاب می خواند اعلام می کند. پس از توقف حساب در گوگل ، آمازون و اپل ، بولسونارو از آنها دعوت کرد مجدداً مکالمه را در گوگل متصل کنند صحبت خواهم کرد، شبکه پناهگاه های پیروان ترامپ.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *