[ad_1]

هفته ها ، ارتش بی قانونی ها را در جریان انتخابات پارلمانی نوامبر ، که در اکثریت حزب لند ، حزب سان سوچی شکست خورد ، محکوم کرد. یک سال به طول انجامید و افزود که او می خواهد در اواخر آن دوره انتخابات “آزاد و منصفانه” جدیدی ترتیب دهد تا انتقال قدرت های گرفته شده توسط کودتا را سازماندهی کند. در همین حال ، ژنرال سابق ماینت سو ، یکی از دو معاون رئیس جمهور ، به عنوان رئیس جمهور موقت خدمت خواهد کرد. این خبر را تلویزیون دولتی اعلام کرد. تمام اختیارات در میانمار به ژنرال مین آنگ هلاینگ ، رئیس نیروهای مسلح منتقل شده است.

این دستگیری ها ساعاتی قبل از جلسه تحلیف پارلمان تازه تأسیس صورت گرفت. سرلشکر زائو مین تونگ سخنگوی ارتش هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: به بهانه همه گیری ویروس کرونا ، “انتخابات نه آزاد و نه عادلانه بود.”

همه پروازها مسدود شده است – آژانس دولتی کشور متولی حمل و نقل هوایی اعلام کرده است که تمام پروازهای مسافربری را مسدود کرده است. سفارت آمریکا در برمه در صفحه فیس بوک خود نوشت که جاده فرودگاه بین المللی یانگون ، بزرگترین شهر این کشور بسته شده است و در توییتر خود گفته است که “گزارش شده است که همه فرودگاه ها بسته شده اند”. سفارت آمریكا همچنین یك سیگنال امنیتی صادر كرد: “احتمال بروز یك قیام مدنی و سیاسی در برمه وجود دارد. ما همچنان وضعیت را رصد خواهیم كرد.”

محکومیت شدید اتحادیه اروپا: “آزادی زندانیان” جوزف بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در توئیتر گفت: “من كودتای نظامی در برمه را شدیداً محكوم می كنم و خواستار آزادی فوری افراد بازداشت شده هستم.” وی افزود: نتایج انتخابات و قانون اساسی باید احترام گذاشته شود. مردم برمه خواهان دموکراسی هستند و اتحادیه اروپا با آنها است. ”

فرنسینا: “آزادی سان سوچی” – در یادداشتی از فرنسینا آمده است: ایتالیا موج دستگیری در برمه را به شدت محكوم می كند و خواستار آزادی فوری آنگ سان سوچی و همه رهبران سیاسی دستگیر شده است. این بیانیه ادامه داد: “خواست مردم در انتخابات گذشته به وضوح ظاهر شده و باید مورد احترام قرار گیرد.” “ما از این قطع ناگهانی روند انتقال دموکراتیک نگران هستیم و می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که حقوق بشر و آزادی های اساسی رعایت می شوند. ”

Von der Layen: “ترمیم اداره مدنی قانونی” – محکومیت شدید کودتا همچنین توسط رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اورسولا فون در لاین صورت گرفت ، وی گفت: “دولت قانونی غیرنظامی باید مطابق با قانون اساسی کشور و انتخابات در ماه نوامبر احیا شود. من خواهان آزادی او هستم. فوری و بدون قید و شرط برای همه بازداشت شده “.

ارتش می گوید موارد کلاهبرداری را شناسایی کرده است ، از جمله هزاران هزار ساله یا خردسال که در میان رای دهندگان هستند. چندین سفارتخانه ، از جمله ایالات متحده و هیئت اتحادیه اروپا ، از برمه خواستند “به استانداردهای دموکراتیک پایبند باشد” ، که به همراه سازمان ملل متحد از کودتا وحشت داشتند.

مهمانی آنگ سان سو کی ، جایزه صلح نوبل در سال 1991، بسیار مورد انتقاد بین المللی است برای مدیریت بحران مسلمان روهینگیا اما هنوز هم در اکثر مردم محبوب است ، او در ماه نوامبر یک پیروزی چشمگیر بدست آورد. این دومین پیروزی در انتخابات عمومی از سال 2011 است ، زمانی که حکومت نظامی که نیم قرن بر کشور حاکم بود ، منحل شد. با این وجود ارتش با کنترل سه وزارتخانه اصلی (کشور ، دفاع و مرز) همچنان قدرت را در اختیار دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.