[ad_1]0


0

آنگ سان سوچی ، الكسج نوالونیج و دیگر شاهدان و بازیگران زمان ما به ما تعلق دارند. آنها به رویاهای ما ، به مبارزات ما ، به امیدهای خیانت شده ما ، به تخیل جمعی ما تعلق دارند ، اما مهمتر از همه به ایده میلانی که هر آنچه در جهان اتفاق می افتد مربوط به من است ، نیست. “من اهمیت می دهم” ، دقیقاً ، من اهمیت می دهم ، توجه می کنم ، بی تفاوت نیستم: این زیباترین ارزش است ، نقطه شروع نسل های جدید ، متأسفانه از احزاب و نهادهایی که در سطح بالا هستند ، به ویژه در ایتالیا محروم ، اما هنوز هم ممکن است او از آنچه در جای دیگری اتفاق می افتد عصبانی شود. علاوه بر این ، در برابر آنچه در بسیاری از مناطق جهان اتفاق می افتد ، سکوت غیر قابل قبول است. در تاریخ مواردی وجود دارد که سکوت به معنای همدست بودن در بربریت است و بدون شک این یکی از آن مقاطع است.

با هر رژیمی ، هر دیکتاتوری ، ویرانی که از نظر سقط جنین در لهستان می بینیم ، در بلاروس لوکاشنکو ، روسیه پوتین و ارتش برمه ای مخالفت کنید ، مصر السیسی را فراموش نکنید ، که هنوز هم زندانی ناشایست دارد. پاتریک زکی ، اردوگاه های کار لیبی و خشونت غیرانسانی علیه افراد ناامید که به آینده ای بهتر فرار می کنند ، و بولسونارو برزیل ، جایی که آمازون به سرقت رفته و در واقع هندوستان در مخالفت با این کابوس سیاره ای به اعدام محکوم می شوند ، نقل قول از گرامشی ، “شهروندان و چریک ها” است.

یک شکست جهانی وجود دارد ، مملو از ستایش ابزاری از روشهای سعودی و بنابراین ، از هر آنچه آنها شامل می شوند ، از ترور جمال هاشوگی گرفته تا کشتار در یمن ؛ قهقرایی که در آن یکی از معدود صداهای مخالف پرتگاه صدای پاپ فرانسیس است ، نقطه شروع کسانی که ناپدید شدن انسان را نه تنها از هر پروژه توسعه بلکه از مسیر جامعه نیز نمی پذیرند. کالایی شدن انسان ، فداکاری انسان برای منافع ، وحشت تفرقه ، بی تفاوتی و پرورش باغ کوچک خود ، در واقع این سیاره را به آستانه یک جنگ جدید سوق می دهد ، جنگ جهانی سوم قطعه هایی که پاپ همیشه به ما هشدار می داد سالها پیش.

نوالنی ، آنگ سان سوچی ، جوانان هنگ کنگ ، به رهبری جوشوا وونگ و هر کسی که در همه جا برای ایده عدالت ، عزت ، آزادی و دموکراسی می جنگد ، بر ما تأثیر می گذارد و ما نمی توانیم راه دیگری را تغییر دهیم. همچنین ، به ویژه در یک جهان جهانی ، مشکلی وجود ندارد که دیر یا زود به ما ختم نشود یا حتی بدتر ، ما را غرق کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *